Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mi értelme a szilveszteri...

Mi értelme a szilveszteri tűzijátéknak,nem kellene betiltani?

Figyelt kérdés
dec. 31. 18:22
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
30-as, igen, de nem szabályosan használják. Nem egy tűzijáték maradványt találtam elsején, ami szabálytalanul volt elhelyezve, fa alá, avarba, semmi védőtávolság, semmi tűzbiztonsági megoldás, volt, amit kuka rácsába szúrtak és onnan lőtték ki. Többször néztem ki az ablakon a házunk előtt tűzijátékozókra, hogy hogyan használják, az én ablakom parkolóra néz, csak a szerencsén múlt, hogy itt nem lett tűz, egyáltalán nem tartották a biztonsági távolságot sem az autóktól sem a házaktól. Itt vannak fák is a parkolórészen, volt, aki simán alatta állt meg, és úgy lőtte, aztán vagy eltalálja a fát, vagy nem. Én ezt utálom, hogy megveszik, gondolom, nem olcsón, de ahhoz már hülyék, hogy szabályosan használják, és ezzel másokat veszélyeztetnek. Ha hozzáértők használnák csak, akik tényleg betartják a biztonsági előírásokat, egy szavam nem lenne, de tűzesetek sem lennének. Én karácsonytól január 1-ig azon parázok, hogy kell-e menekülni valami felelőtlen barom miatt, aki ott felejti a gyertyát, elfüstöli a menüt, nem simítja ki az égősort, nem ellenőrzi, hogy biztonságos-e, ész nélkül dobálja a csillagszórót, rosszul célozza a tűzijátékot...
jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és egyik ismerősöm mondta, hogy náluk volt, aki erkélyről lőtte. Az sem biztonságos.
jan. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
49%

"30-as, igen, de nem szabályosan használják"

Ez így van. De innentől értelmetlen a tiltani-nem tiltani kérdés, hiszen a szabálytalan használat jelenleg is tiltott. A kérdés az, hogy a jelenlegi szabályokat miért nem tartatja be a rendőrség.

A szabályozás rendben van, a szabályosan használt tűzijátékkal pedig semmi baj nincs. Sőt, így is túlságosan le van már korlátozva, hiszen azzal hogy csak egy specifikus idősávban lőhetik fel, sokkal nagyobb hangzavart csapnak, mint ha ugyanazt a mennyiséget egész napra el lehetne osztani. Nyilván a legtöbben éjfélkor lövik, de 31-én délután is lazán lehetne már lődözni ahelyett, hogy mindenkit beszorítunk egy esti idősávba. Arról nem is beszélve hogy pl. a petárdázást már teljesen be is tiltották. Felesleges és hülyeség is mindig mindent betiltani ami valakinek nem tetszik.

jan. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
49%

"Hát persze..."


Elolvastam egy tucat angol nyelvű híradást az esetről, és mindegyikben kiemelték, hogy semmi sem bizonyítja hogy a madarak a tűzijátékozástól pusztultak el. Egyedül az állatvédő szervezetek fogták azonnal a tűzijátékozásra. Emellett ez egy egyedi eset volt, ha valóban ennyire számítana a madaraknak a durrogás, minden augusztus 20-án kiírtanánk Budapest madárállományának felét.

Mi pl. kertesházban lakunk, 2-3 ház kivételével mindenhol lőnek fel tűzijátékot minden évben, de soha nem láttam másnapra elhullott madarakat. És az a hang és fényhatás, amit itt egy tucat háztartás produkál, közel sincs a 20-ai tűzijátékokhoz. Magyarországról ráadásul egyetlen hasonló hír sem rémlik, soha nem okozott ez ekkora problémát az állatvilágnak. Továbbra is fenntartom, hogy a madarak bőven kibírnak egy éjszakát a durrogással, ha nem így lenne, minden újévkor legalább a nagyvárosokban ezerszám kellene összeszednünk az elhullott állatokat.

jan. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

"de 31-én délután is lazán lehetne már lődözni ahelyett, hogy mindenkit beszorítunk egy esti idősávba"


Itt már lőtték 3/4 4-kor délután is, de akkor még világos volt. Annak mi értelme? Mert látványosnak nem látványos.


Én annyit azért elvárnék a döntéshozóktól, hogy jelöljenek ki területeket, ahol biztonságosan használható, máshol meg ne lehessen, és azt tartassák is be. Tudom, hogy ez szívás azoknak, akik eddig is ésszel használták, de amíg be nem áll egy általános ésszel használat, addig nem tartom jó ötletnek, hogy maradjon a szabály úgy, ahogy eddig volt. Én lakótelepekről például kitiltanám, mert ott nincs meg a feltétele a biztonságos használatnak.

jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
67%

"mindenhol lőnek fel tűzijátékot minden évben, de soha nem láttam másnapra elhullott madarakat"


Én lakótelepen láttam többet is.

jan. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!