Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Házibuli szervezése 100 fő...

Házibuli szervezése 100 fő felett? Jogi következmények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagy bulit szervezni, amire kibéreltem egy ingatlant, ami elég nagy ahhoz, hogy több száz ember is elférjen akár. A terv az, hogy meghívom a barátaimat, akik meghívják a saját barátaikat és így tovább. Szóval tegyük fel, hogy összejön több, mint 100 ember. Ekkor van bármilyen jogi következmény, hogy én ennyi sok embernek tartok egy bulit és szedek belépőt? Mivel nekem költségem van a bérleti díj miatt, illetve egyéb kiadások, ezért mondhatom azt, hogy a költségeket szétosztjuk 100 felé és ezért szedek belépőt? Von maga után bármilyen jogi következményt, ha szedek belépőt egy olyan zártkörű bulira, ahova csak meghívottak léphetnek be?

2022. dec. 29. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Adsz róla bevételi pénztárbizonylatot és leadózod.

A rendezvényre szerződést kötsz az ingatlan tulajdonosával. Biztosítasz orvosi ügyeletet és őrző-védőket, takarítókat; büfét, kiszolgáló személyzetet.

Első körben.

2022. dec. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell tudnia senkinek rajtatok kívül, hogy belépőt szedsz.
2022. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Durva hogy az emberek ennyire rá vannak feszülve a szilveszterre. :D szánalmas.
2022. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt feltétlenül tudnia kell mindenkinek, hogy van belépő...


Amúgy a papírforma szerint le kell adózni, és adni kell róla számlát.

2023. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!