Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Ti hisztek abban, a mondásban,...

Ti hisztek abban, a mondásban, hogy: "A disznó betúrja, a tyúk kikaparja a szerencsét"?

Figyelt kérdés

2014. júl. 2. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem babonsaág, de mégsem mertem eddig megtenni, hogy ne tartsam be. :-DDDDD
2014. júl. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
en ilyenkor mindig arra gondolok hogy van e alapja,mert ezek a babonäk valahonnan csak jöttek. Nehany dologban hiszek,ebben is,be is tartom,de hozzäälläs kerdese is lehet,tehät ha pl felek a pentek 13 tol mär eleve ugy ällok hozzä hogy peches lesz es tenyleg az lesz,arra figyelek. Amikor meg azt se tudtam hanyadika van,szepen le is telt jol a nap
2014. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
én nem hiszek benne ,nem vagyok babonás
2014. júl. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Idézőjelben írtad a mondást, tehát nem hiszel benne. Helyes. A többi babona is idézőjelben értendő.
2014. júl. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, makes sense...
2014. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ez csak babona. A babonások persze hisznek benne, de ők el is hitetik magukkal, hogy az ilyen igaz.

Persze vannak olyan helyzetek, amikor igaz rá a mondás, de amúgy meg nem.:)

2014. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zakos válasza:
Én a babonákkal úgy vagyok, hogy minden olyan dolgot teszek amit a babona szerint nem szabad. És még élek. :D
2014. júl. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem hiszek ilyenekben:D
2014. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán, de ez az én személyes véleményem. Nem tartom magam emiatt jobbnak vagy okosabbnak azoknál, akik hisznek benne, ellentétben az errefelé nagy koncentrációban felbukkanó sznobokkal :D
2014. júl. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ezt fordítva ismerem!

A tyúk szétkaparja, malac kitúrja.

Ezért van a szilveszteri menüben malacsült.

és ezért nem szokás szárnyast enni szilveszterkor.

Persze csak Babonáséknál.

2014. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!