Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy egyszer újra legalizálják a petárdát Magyarországon?

Figyelt kérdés

Megint lehetne árulni, és használni is.

Én nagyon örülnék neki.



2016. okt. 13. 07:13
1 2 3 4
 21/31 vyrob ***** válasza:
74%
Kedves 20 nak biztos hogy igen ! Mert körülöttünk mindenhól legális a tiltás meg szart sem ér!
2016. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs valami politikai vagy anyagi okuk a parlamentben addig nem valószínű pozitív változás.Amit itt kiemelnék ez ügyben az elsősorban az ez iránti igény másodsorban a külföldi beszerezhetőség.A külföldi beszerezhetőség és hogy ezt milyen mértékben használják az emberek arra is nagy hatással van hogy megmondják mit használhatsz és mit nem.Ha a fogyasztók pl csak a magyar legális piaccal tudnák kielégiteni az igényeiket könnyen lehet hogy elég hamar legális piac sem lenne. Pár lehetséges ok kedvező értelemben:Az első és leg fontosabb hogy a jelenleg nem legális termékek iránt nagy mértékben megnő az érdeklődés,nem a hazai shoppokból veszed ezért a politikusainkat elkezdik cseszegetni a hazai pirotechnikusok és a törvényhozóknak is politikailag és pénzügyileg árt,tömegével elkezd feketén elterjedni a piacokon,külföldről túl sokan hozzák be,F4 es szilveszterkor sem legális nagy kalibereket kezdenek behozni magánemberek sokasága külföldről és sörösdoboznagyságú petárdákat,elkezdenek a fiatalok házilagos bombaméretű petárdákat gyártani szilveszter környékén nagy számban és ezekből esetleg piacokra is kerül,az unió elkezdi érte cseszegetni magyarországot,.Ha politikai vagy anyagi érdekük lesz engedélyezik.Amíg a politikai vagy anyagi érdek nem áll fent a válasz mindenre a tiltás lesz.Amint a tiltás nem éri meg nekik politikai vagy anyagi szempontból akkor lesz az engedélyezés a válasz.Jelenleg az engedélyezés irányában semmilyen kedvezményezés nem tapasztalható és a közeljövőben nem is várható.Ami jelenleg van azt sem maguktól hozták hanem a fogyasztói igények és beszerzési lehetőségek kényszerítették ki belőlük.Addig meg nem fogják csak úgy engedélyezni míg nincs nyomós politikai vagy anyagi ok akár milyen hülyeség is a tiltás.
2016. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 nagyepf_MacGyver válasza:
100%

Nem várható a közeljövőben de kit is érdekel?

1000Ftból alap 150000ből katonai szintű robbantókészlet állítható össze.

Már a 70es években is tiltott volt és akkor is virágzott a petárdapiac amikor még a torta tüzijáték is tiltva volt.


Aki meg azt mondja hogy a zöld Pirat leviszi a kezed az értelmeten hazug ember még a Megatresk sem viszi le,ha végénél fogod.

Még a 6x durranós sem okoz semmilyen sérülést akárhol foghatod itt a bizonyíték

https://www.youtube.com/watch?v=wKyh0LY5w90

2017. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Utolsó: igazad van. Csak azt nem értem, hogy miért nem ismerik már fel azt a tényt, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, mert az egész EU-ban nálunk, meg Romániában van tiltva.

Az USA-ban meg pár helyen már a füvet is legalizálták, mert felismerték azt, hogy a legális piacot lehet szabályozni, míg a tiltás miatti hatalmas feketepiacot átlátni sem tudják.

Én nem mondom, hogy minden szart legalizálni kell, csak ideje lenne már észhez térni, és nagyjából az EU normákhoz igazítani a dolgokat...átmész a határon, ami nincs, és azonnal beszerezheted a petárdát (is), és sokan meg is teszik, vagy a rosszabb eset mikor megveszi a piacon, az olcsó fos gyártmányt, amiből azok a balesetek származnak, amiket minden évben beharangoznak..

2017. jún. 20. 10:09
 25/31 nagyepf_MacGyver válasza:

Ja romániában is be van tiltva de senkit sem érdekel.

Én iss itt élek Erdélyben és csak az nem petárdázik aki nem akar.

Rendőség előtt dobálják be is bizonyítható január elsején tele van még a rendőrség környéke is petára végekkel.

