Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Vajon akkor is ennyi tűzijáték...

Vajon akkor is ennyi tűzijátékozás lenne, ha az ebből származó bevétel egy részét el kellene különíteni a tűzijátékok használatából származó károk megtérítésére?

Figyelt kérdés
2022. jan. 1. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Tuzijatekozas azt bizonyitja, hogy olyan jol megy egyeseknek, hogy siman elegetik a penzuket mint annak idejen Escobar :))) BUEK!!!
2022. jan. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt látom, csak van, aki emellett mások otthonát, autóját, értékeit is elégeti, a károsultakat meg kártalanítani kellene.
2022. jan. 1. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk attól, hogy egyszer egy évben az ember tűzijátékot vesz 5000-10000-20000 Ft-ért, az nem azt jelenti hogy kicseszett gazdagok. Amúgy sokan nem egyszerre használják el ezért tűnik soknak. Éjfélkor volt a legdurvább ugye, és ha megfigyeled utána már majdnemhogy full csend volt mivel akkor használták fel a fennmaradót is. Persze másra is mehetett volna a pénz, de ennyierővel a cigi se más, viszont arra sokkal többet költesz+nem is szórakoztat max nyugtat.
2022. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2.

Azt hogyan is?

A petárda tilos, arra jellemző ez, mivel azt el kell dobni és robban.

2022. jan. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk éjjel 2 és 3 között még lőtt fel valaki a teli parkolóból, felébredtem rá, nagyon hangos volt, valahol hajnal 4-ig ment. Volt, aki erkélyről használta, volt, aki parkolóban a házak felé fordította, én nem éreztem biztonságban magam.


Egyébként aki nem futott még bele: [link]

2022. jan. 2. 09:10
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

#5.

Miért lenne veszélyes hajnalban fellőni tűzijátékot? Reggel 6-ig törvényes. Az senkit nem érdekel, hogy felébredtél rá és hangos volt. Ezen az egy éjszakán nagyon hangosan ordít minden és nem is lehet aludni. Ez ezzel jár. Egyszer az évben ki lehet bírni. Én is fújtam kint az utcán hajnalig a kürtöt és ment a zene is.


Honnan tudod, hogy teli parkolóban használta?


Ugyanúgy kit érdekel, ha valaki a saját házát égeti le miatta? Olyan, mintha valaki elvárná az ingyenes orvosi segítségnyújtást, mert szórakozásból mindig leforrázza magát...


Házak felé fordítani eleve törvénytelen szóval nem értem mit akarsz még.


A károkra ott a biztosítás. Nem térítik központilag, pont úgy, ahogy azt sem, ha egy részeg rámászik a kocsidra vagy ha természeti katasztrófa éri a házad. Ha a tűzijátékot téríteni kell, akkor ezeket is.

2022. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
"Honnan tudod, hogy teli parkolóban használta?" - Onnan, hogy láttam. Ez egy lakótelep, tele az itt lakók autóival.
2022. jan. 2. 22:58
 8/8 A kérdező kommentje:
"Házak felé fordítani eleve törvénytelen szóval nem értem mit akarsz még." - Igen, ezt is láttam, apuka a gyerekével az autók között, védőtávolság nulla, és nem volt sehol egy rendőri ellenőrzés. Én nem éreztem biztonságban magam. Azt szeretném, hogy ha már szabad tűzijátékozni, akkor ne tegyenek kárt mások értékeiben, legyen szigorúbb az ellenőrzés, vagy legyen jobban megszabva, hogy hol lehet, és csak ott lehessen, máshol ne, lakótelep parkolójában, ami tele van autókkal, ne lehessen. Gondolom, egyik tüzet okozó nagymenő sem jelentkezik a károsultaknál.
2022. jan. 2. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!