Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Akik utálják a szilveszteri...

Akik utálják a szilveszteri tüzijátékozást, petárdázást, miért? Mi vele a gond?

Figyelt kérdés

Értem itt ezalatt, hogy valami rossz élmény miatt, a háziállatok miatt, vagy elvből utáltok mindenkit aki használja? És miért?

És mit szeretnétek? Teljes betiltást, vagy mondjuk, hogy csak magánterületen lehessen használni?



2015. nov. 1. 12:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 A kérdező kommentje:

Jah, elfelejtettem leírni, hogy:

Mivel nem akarom kirobbantani a 3. Világháborút itt Gyk-n, normális válaszokat adjatok légyszi.

Minden rendes valaszt pozitívan értékelek. :)

2015. nov. 1. 12:44
 2/63 anonim válasza:
94%

Hát én a régi háziállatom miatt nem szeretem.(ló volt)

A lovam kivolt kötve az istállóba... És petárdáztak és a lovam megijedt és felakasztotta magát.. azóta én nem kedvelem:)

2015. nov. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
42%
Nem bírom, amikor a sok részeg állat az utcán az emberek közé dobálja a petárdát, vagy ki az ablakon a tömegbe.
2015. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
38%
Azért utálom, mert teljesen feleslegesen veszélyeztet más embereket, autókat, háziállatokat. Más ugye az, ha augusztus 20-án kontrollált módon lőnek fel tüzijátékot erre kijelölt emberek, mint az, hogy szilveszterkor sok részeg összevissza szerencsétlenkedik velük.
2015. nov. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
66%
a szép tűzijátékkal semmi bajom,(bár inkább messziről szeretem nézni, ahol nem hallani a hangját) de a petárdát utálom, csak durrogás, én mindig összerezzenek, mert puskadörgésre emlékeztet, az meg baromira nem lenne jó élmény. Ráadásul semmi értelme, nem tudom mi benne a szórakozás, megrémíti az állatokat, meg szerintem az embernek se túl kellemes hallgatni.
2015. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
39%
én hülyeségnek tartom pénzt kidobni elfüstölésre durrogtatásra. én nem veszek petárdát sose, ilyenre nem pazarlom a pénzt. meg balesetveszélyes is. valaki udvarába ha az idétlenek bedobják és a kutya fölszedi esetleg, hát szétviszi a fejét. szóval értelmetlen marhaságnak tartom.
2015. nov. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
87%
Azért utálom , mert mikor kicsi 3-4 éves voltam , akkor egy petárdát beledobtak a ház mellett lévő konténerbe! Anyum mesèlte,hogy keresztanyum is káromkodott egy sort , annyira megijedt! XD
2015. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
43%

Egyrészt háziállatok miatt.

Aztán ugye valaki pár másodperces szórakozásával tönkrevágja valaki más életét (pl. random járókelőre rádobnak egy petárdát és megsérül).

Értelmetlen Környezetszennyezés.

Növeli a fekete piacot, mert hiába van korlát, már jóval előtte üzletelnek vele.

Petárda helyett miért nem lehet dobolni, vagy bármilyen más ártalmatlan népszokást feléleszteni, mint pl a kereplő, hamár mindenképp muszáj hangoskodni? Lenne szerintem bőven alternatíva.

2015. nov. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 A kérdező kommentje:

Az, hogy pénzkidobás vagy sem az relatív. Neked igen, de aki élvezi, hogy dobálhatja, akinek jó szórakozás (egyébként nekem is), annak nem az.


A fekete piachoz annyit tudok hozzászólni, hogy azért van feketeipac, mert be van tiltva. Mit is várnak? Betiltották a petárdát, holott már hagyomány. Ha legális lenne nem lenne feketepiac. Ha lehetne kapni Decemberben a konténerekből, akkor senki nem akarná feketén megvenni. Szóval úgy gondolom, hogy maguknak csinálták. Hát egyék meg amit főztek.


"Petárda helyett miért nem lehet dobolni(...)"

Hát nem :D Azért az nem ugyanaz. Van egy feelingje azok számára akik szeretik. Pl én bevallom, elég pyromániás vagyok. Nem feltétlenül a petárda, nem az illegalitásra megyek, az itt kapható kis tüzijátékok is jók. Szeretek vele szórakozni.

2015. nov. 1. 19:57
 10/63 anonim ***** válasza:
68%

9: Esetleg lehetne létrehozni olyan helyet, mint a lőtér a fegyvermániásoknak, ahol felügyelt keretek között mindenki legálisan hódolhatna ezen szenvedélyének.

Pl. valahol kint a pusztában, ahol más embereket vagy állatokat nem zavar.

De remélem azzal te is egyetértesz hogy sok a gyökér, aki össze-vissza dobálja, és nem tudja értelmezni a használati utasítást. Nekik köszönd azt, hogy ennyire sokan elítélik.

Amúgy van pirotechnikai szakember, ha komolyan érdekel tanulj kémiát és akkor akár napi szinten durrogtathatsz, pl. megrendelésre tűzijáték stb...

2015. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!