Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Itt az ideje egy s mindenkorra...

Itt az ideje egy s mindenkorra, betiltaná az emberek nagy része a tűzijátékot?

Figyelt kérdés

2023. okt. 25. 18:33
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
76 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja és normális kommenteket kérek aki elkezdi alázni a másikat az magát járatja le!
2023. okt. 25. 18:38
 2/26 anonim ***** válasza:
35%
Ekkora válság közepette a legokosabb dolog, amit a kormány tehet, az az, hogy milliárdokat fellőnek 30 perc alatt, azért, hogy az ingerszegény hülyéknek minimális szórakozást biztosítsanak.
2023. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
Nekem édes mindegy, aki akarja vegye.
2023. okt. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
2:itt moat szilveszterről van szó, de azzal egyet értek, h aug 20 az nagy kidobás
2023. okt. 25. 20:11
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem tiltanám be
2023. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
61%
Na mi történt kérdező, hogy ezt a kérdést kiírtad most? Kiszökött a kutya, macska? Szerintem ne tiltsák be!
2023. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

6: nézd meg a nevét XD

Pyropower, szerintem nem ellenzi

2023. okt. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
85%

Nekem a szabadság érzését adja. Emlékszem ahogy gyerekkoromban nyálcsorgatva néztük a nyugati katalógusokat, Quellét és más nagyáruházakét. Hihetetlen volt látni a rengeteg játékot és pl a tűzijátékokat is. Hogy azokat ott nemcsak kapni, de a tűzijátékot is használhatják.


De amikor már lehetett itt is, felnőtt fejjel eszembe se jutott venni és lődözni. Viszont amikor a gyerekem 4-5 éves lett, vettem egy adagot és attól fogva vagy 15 éven keresztül minden szilveszterkor fellőttünk néhányat.


Jó szórakozás volt és szerintem nagyon betartja mindenki az időpontokat. Azt a pár órát egy évben mindenkinek ki kell bírnia.

Nekem is van kutyám, olyankor már kora délután behívjuk a házba. Ott biztonságban érzi magát és egyáltalán nem fél a durrogásoktól. Viszont ha az udvaron van, amikor lőnek (a vadászok), attól nagyon megijed.

2023. okt. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Scream85 ***** válasza:
79%

Sziasztok!

Én tűzijáték párti vagyok. Tini és fiatal felnőtt koromban minden szilveszterre elég szép készletet vásároltam (általában 1-2 haverral közösen) amit a szilveszteri házibuli alkalmával fellőttünk.

Az utóbbi jó pár évben ez már elmaradt, viszont tavaly újból vettünk igaz csak 1 telepet, mert a kislányunk nagyon élvezi a különböző alkalmakkor tartott tűzijátékot. Szerintem ezt folytatni is fogjuk minden évben, az az 1-1 telep évente egyszer belefér.


Akik a tiltás mellett vannak, azok általában 2 dolgot szoktak felhozni:

1. Hogy mindig megy a sírás milyen szarul élnek emberek, de több 10ezer forintja van tűzijátékra.

Szerintem ne turkáljunk más pénztárcájában. Felnőtt emberek vagyunk, mindenki tud mérlegelni hogy mennyit költ tűzijátékra, ez mennyiben befolyásolja esetleg a megélhetését,stb.

2. Környezetkárosító hatása, mi lesz szegény vadon élő és háziállatokkal?

A világ gyárai/közlekedése 1 nap alatt jobban károsítja a környezetet mint a szilveszter éjszakai tűzijátékozás.

Nyáron a heves viharok alkalmával vagy régebben a több évig tartó háborúk alatt ugyanilyen hanghatásoknak voltak kitéve...foglalkozott valaki is azzal hogy mi van jaj szegény állatokkal?


Szilveszteri tűzijátékozás jó esetben egy 12 órás intervallumot takar (igaz év közben is lehet a legtöbbjét használni, de ebbe most ne menjünk bele).

Aki állatot tart, felelősséget vállalt....meg lehet oldani ezt az időszakot is, hogy ne történjenek elszökések/balesetek,stb.


Oké,mind állattartó, mind tűzijátékozók között vannak gyökerek....de aki felelősséggel csinálja amit csinál, máris kevesebb a balhé és az egymás utálata.

2023. okt. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim válasza:
77%
Nekem mindegy. Van jó oldala: azért jó nézni. De rossz is: félnek tőle az állatok. Meg a környezetnek is jó lenne, ha beszüntetnék.
2023. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!