Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Sértő szerintetek egy ilyen...

Sértő szerintetek egy ilyen ajándék születésnapra?

Figyelt kérdés

Nevelőapám jövő héten lesz 56 éves.

Tavaly nyáron vett magának egy új kocsit, ami nagyobb és jobban felszereltebb, mint a régi autója. Alapból nincs nagyon érzéke a vezetéshez, ezzel még bénább. Nem arról van szó, hogy óvatos és nem 180-nal közlekedik, hanem b.lfasz. Mondtuk neki, hogy ne vegyen nagy autót, mert nem való neki. Mi a tesómmal már "felnőttünk", van saját autónk, nem szoktunk már közösen menni családilag sehová.

De, neki terepjáró kell, mert az a jó. Mondtam, hogy vegyen esetleg automata váltósat, mert így is bőven sok mindenre kell majd figyelnie, azzal meg csak könnyebb... Nem, neki egész életében manuális kocsijai voltak, most is azt vesz. Viszont konkrétan nem mer váltani az autóval. Jelez a kocsi, hogy váltani kéne, szenved a motor is, ő is néz a váltóra, a műszerfalra és látom, hogy váltana, de mintha félne elengedni a kormányt. Meg mondja is, hogy hát igen, a váltást még nem mindig érzi... Közel másfél éve vezeti a kocsit napi szinten. A kormányt úgy szorítja, mintha az élete múlna rajta, fogja a kormány tetejét két kézzel és a világ minden kincséért sem engedné el, nagyon görcsös végig a vezetés alatt. Pl. a rádió nem szólhat, beszélgetni nem lehet, mert ő az útra figyel. Esőszenzor van az autóban, ami szerinte azt jelenti, hogy amúgy mi nem kapcsolhatjuk be az ablaktörlőket, mert akkor azok tönkremennek. Legutóbb sikeresen elállította valahogy és hiába zuhogott az eső, nem indultak el maguktól. Úgy vezetett inkább 10 percig, hogy alig látott ki az ablakon, mire én odanyúltam a karhoz és beindítottam, különben a maradék 100 km-t vakon tettük volna meg. Van benne táblafelismerő, ő állította, hogy az azt jelenti, hogy akkor 50-nél, 90-nél többel nem lehet menni, mert le fog állni a motor.


Nem érzi egyáltalán az autót, izzad egy 5 perces út után is, meg látszik rajta végig, hogy ideges, zavart. Azzal takarózik, hogy ez nagy autó és meg kell szokni. De Istenem, a 17 éves húgom sunyiban elvitte 3 hetes jogosítvánnyal, 500 méter után megszokta és nem bénázott vele. Anyukám is profin vezeti, pedig ő a városon kívül nagyon ritkán megy bárhová.

Ha még csak saját magát "szórakoztatná" így... De a többi autóst is szívatja, autópályán 130 km/h-val megy a belső sávban és hiába villognak, dudálnak mögötte, ő nem megy ki a külsőbe, mert hogy ott 130-cal lehet menni, hova siet a mögötte lévő így. Utána még neki áll feljebb, ha nem tartják mögötte a követési távolságot, vagy büntető fékeznek előtte. Erős kocsi, ha kicsit is odalépünk neki, nagyon megy. Ezért is fél szerintem.


Szóval gáz az egész. Arra gondoltam, hogy születésnapjára azt kapná, hogy egy oktatóval kicsit gyakorolna a kocsin. Elmagyarázná neki, hogy mi hogy működik, mit hogyan tud beállítani és gyakorolnák a vezetést is, manővereket. Nyilván nem 30-35 órát, csak hogy kicsit magabiztosabb legyen, mert a szomszédok konkrétan végig röhögik, ahogy áll ki a garázsból, meg próbál parkolni a ház előtt.


2020. okt. 31. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:
16%
szerintem nagyon jó ajándék. Ha húzza a pofáját, mutasd meg neki ezt a posztot a válaszokkal együtt.
2020. okt. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet jó, DE: én úgy tudom, hogy az oktató csak a saját kocsijában (tehát az oktatóéban) oktathat, még jogosítvánnyal rendelkezőket is. Ezt tapasztalatból írom, mert kihagyás után én is akartam gyakorolni, és saját kocsimmal nem lehetett. De ez tíz éve volt, szóval lehet, hogy azóta változott, vagy te találsz olyan oktatót, de készülj arra, hogy esetleg nem vállalják a nevelőapád kocsijával csak a sajátjukkal.
2020. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Na mi lett aztán a szülinapi ajándék? 😁
2021. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!