Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mennyivel másabb a 2021-es...

Mennyivel másabb a 2021-es Szilveszter mint az 1961-es Szilveszter?

Figyelt kérdés
2021. dec. 28. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Akkor még nem volt petárdázás. Éjfél után szerpentint dobáltak az embere, és dudáltak. Mentek sokan az ismerősöknek új évet köszönteni.

Éjfélig a vendéglőkben, szórakozó helyeken kabaré műsor, vagy színházi előadás volt. A neves színészek hakniztak. Mentek egyik városból a másikba. Csak egy, fekete-fehér TV adás volt. Ott is kabaréműsor ment, éjfélkor Kádár beszélt a Himnusz után, majd magyar nóták következtek hajnalig.

2021. dec. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Pl hogy ezt megunneplem.azt nem ünnepeltem meg.
2021. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Nem emlékszem Kádár-beszédre.

Sokkal csendesebb volt.

A forradalmon még nem vol túl az ország. Ekkor már suttogtak a kivégzésekről. Szűk családi körben sem beszéltek akármiről az emberek.

57-es születésű vagyok, saját élményeimről így igazán nem tudok írni.

Szerintem a rádiókabaré később indult. Szilveszterkor 4 órás műsort adtak. És szellenes volt, vicces volt. Nem olyan ordenáré, mint a maiak.

Hétfőn és pénteken nem volt tv-adás.

A többi napon is csak este, rövid ideig.

Lehet, majd megkeresem a műsirújságban, mi volt akkor a tv-ben, rádióban.

Haknizás is később kezdődhetetett.

Takán némely étteremben volt szilveszteri vacsora.

Nem volt különösebben hekes nap még akkor.

2021. dec. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Korrigálom magam.

1955-ös szilveszteri rádiókabarét találtam. A fele zene volt ugyan, rendszerkritika nyomokvan sem volt benne. Még tréfásan, vagy bujtatva sem.

2021. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!