Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Más is irtózik a szilvesztertő...

Más is irtózik a szilvesztertől, nem várja?

Figyelt kérdés

Tudom ezt írhattam volna 3 napja, de valahogy csak most van rá időm. Szóval: amennyire mindig is várom a karácsonyt, a szilvesztert nem. Mindig vissza akarok menni egy hetet az időben, hogy megint karácsony legyen. Mindig szorongok: nem történt semmi nagyszerű ebben az évben, mármint nyilván történt, de én nem úgy értékelem. Szorongok a jövő évtől: egy év múlva is lesz még párom? A szüleim egészségesek lesznek? Én egészséges leszek, lesz munkám, lakásom, barátaim stb


Más is hasonlóan érez ilyenkor? Valahogy a szilveszteri bulit sem várom annyira. Tele vagyok vegyes érzésekkel.



jan. 3. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekkoromban szerettem utoljára, de csak azért, mert engedték, hogy ébren maradjak éjfélig.

Nekem felnőtt fejjel semmi pláne nincs benne, csak megzavarja a normál hétköznapokat.

jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazábol emiatt nen is erzem pihentetonek ezt az egesz idoszakot. Kivettem 7 nap szabadnapot, de kicsit sem erzem magam kipihenve, holnap mar dolgozom. Ez az egesz karacsonyi es azilveszteri idoszakbteljeawn lefarasztott. Alig volt idom magamra, kb semmi.
jan. 3. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Ez már beteges szint, amit te írsz. Ennyire nem élvezni az életet, hanem szorongani miatta számomra felfoghatatlan.
jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Előre remegek a holnapi munkanaptól is.
jan. 3. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

4


Akkor ez generalizált szorongás. Nem egészséges.

jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Itt, ahol most élek egy rémálom volt, egész nap ment a pentárda, tűzijáték, nem csak a cicáim rémültek halálra, de pár óra alatt engem is kicsinált a folyamatos zaj. Persze már november végén elkezdték, de akkor "csak" napi pár durrantás volt. Nagyon örülök neki, hogy nem mentem bulizni, nem hagytam őket cserben. De kedvem sem volt.
jan. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-6-nak igaza van, nem egészséges dolog ennyire negatívan megélni a dolgokat és a munkától "remegni". Nekem speciel jól telt a szilveszter. Nem foglalkoztam vele, nem is stresszeltem rá, ezért is volt jó.
jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok én is. A karácsonyt nagyon szeretem, meg az előtte lévő készülődős időszakot is. A szilvesztert én azért nem szeretem, mert nincs társaságom, akivel tudnám tölteni. Már rendesen szorongtam ettől a naptól. De szerencsére csak egy év múlva lesz újra.

Sajnos én is szorongok ilyen dolgokon, amiket leírtál. Főleg az idő múlása miatt, vagy hogy nehogy elveszítsek valakit a családból.

Igen, itt is leírják, hogy nem normális dolog ez. De ez van sajnos.

jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilvan, aki nem szorong semmin ez beteges. De mi tudjuk, hogy ez van. Konkretan kiraz a hideg Szilveszter napjan. Siratom az uj evet, es egy kis optimizmusomnsincs a kovetkezo evre.
jan. 16. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!