Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Rendszeresen pirózók, mi a...

Kecske.9000 kérdése:

Rendszeresen pirózók, mi a véleményetek arról, hogy MINDEN petárda be van tiltva?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy a sok petárdagyűlölő örül neki. A rendszeres pirózók véleményére vagyok kíváncsi! Szerintem f@xság.

2018. dec. 22. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

az a régi zöld petárda pedig jó volt és szerintem sokkal kisebb zajszenyezésel járt mint a mostani tüzijátékok:


azért lett betiltva mert ez nagy üzlet a petárda/tüzijáték ez valakinek a zsebébe megy és annak egy része annak a zsebébe aki ezt a törvényt meghozta.


a kis zöld petárda azért lett betiltva mert kicsi könnyen becsempészhető az országba vagyis ezeknek a haszna nem azokba a zsebekbe vándorolt volna.

2018. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egyet értek veled, még a 25 lövéses katyusa is hangosabb. Én mondjuk dum bumot rendelek januárban.
2018. dec. 22. 18:31
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Normálisabb petárdák F3 kategória. Ha legalizálnák évközben csak a leg ócskábbat lehetne megvenni. Szerbiában és a balkáni országokban nagyon jók a petárdák. A Szlovák választékkal simán felveszik a versenyt. F3 az ország két külön oldalán lévő országokban egész évben LEGÁLIS!😉 A Lengyel kínálat az verhetetlen. Ha engedélyeznék is, év közben még mindig a rendelés marad csak.
2018. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Lazy Lover ***** válasza:
40%
Baromság
2018. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Szerintem betartható szabályok kellenének és nagyobb bírságok.

Például ugyan úgy F3 kategória lenne a petárda, viszont aki ennek nem megfelelően használja annak adni egy 300000ft-os bírságot. Szóval ha egy 12 éves gyerek a főtéren április 13.án mások alá dobálja a petárdát az meg kell büntetni de nem kéne az ilyenek miatt teljesen betiltani.

2018. dec. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

majd ha kis pirózónak lerobban a fél keze


a legszebb az amikor babakocsiba dobják


oké petárdázz ha erre áll fel, de akkor vállald is a felelősséget! na ilyenkor szokott jönni a sunyitás

2018. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Áá,,én babakocsiban tolom a rakományt mindig..

Az úgy nem feltűnő..

Szinte gondoltam,hogy be lesz tíltva,mert elég olcsó dolog volt és sokat lehetett venni kevés pénzért,ezért sokan eszetlenűl dobálták folyamatosan.

A rakéták meg a telepek jóval drágábbak,ezért azt megfontóltabban lövöldözik.

Igaz,hogy némelyik sokkal hangosabb,de a durrogás az kevesebb..

De így nem is lehet betíltani valamit,teljesen ellenőrizhetetlen,a panelházak ablakából ugyanúgy ki lehet dobni úgy hogy senki se lássa,hogy honnan jött a municíó...

Ez majdnem olyan mintha a kocsi legális lenne,de a benzin meg nem!!

Faxság az egész..

2018. dec. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy mi mit gondolunk, fogyasztói nyomás kérdése az egész.



Ha van rá elég igény kénytelenek a törvényhozók a szomszédos országok szabályaihoz alkalmazkodni. Ha tömegesen hozzák be a petárdákat, tűzijátékokat olyan országokból ahol F1-F3 ig egész évben legális. Akkor itt is kénytelenek lesznek előbb-utóbb hozzá alkalmazkodni. Konkurencia meg van bőven. Elég csak ha le csökken a hazai termék színvonal. Egyszer rászoknak az emberek hogy a külföldi jobb. Hiába illegális ha minimális a lebukás veszélye. Ha egyszer rá szoknak onnan már nehéz lesz a dolgot kordában tartani. A külföldi óriások mellett ott vannak a netes „piti” hazai illegális árusok is. Van akkora kereslet rá hogy a nagy külföldi választék mellet, és a hazai legális piac között még mindig jól elélnek.

2018. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Azt nem pártolom, ha valaki bedobja a babakocsiba, más kertjébe. De azért ésszel, a petárda önmagában nem tett semmit

2019. jan. 3. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Marhaság az egész. Tömegével hozzák be külföldről, ahogy egyébként a nagyobb tűzijátékokat is .

Én is azt pártolnám ha kicsit ésszerűbb törvények lennének, de cserébe komolyabb bírságok, és szigorúbb ellenőrzés. Jelenleg baromság az egész, és a kutya sem ellenőrzi, évi 1-2 embert elkapják petárda miatt és kész, aki még nagyobb tűzijátékokat hoz be (pl 50mm vagy nagyobb verőcsöves) az fel sem tűnik senkinek.

Sokkal jobb lenne engedni szilveszter éjjel, de pl keményen rászállni aki nem akkor lövi és/vagy veszélyes módon használja.

2019. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!