Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Magyarországon is van nagyobb...

Magyarországon is van nagyobb hagyománya az év első templomlátogatásának?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy vannak olyan országok, ahol egy nagyon fontos alkalom az év első templomlátogatása, nyilván mindenki a saját vallása szerint. Japánban például kimondottan ilyen a hatsumode, amikor még a nem nagyon vallásos (persze nem kategorikusan ateista) emberek is ellátogatnak a buddhista templomokba, sintó szentélyekbe, illetve keresztény templomokba a család vallásának megfelelően. Ilyenkor hálát adnak az elmúlt évért, és segítséget, áldást, bőséget, szerencsét kérnek a következő évre.


Magyarországon is van ehhez hasonló népszerű hagyomány, szokás?



2023. jan. 3. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk igen, épp most néztem online újévi misét mert lemaradtam, de míg mama élt, együtt mentünk szilveszter estéjén misére
2023. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem inkább Karácsony-kor év után már nem.
2023. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs kifejezetten. December 31-én este hálaadó szentmise szokott lenni, illetve január 1. a Katolikus Egyházban parancsolt ünnep (Mária Isten Anyja, illetve Jézus névadása/körülmetélése), így ekkor is szoktunk menni, de nincs kifejezett olyan szokás, ami csak ekkor van, mint mondjuk pl. december 27-én az új bor megáldása.
2023. jan. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4.

Olyan szokás nincs, de mint maga a templomlátogatás szokására gondoltam. Mármint, hogy újévkor templomba mennek a hívek.


Azért kérdezem, mert abban a városban, ahol élek a székesegyház honlapján úgy szerepelt a jan. 01-i mise, mint "Mária, Isten anyja, Jézus körülmetélése, újév, ünnepi mise". Protestáns templomok honlapján is láttam "újévi istentisztelet" kiírásokat.

2023. jan. 5. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!