Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » A férfinap miért nem kap...

A férfinap miért nem kap akkora figyelmet még mindig, mint a nőnap?

Figyelt kérdés
Nem is tartják annyian, nincs is annyi hír róla, itt sincs neki kategória a nőnappal ellentétben, és még sorolhatnám. Ez lenne az a fene nagy egyenlőség feministák?

2023. márc. 24. 14:32
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
68%
Mit kell ünnepelni a férfi napon?
2023. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
30%

#30 Nincs olyan, hogy egyenlő erőviszony, próbáld már felfogni. Elkövető van és áldozat, alá-fölé rendeltség. Felnőtt emberekről volt szó eddig, nem kiskorúakról, az megint egy másik téma, ami jogszabályilag is máshogy van leszabályozva.


"Igen. Mégpedig az, hogy az semmirekellő szar apjuk lelépett, le se szarták a gyereküket, és az anyát hibáztatod, a szülőt, aki nem hagyta el a gyereket."


Vagy mondjuk az, hogy a család-politika még mindig sokkal kedvezőbb anyuka részére, apuka érdekeit pedig semmibe nem veszi figyelembe. Váláskor 80 százalékban az anyához kerülnek a gyerekek, egészen pici korukig pedig szinte lehetetlen, hogy az apa nyerje el a felügyeletet. Nem távolkeleti dolog az apa ellen nevelés sem, a láthatóság megtiltása vagy hogy a pár női tagja annak ellenére hordja ki és szüli meg a gyereket, hogy a másik fél nem is akarta. Úgyhogy igen, erősen az anya a hibás, nem az a "semmirekellő szar apuka" aki eleve nem akarta azt a gyereket erre a világra.

2023. márc. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
55%

#32 nincs? Akkor dobjuk ki az anatómiát a kukába, mert az azt mondja, hogy a férfiak nagyobb mennyiségű izomszövettel rendelkeznek, magasabbak, és nehezebbek.

A gyermekelhelyezés elég nehéz kérdés, de az elég nyilvánvaló hogy nagy többségben azért az anya kapja meg a gyereket, mert ő gondozza. Ő van otthon vele gyesen, ha valami baja van, ő viszi orvoshoz, ő csinál mindent a gyerek körül, amég apuka azt sem tudja, ki a gyerekorvos, vagy hanyadikba jár a gyerek. Azt támogatnám, hogy mondjuk az apukák is el mehessenek gyesre, máris megváltozna ez a dinamika a gyermekelhelyezésnél.

2023. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
26%

Ezzel nem tudom mire akartál reflektálni, de az anatómiádat kidobhatod a kukába, ha egy 165 cm-es vékony nő egy pisztolyt szegez feléd és beléd ereszt 5-6 golyót vagy belédvág egy 10 centis pegélyű kést.


Apukának még mindig az a dolga, hogy eltartsa egyedül a családot és kidolgozza a belét, mert ez a társadalmi elvárás feléjük, ezért ne csodákozz ha nem tudják még azt sem, hogy hányadikba jár a gyerek, mikor csak az anya teheti meg, hogy otthon maradhasson. Habár, lehet az én környezetem nem ennyire tróger, mint a tiéd, de rengeteg apukát látok délután az iskoláknál vagy óvodáknál vagy éppen az orvosi rendelőknél.

2023. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
50%

#34 csakhogy nem a nők ölik halomra a férfiakat. Tehát…

Erre mondtam, hogy a férfiak is maradhatnának gyesen, az segítene a helyzeten. Amúgy meg a GYES után anyuka is megy vissza ugyanúgy dolgozni mint az apuka. Hogy lehet hogy ő munka mellett tud mindent a gyerekről sőt a háztartást is ő viszi, a pasi meg csak dolgozik, és mégsem tudja hanyadikos a gyereke?

2023. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
49%

"csakhogy nem a nők ölik halomra a férfiakat. Tehát…" - Tehát... ennek az okát már le is írtam korábban.


Nem tudom Te milyen dimenzióban létezel, vagy hogy honnan szeded ezeket a közhelyeket, hogy apuka azt se tudja hányadikos a gyereke vagy hogy kihez hordják orvoshoz.

2023. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
62%

"Azt támogatnám, hogy mondjuk az apukák is el mehessenek gyesre, máris megváltozna ez a dinamika a gyermekelhelyezésnél."

Mehetnek az apák is gyesre, abszolút semmi jogi akadálya nincs. Gyedet is, gyed extrát is igényelhetnek.

2023. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
28%
#37 ezt nem tudtam, én úgy tudtam, hogy Magyarországon csak az anya maradhat otthon a gyerekkel. Akkor viszont nem értem a hisztit. Az apáknak is ott a lehetőség, mégsem élnek vele, és teljesen megfelel nekik hogy semmit nem tudnak a saját gyerekekről, és annak az ellátásáról.
2023. ápr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!