Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Hogy telik a pünkösd? Mivel...

Hogy telik a pünkösd? Mivel ünnepeltek? Tavaly mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Mi ugyanazt csináljuk minden évben, itthon vagyunk és a családdal ünneplünk, hasonlóan, mint a többi nagyobb ünnepen, csak most ki is lehet már menni, mert jó idő van, nem úgy mint mondjuk karácsonykor. Ti mivel ünnepeltek? Hogy telik eddig?

2021. máj. 24. 15:21
1 2
 11/13 qkker1 ***** válasza:
100%
Karácsony sem igazán érdekel, csak a gyerekek miatt állítunk fát, és ők kapnak ajándékot!
2021. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#10 ohh ezt jó tudni, sose tudtam mit ünneplünk ilyenkor. (Nem#9 vagyok)


Nekem most egy leírhatatlanul jóérzéssel elfogó "mental breakdown" -mentális letörés?? Nemtudom mi pontosan magyarul, mindegy, de összejött így nap végére. :) egy kis "szar ember vagyok" érzéssel keverve..

2021. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12.


Pünkösd a kereszténység 3. legnagyobb ünnepe, ezzel együtt a magyar hagyományokban is. Ekkor ünneplik a többi üzeneten kívül, az egyetemes ókeresztény ősegyház születését, illetve a Szentlélek eljöttét és kiáradását. Más vallásoknak is van ez körül ünnepük.

2021. máj. 24. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!