Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Mi értelme van annak, ha...

Mi értelme van annak, ha valakinek két neve van?

Figyelt kérdés

2015. szept. 22. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Választhat.
2015. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Pl. nem tudtak megegyezni a szülei a névben, vagy szerettek volna egy családban öröklődő és egy modernebb nevet is neki, vagy gyakori a vezetéknév és a nekik tetsző keresztnév is, de nem akarják, hogy a gyerekük legyen a huszonötezredik Kis Gizi.
2015. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Kicsit bővebben kifejthetnéd, mert többféle módon van két nevünk.
2015. szept. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3

Két keresztnevük..

2015. szept. 22. 17:41
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két nevem van két okból. Egy, a második a védőszentem neve. Kettő, anyukámnak ugyanaz a keresztneve mint nekem, és a házasság után a vezetékneve is, így meg lehet minket különböztetni, és ha úgy döntöttem volna, hívathatnám magam a második nevemen is.
2015. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Semmi különösebb "értelme" nincs. A szülők döntése. Általában valaki után valaki tiszteletére szokták az egyik vagy másik nevet adni az utódnak. Vagy mert mondjuk nem tudnak megegyezni abban, hogy pl Kiss Józsi vagy Kiss Laci legyen, ezért lesz Kiss József László az illető. :)
2015. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Lerienn válasza:
100%

Mi a párommal szeretnénk egy különleges nevet. Az Anna szép, hagyományos, kicsinek nagynak is jó, de eszünkbe jutott a Zoé, ami klönleges, ritka, így lesz a pici neve Anna Zoé :)

(mellesleg egy telefonos bemutatkozásnál az alőtag vagy a harmadik név figyelemfelkeltő, komolyságra int, tapasztaltam)

2015. szept. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Nekem hála a jó Istennek 2 nevem van és nem hív mindenki Adának!
2015. okt. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Hát ha nem szereti az egyik nevét,akkor ott a másik.Meg ha 2 ugyanolyan nevű ember van,meg lehet különböztetni a másik neve alapján.Egyébként nincs túl sok értelme,van akinek három neve van.
2015. okt. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%
Nem tudtak dönteni a szülők melyik legyen, Vagy egyet az anyjától/apjától "örökölt" de kap azért egy saját nevet is.
2015. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!