Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért tűnt így el belőlem a...

Miért tűnt így el belőlem a szilveszteri hangulat egyik évről a másikra?

Figyelt kérdés

Ugyan nincs valami mozgalmas, vidám életem, barátaim se nagyon vannak, de a szilveszter az az esemény volt mindig is, mióta eszemet tudom, amit magányosan is szerettem. Egyszerűen megvolt a hangulata számomra, még egyedül is jól éreztem magam ilyenkor. Itthon szoktam inni pezsgőt, tv-t nézni, gépezni, meg várni az éjfélt.


Idén viszont semmi szilveszteri hangulatom nincs. Eltűnt belőlem az egész ami még az előző években megvolt, semmi hangulatom az egészhez, unottan állok hozzá. Tisztára olyan ez a nap számomra mint egy tök átlagos vasárnap.

Ráadásul a tv-ben se találtam semmi nézhetőt az elmúlt évektől eltérő módon.


Miért változthatott ez ennyire meg bennem?


2017. dec. 31. 17:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Már az éjfélt se várom úgy ahogyan szoktam ilyenkor, szilveszterkor. Valahogy annyira már nem köt le hogy új év jön
2017. dec. 31. 17:09
 2/7 A kérdező kommentje:
Mondjuk karácsonyi hangulatom se nagyon volt idén
2017. dec. 31. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem lassan élethangulatom se lesz.
2017. dec. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ebből is az látszik hogy az emberek egyre többen kezdenek depressziósak lenni. Ezt magyarázom már az öcsémnek, mert ő is egy az egyben olyan mint te kérdező! Nem értem hogy egyesek főleg akinek még nincs családjuk, nincsenek gyerekhez kötve, miért nem élvezik az életet ameddig lehet. Én házas vagyok, van két kislányom, és egy szép feleségem. Mi családi környezetben töltjük ezt az időt, a nagyobbik lányomnak most tudjuk igazán megmutatni milyen az igazi Szilveszteri hangulat. A kisebbik még biztos nem maradna fent éjfélig.
2017. dec. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mese nincs, "öregszel".
2017. dec. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a tegnapi nap kifejezetten szilveszteri hangulatban telt - ami valamiért nagyon zavart engem.


Olyan furán éreztem magam, mint egy csodálkozó kisgyerek vagy egy álmodozó tini.


Tavaly erőteljesen sorsfordító évem volt. Talán azért. (Amíg a hatása alatt vagyok nem tudom kellő racionalitással értékelni az átélt eseményeket.) Pedig kéne...


Üdv: egy középkorú nő

2018. jan. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem az egész környezetem így van, és nem a kor miatt. Mert 10 évvel ezelőtt az akkor 60 éves nagyszüleim is ujjongva várták az éjfélt, most meg alusznak éjfélkor, pedig jól tartják magukat most is, nem a kor miatt nem maradnak fenn. Ugyanez van a szüleimnél is, régen buliztak reggelig, most otthon TV-znek. A karácsony sem olyan mint régebben, pedig most is van kisgyerek a családban, de már nincs meg az a varázs, mint mikor én voltam kicsi, a rokonság már arra sem hajlandó, hogy egyszer leüljünk egyszerre az asztalhoz, régen meg alig várta mindenki, hogy minél többen legyünk a szobában.
2018. jan. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!