2017. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 nagyepf_MacGyver válasza:
Legalább a 3 grammnál kevesebb 6óanyagúakat engedélyezzék,ezeknél kizárt a hamarabb robbanás esélye.
2017. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 vyrob ***** válasza:
Már nagyon el vagyunk késve .Jelenleg ott tartunk hogy már hatalmasat fogunk szívni . Jól mondja az előttem szolo de ugyanakkór a dumbum és társai bevezetése nagy port kavarna az itteni okos kutyások a piráthoz sincsenek hozzászokva pláne nem a dumbumhoz .Csak már jelenleg ott tartunk hogy a magyar fogyasztókat már a dumbum sem elégíti igazán ki és jelenleg a viper 12 ig csúszott a skála .Ezt meg lehet köszönni a töketlen hülye bagázsnak ! Ha már 2011 be elkezdték volna a vissza állítást elöszőr pirat,mega,és annál kicsit nagyobb pár év után dum bum ,nitrátok stb .Igy lehetett volna szoktatni az embereket az itteni tiltakozó állatvédők nem tudják hogy jelenleg felettünk létezik már a wiper 12 ami igen brutálisat szól! De hamar meg fogják tapasztalni mert mivel itt nincs legális piac ezért amikor a fiatal felmegy a netre hogy petárdát keressen bele fog mindenképpen botlani a wpier 12 be.És akkór ahogy itt az elöző mondta miért vegye meg a hagyományos 100 lövetüt amikor erősebbet durvábbat kaphat .Mivel nincs rajta se angol se magyar használati utmutató csak cseh,szlovák és német nyelven ezért ha a srác nem érti mi van a dobozra írva simán begyújtja egy lakótelepen mivel nem fogja tudni elolvasni hogy hány méter és hól használd! Nyilván aki kezdő azt sem fogja érteni hogy 50 gramm mit takar és mekkora ereje van! Csehek tudják nem véletlen csak is kültéren használják nagy szántóföldeken de vajon mi ezt tudni fogjuk e?
2017. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 vyrob ***** válasza:

Legalább a 3 grammnál kevesebb 6óanyagúakat engedélyezzék,ezeknél kizárt a hamarabb robbanás esélye.?


Igen Ezeket sürgősen kéne Mini petárda ,pirat és mega ezeket vissza kéne mihamarabb állítani .


Mondjuk azt büdös életbe nem értem meg hogya mini petárdát mi a szarért kellett betiltani az már aztán pont tényleg nagyon nevetséges meg szánalmas volt!

2017. jún. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 vyrob ***** válasza:
nagyepf_MacGyver Romániában a leg szarabb és kreténebb a törvény megveszel egy triplex 500-1000 blokot (Orás sok lövetü telep) lerakot begyújtod utána bizonyítsa be a rendőr hogy azt te gyújtottad be .Ha a feje tetejére áll akkór se fog szart se elérni mert te tegyük fel arébb mész megmondod semmi közöm hozzá én is nemrég jöttem nem tudom ki gyújtotta be stb :) No a petárda meg már tényleg az agy ..f.asz! Azt bízonyítsd be hogy ki dobálja sötétben melyik ablakból kertből utcán parkban megy el :) Hidd el az ottani rendörőknek is rohadtúl tele a töke ezzel a csicska törvénnyel .úgy van ez ott beállítva hogy a petárda már egyenlő a robbanó anyagok meg terroral .Ennél szánalmasabb undorító gyáva kormány retardált baromságaival még nem találkoztam !
2017. jún. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Hát valószínűleg igazad van..

De az a szégyen, hogy van olyan aki nem tudja hogyan kell használni ezeket a termékeket, mégis simán beszerzi, meg használja.

Mert minden hülyeséget kitalálnak, meg rémisztgetik a népet, hogy leviszi a kezed stb, ez van a köztudatban, de az árusnál szipveszterkor meg sem kérdezik (tisztelet a kivételnek), hogy figyelj haver, mindnek ismered a használatát?

Ezt nem.. sokan úgy viszil el a termékeket (és most a legális!! Magyar árusokról beszélek, nem is a külföldiről), hogy azt sem tudja mi az.. aztán csidálkozunk, mikor felborul a telep.

De az fontos, hogy külön konténerben a parkolóban kelljen árulni (véletlenül sem az üzletben, mint máshol).

Legjobb példa : ismertem egy srácot, aki a hátsó kertben dobott el 50g-os delova rana, viper 12 petárdákat. Mondtam is, hogy csoda, hogy fel nem jelentették.


Nálunk egyébként ez az állatvédelem dolog nagyon el van szállva. Kutyás vagyok, és emellett is ezt gondolom.

Ha valaki állatot tart azzal felelősség is jár. De itt mindenért a tüzijátékozó a hibás.. mert "neki van egy mániája ami zavarja a kutyát".

Múltkor mondtam egynek, hogy a nagyon félős állatoknak lehet venni nyugtatót szilveszterre. Erre nekem áll, hogy ő vegyen neki nyugtatót?! Mondom, amúgy nem a te kutyád?

Akkor miről beszélünk? Mi vigyázzunk mindenre, mert valaki képtelen a saját állataira?

Oké, nem kell egész évben lakott területen belül megengedni, értem, igaz, az már nem várható el. De szilveszterkor, meg amúgy városon kívül semmi akadálya nem lenne a dolognak..

2017. jún. 22. 16:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!