Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mi értelme a szilveszteri...

Mi értelme a szilveszteri tűzijátéknak,nem kellene betiltani?

Figyelt kérdés
dec. 31. 18:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%

"A madarak meg kibírják ezt a fél zajos napot, semmivel sem rosszabb nekik mint amikor 2 napig zuhog az eső, villámlik meg dörög az ég úgy, hogy beszakad a dobhártyám."


Hát persze...

[link]

dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
54%
Hogy a sok bolond kiélje a piromániájat, tojva ezzel mindenre és mindenkire. Remélem, egyszer betiltjak, vagy pedig szabályozzák, hogy ne vehessen mindenki tűzijátékot, max rendezvényekre lehessen esetleg használni, vagy kozteruleten, de ne lehessen magán területen.
jan. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
31%
Persze "ticcsanak be " mindent ami szórakozás, komolyan inkább az vicc, hogy sokan mennyire képesek habzó szájjal nyafogni, hogy jajj tüzijáték, jajj így jajj úgy. Én se használok ilyesmit, de komolyan ha valaki szereti és tetszik neki, ennyit ki lehet bőven bírni egy évben, nem kell hogy fájjon az, hogy valaki jól érzi magát.
jan. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%

Itt nem csak egy nap, és nem csak az engedélyezett idősávban.

Tegnap délután 4 előtt nem sokkal kezdték, és ma éjjel 2-kor fejezték be. Napokkal korábban már használták, és ki tudja, mennyi maradt még a további napokra.

Volt, ahol tegnap délután 2-kor már elkezdtek durrogtatni. Volt, ahol ott körözgetett a rendőrautó az engedélyezett idősáv előtt, és nem állították le a tűzijátékozókat.

Én lakótelepen élek, többször is lőttek a tömött parkolóból, az előírás szerinti biztonsági védőtávolságot nem tartva.

Szerintem ha ennyi pénzük van ezeknek, akkor nyugodtan emeljenek árat, akik átusítják ezeket a cuccokat, lehet duplája, triplája is.

Aztán egy se sírjon, hogy drága az élelmiszer, meg nem tud lakást venni, ha erre a pazarlásra telik.

jan. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
0%

#18

"Értem én, hogy ostoba vagy mint a cipőm talpa, de... ennyire azért ne bizonygasd, látjuk anélkül is."

Miért írod, hogy ostoba vagyok? Ráadásul a "nem igaz"-ra reagálva. Ezek szerint úgy gondolod, hogy tényleg 1000 éve találták fel az alkotóelemeit... hát bizonyítsd, hogy így van!

jan. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
69%

Az az értelme, hogy sokaknak tetszik, meg hagyománnyá nőtte ki magát a történelem során.


Miért kellene betiltani? Nem igaz, hogy nem lehet kibírni egy napot. Én is kutyás vagyok (mondjuk az enyém nyugodt), de én elővenném azokat a "felelősségteljes" gazdikat is, akik kiverik a kutyát az udvarra ilyenkor, aztán meg siránkoznak, hogy elszökött és "tícsák be a tűzijátékot!!44NÉGY!!".

jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
49%

Másrészt hogy tiltanád be?


A petárdázás be van tiltva, mégis mindig petárdáznak.


Minek ilyennel még jobban leterhelni a rendőrséget a valódi ügyek helyett?

jan. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az öt éve meghozott szilveszteri tűzijáték-korlátozás betartását az MME, a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület, a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság, Tata Város Önkormányzata, az Által-ér Szövetség, a rendőrség, a polgárőrség és az előzetesen regisztrált önkéntesek segítették.

„Az intenzív jelenlétnek és a szervezettségnek köszönhetően számos helyről sikerült távozásra késztetni a tűzijátékozni szándékozókat. A járőrök több helyen tetten értek tűzijátékot használókat, és figyelmeztették őket, hogy tiltott helyen próbálkoznak. Néhány helyszínen rendőri intézkedésre is szükség volt. Sajnálatos, hogy egy-egy utcában, kertben a személyes jelenlét ellenére is eldördült pár tűzijáték, de ezen helyszínek többségét is elhagyni kényszerültek a tilosban járók a járőrök jelenléte miatt. Összesen 20 alkalommal intézkedtek a szolgálatban részt vevő hatóságok. Több közigazgatási eljárást a napokban indítanak meg” – olvasható az MME Facebook-oldalán."

jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
75%

"Minek ilyennel még jobban leterhelni a rendőrséget a valódi ügyek helyett?"


Ha a te otthonodat gyújtaná fel egy tűzijáték, nem így gondolkodnál.

jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
32%

#29.

Tudomásom szerint nem az a legális, hogy a házakra célozz vele, hanem az, hogy egy évben egyszer fellőheted.

jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!