Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Várjátok már a szilvesztert,...

Várjátok már a szilvesztert, az újévet?

Figyelt kérdés

Csak gondoltam ha már itt oldalt van egy külön "Szilveszter, újév" kategória egész évben, írok valamit hogy ne legyenek a "Szilveszter, újév" iránt érdeklődő emberek olyan egyedül nyáron se. Nekik most biztos nehéz, mert a legutolsó szilveszter már régen volt, és a következő még soká lesz.

Majd ősszel a Pünkösd kategóriába is írni fogok, ha már annak is van egy rovata. Aki szereti a pünkösdöt annak ősszel lehet a legnehezebb. Meg miért is ne lehetne a pünkösdről beszélgetni ősszel? Szabad országban élünk.

De visszatérve az újévre, nekilátott már valaki a 2022-es fogadalmainak előzetes vázlatához? Esetleg pezsgőt vettetek mostanság, olcsón, amikor relatíve alacsony a kereslet?



2021. jún. 5. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Várom, mert elvileg átadják végre a 3-as metrót, ami jó lenne munkába járás miatt.
2021. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az egész évet szeretem, kivéve talán a február időjárását, bár az akkori ünnepkört is szeretem. Nem tudom minek kell az egész évet egyetlen ünnep köré szervezni, amikor rengeteg másik szép ünnepünk is van és rengeteg másik szép időszaka is van az évnek. Szóval én egyenlőre a nyár igazi kezdetét, a nyár elejét, az év közepét, a nyaralásokat, a rokonlátogatásokat (sajnos messze lakunk tőlük), az utazásokat és a pihenést várom. De amúgy nem várok semmit sem annyira, mert jön minden magától, várás nélkül is... Szín tisztán emlékszem a 2019-2020-as szilveszteremre/újévemre és szinte az előtte lévő összesre is. Hiába is telik az idő és hamar elröppennek az évek...


"Három dolog soha nem tér vissza: a kilőtt nyíl, a kimondott szó, és az elmúlt nap." Georg Friedrich Daumer

2021. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
nem várom különösebben. most a nyárnak örülök
2021. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Azért mert van ilyen kategória nem muszáj feltenni bele kérdést 😄

Mondjuk ha van egy kérdés nem muszáj odaírni (ezt magamnak írtam)

2021. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Mi a fenét várnék rajta? Decemberben sem várom. Nem Szilveszter a nevem. Ilyen nevű ismerősöm sincs. Akkor minek? Év utolsó napja? Azt várjam, hogy huhú, megint öregebb lettem. De hát ma is idősebb vagyok, mint tegnap voltam. Szóval nem várom.
2021. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit várjak rajta? Semmit nem jelent. A pezsgő nem érdekel, fogadalmat nem teszek sosem, a petárdás tüzijátékozós baromságot utálom.
2021. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#2. vagyok.

Arról nem is beszélve, hogy minek tegyek fogadalmat akkor, amikor még az év fele sem telt el? Ez időszakonként változik... Mindig más hibám vagy rossz tulajdonságom van, amin tudnék változtatni azért, hogy jobb ember legyek. Ami jelenleg aktuális, az lehet hogy (szerencsére) kb. egy félév múlva már nem lesz az. Egyébként ha a jelenlegi állást kérdezed, a nagy része ugyanaz lenne, mint amit idén tettem, mert bizonyosakat még nem teljesítettem közűlük.

2021. jún. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én szeretek petárdázni, tűzijátékozni és pezsgőzni. Egyedül azt nem szeretem, hogy szilveszterkor hideg van. Támogatnék egy hasonló ünnepet nyáron is, pl. nyári napforduló ünnepe. És akkor annak is lehetne kategóriája az oldalon, és ezt is oda írnám.
2021. jún. 5. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tetszett a leírás, megmosolyogtattál :)

Olyan hűde nagyon nem várom a szilvesztert, hiszen még elég messze van, addig még lesz egy pár jó kis ünnep.

Alapvetően szeretem ezt az ünnepet. Ilyenkor házibuliba szoktunk menni, vagy mi tartunk. Persze nem kell nagy dologra gondolni, inkább csak amolyan baráti összejövetel. Társasozunk, beszélgetünk, iszogatunk, eszegetünk.

2021. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#8.

2. és 7. vagyok.

Én is hasonlókat tervezek, mint addig. Egyébként bármennyire is meglepő, sok országban van már ilyen ünnep (skandináv országok, balti országok stb.) és a magyar kultúrában is volt egy ilyen ünnep, ez Szent Iván éjszakája, ami bár nem a legrövidebb éjszaka az évben, hanem pár nappal később van, viszont ekkor ünnepelték az év felét, a legrövidebb éjszakát az évben, a nyárias idő kezdetét és ez az egyik legpogányabb ünnep, mivel feltűnt a germán, a skandináv, a római, a görög, a kelta, a hun és a magyar pogány vallásban is.

2021. jún. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!