Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Hogy értékelnétek a 2022-es...

Hogy értékelnétek a 2022-es évet? Számotokra milyen volt? Hogy álltok 2023-hoz?

Figyelt kérdés

Nem egészen egy napja már 2023-at írunk. Új év, új lehetőséget.


Számotokra milyen volt a 2022-es év? Van valami, amit magatokkal vinnétek a következő évbe is? Ha igen, mi az? Van amit elengednétek? Szeretnétek valaminek végleg búcsút inteni?


Nem tudom, hogy kinek milyen volt ez az év, számomra viszont rettenetesen eseménydús... Rengeteg dolgot megéltem, átéltem az eddigi évekhez képest. Rengeteg újdonsággal kellett szembe néznem, de szerencsére mind jól sikerült. Rengeteg komoly megpróbáltatásom volt ebben az évben, de szerencsére megugrottam mindet. Voltak sikerek javában, és voltak olyan helyzetek is amik egy kicsit megtántorítottak, de végül megugrottam őket. Egy éven át keményen mentem előre az ünnepek kisebb megszakításaival, most, újévkor végre lehet egy kis pihenőidőm megint. Személyes élet, emberi kapcsolatok terén is egy húzós év áll mögöttem, de szerencsére ezek is mind jól sikerültek. Közélet területén gondolom mindenki tudja, hogy egy különös év volt. Az év elején még javában a covid-19-ből jöttünk ki, még mindenki azzal foglalkozott, aztán jött a háború, az infláció, meg az orosz-ukránon kívüli nemzetközi konfliktusok, gazdasági gondok. Most már elmondhatjuk, hogy szinte immunissá váltunk a mindenféle gondra... Szinte már az lenne szokatlan számunkra, ha újra a 2019 decembere előtti világot élnénk, amikor már és még nem volt semmi nagyon komoly probléma.


Nem tudom, hogy milyen lesz ez az év, nem mondok semmit. Szerencsére kevesebb ennyire nagy tétű, izgalommal teli megpróbáltatás lesz benne (főként tanulmányi téten, de az élet más területen is), mint az előzőben, az biztos.


Számotokra milyen volt az óév, és mit vártok az újévtől?



2023. jan. 1. 23:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Számomra jó év volt ez a 2022. Soha rosszabbat!
2023. jan. 2. 00:28
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

2019 óta érzelmileg mélyponton vagyok, ez nem változott, így 2022 sem jelentett semmilyen változást. Meghalt a családban két nagyszülő, elmúltam negyven, még mindig szűz vagyok.


A fenti okokból elmenekültem a jól bevált munkahelyemről, de az új hely nagyon stresszes. Anyagilag hónapról-hónapra élek.


Remélem 2023 ennél jobb lesz.

2023. jan. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 2022 nem volt túl jó, nagyon sok apróság rossz történt. Főleg egészséggel kapcsolatban, saját és családtagok, barátok is küzdöttek mindenfélével. És voltak komolyabbak is, daganatos betegség, haláleset.

Én azt várom 2023-tól, hogy egészségben, komolyabb egészségi problémák nélkül telik. Munka, anyagiak terén rosszabb ne legyen, mint eddig volt.

És reménykedem valamiféle békében is.

2023. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Az égvilágon semmi olyasmi nem történt velem 2022-ben amire érdemes lenne visszaemlékezni. Léteztem és kész.
2023. jan. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem már most rosszul kezdődött a 2023-as év, motivációm nulla.
2023. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5.

Miért?

Indulj neki optimistán!

2023. jan. 3. 16:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Szarul is fejeződött be, és úgy is indult. Próbálok optimistán elindulni az évben, de nehéz.
2023. jan. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7.

Attól még, hogy az előző rosszul fejeződött be, attól még egy új időszak kezdődött tegnapelőttel.

2023. jan. 3. 19:03
 9/11 anonim válasza:

Én szilveszterkor magamban mindig kicsit "nosztalgiázva" végiggondolom mik történtek velem az év során. Igyekszem, találni mindig minden évben valami olyan dolgot- dolgokat amik építettek engem, valami értéket adtak a lelkemnek és a létezésemnek. Lehet ez anyagi, vagy tényleg lelki. Én tavaly 22'-ben 30 évesen Érettségiztem le. Nekem ez nagy érték, és személyes büszkeség. Embereket ismertem meg, akikkel nagyon szép időszakokat éltem át, még akkor is ha ezek csak hetek vagy hónapok voltak.


Én azt mondom, mindig mindenki találjon valamit a saját életében, amire csettint egyet, és azt mondja magának, hogy ez igen. Ügyes vagy, tettél magadért.

2023. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Küzdelmes. Idén sem várok mást.
2023. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!