Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » UGYANABBAN az értékben kell...

UGYANABBAN az értékben kell visszaajándékoznunk amilyen értékben kaptunk?

Figyelt kérdés
Ha én 3 ezer forint értékben kaptam ajándékot akkor milyen értékben illik visszaajándékozni?
2012. máj. 7. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Amilyenben tudsz. Nekem pl. 3000 forintból 2 hétig kell ennem, úgyhogy biztos nem vennék ennyi pénzért semmit, akármennyire is szeretnék.
2012. máj. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az ajándékozás nem adás-vétel,hanem figyelmesség. Olyan ajándékot adj,amire van pénzed,és aminek a megajándékozott feltehetően örül.
2012. máj. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. máj. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyjából úgy illik, de ha ez neked teher, akkor akkor válassz nyugodtan olcsóbb ajándékot.

Nagyon függ attól is, hogy milyen kapcsolatban vagy az illetővel.

2012. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó kapcsolatban, igazából a pénz miatt mondtam is hogy most ne ajándékozzunk... mégis kaptam ajándékot és illene visszaajándékoznom.

Szóval értitek a helyzetet....

2012. máj. 7. 18:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem!

Nem az érték számít, hanem az hogy szívvel adod-e! Ha az illetőnek, az érték számít, akkor önző, anyagias, bunkó, felszínes... stb

2012. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igazából az számít, hogy milyen az ajándék. Például ha 3000 forintért veszel egy vacakot, aminek semmi értelme, és nem is örül neki, az nem jó, de ha mondjuk 1000 forintért veszel valamit, aminek tudod, hogy nagyon örülne, az sokkal jobb. Ha érted, mire gondolok.
2012. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tulajdonképpen jobban járnál, ha csinálnál neki valamit, mint ha veszel valamit az első sarki boltban... az emberek mindig jobban értékelik a saját kezűleg elkészített ajándékot... és akkor nem kell annyit költened sem és örül is neki.
2012. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!