Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Pünkösdkor van valamilyen...

Pünkösdkor van valamilyen hagyományos étel, vagy menüsor?

Figyelt kérdés

Karácsonykor, húsvétkor megvannak a szokásos ételek, de nem tudom, ilyenkor van e valami, amit jobban preferálunk, mint máskor, vagy van e valami tiltva, mint mondjuk böjti időszakban?

Nem vagyok mellesleg vallásos, ezért is kérdezem, csak kíváncsi vagyok rá, meg ha van valami szokásban, akkor érdekelne annak oka is



máj. 17. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ilyenröl nem tudok, de lehet, hogy vannak helyek, ahol elöfordul
máj. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 L.. István ***** válasza:
83%
Kicsit rágógliztam, hogy "hagyományos pünkösdi ételek", tedd meg te is, adott ki dolgokat, szóval voltak ilyenek, de manapság már szerintem sehol sincsenek. A pünkösdöt se nagyon tartja senki, ha már itt tartunk.
máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk van, bár lehet, hogy csak a mi családunkban van hagyománya:

- zöldborsó leves (lehetőleg a most frissen termett borsóból)

- rántott csirke petrezselymes újkrumplival

- rétes

máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

3-as vagyok:

Okot nem tudok. Vallási nincs (mi hívők vagyunk). Szerintem azért ezek, mert ilyenkor ezek az ételek voltak régen szezonálisak: a borsó, az újkrumpli, a csirkét is ilyenkor kezdték vágni.

máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Persze, minden fontosabb, nagyobb, hagyományosabb ünnephez kialakultak hagyományos ételek. A húsleves például nagyon tipikus, ekkor vágták le szintén az első rántani való csirkéket vidéken, így az is jellemző. Több helyen fánkot is sütöttek ekkor. Régen ez az igazi nagy lakomákról szólt, hisz az ünnep mintha a világ kinyílásának ünnepe lenne. Ekkor ünneplik a keresztények az egyház (itt most felekezettől függetlenül, az egyetemes jeruzsálemi ősegyház) születésnapját, a Szentlélek kiáradását, az Ószövetség korában a learatott terményért és a megszületett állatokért is ekkor adtak hálát egy bizonyos áldozat formájában, illetve szintén ekkor ünnepelték a Tízparancsolat átadását is (a zsidóknál a mai napig erről szól a pünkösddel együtt mozgó, hasonló időszakban lévő sávuót ünnepe). Emellett természetesen ekkor már ki lehetett menni, meleg volt, de még nem is kellett dolgozni a földeken, hisz még Péter-Pál napja előtt vagyunk. Mindezen okok miatt hajdanán a pünkösd az igazi, nagy lakomákról szólt. A süteményekből sem volt hiány ebben az időszakban.
máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!