Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Van az az elképzelés, hogy...

Van az az elképzelés, hogy amilyen az új év első napja, ahhoz hasonló lesz az egész esztendő. Ugye, csak egy babona? Nyugtassatok meg...

Figyelt kérdés

Rendkívül "rossz" napom volt aznap. (2024. 01. 01.)

Ugye, ettől még nem lesz az egész évem olyan?



jan. 2. 15:31
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ez csak babona, nem lesz hatással az egész évedre.
jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél már buta basszus, gondolkozz egy kicsit kritikusan. Hogy a viharba lehetne igaz egy ennyire egyértelműen sötét babona?
jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
szerencsére nem igaz mert ha az lenne, egész évben másnapos lennék
jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Baromság ez a babona.
jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Ha igaz lenne, akkor MO-on az emberek 99 %-a egész évben részeg vagy másnapos lenne, masszív gyomorrontással kombinálva.
jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem igaz..

De azért biztos, ami tuti, ha fekete macskát látsz, a bal vállad fölött köpj hátra háromszor.

Boldog új évet! :)

jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Magától értetődik, hogy ez babonaság.
jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Valójában annyira igaz minden babona, amennyire hisznek benne (most példálózhatnék a vallásokkal is). Ha valaki szentül hisz benne, hogy ez a nap az egész évét meghatározza, akkor 1) tuti be fog vonzani rossz dolgokat 2) bármi rossz történik, azonnal összeköti, hogy na ez is az év első napja miatt van 3) tudat alatt jobban fog koncentrálni a negatív történésekre, hogy igazolja a babonát, közben meg lehet, hogy ugyanannyi jó is történt, csak azt ignorálja

Ha ez megnyugtat, én levittem a szemetet 1-jén:/

jan. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem babona, hiszen 1-jén szinte mindenki pihen, aztán mégsem pihenés lesz az egész év :)
jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én általában aznap nem alszok semmit aztán mint egy hulla olyan vagyok. Általában egyébként eleget alszok, és kipihent vagyok
jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!