Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hogy érhetném el, hogy a...

Hogy érhetném el, hogy a családtól ne kapjak semmilyen ajándékot születésnapomra?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban lesz a 24.szülinapom.

Minden szülinapomkor kaptam valamit amiért hálás is vagyok meg örültem nekik, de sokszor kapok olyat is amire nincs szükségem. De most a 24. szülinapomra csak egy nyugodt születésnapot szeretnék. Nekem elég lenne ajándéknak az is ha én veszek a kedvenc energiaitalomból párat, meg egy nagy pizzát ebédre. Meg a másik, hogy minden ünnepkor a család közösen ebédel és ezt sosem szerettem. Én általában a szobámban eszek. De van egy olyan érzésem, hogy a nagyim megint főzni fog valamit meg a nagynéném is átjön ha ráér és minden olyan nagy felforgás lesz amire tényleg most nincs szükségem. Mentálisan lefáradtam, mostanában rossz napokat élek meg, depressziós vagyok egy ideje és nem hiányzik most az én központúság. Hiába mondom nekik, hogy nem kell semmi még egy darab csoki sem mindig kaptam eddig valamit. Most kivételesen nem szeretnék kapni semmit. Akkor úgyis már dolgozni fogok biztos de utána szoktuk ezeket megtartani mikor hazajövök. Ne kövezetek meg, mert tuti írjátok, hogy lehetnél azért elégedettebb az ajikkal, más rég vágyik ajándékokra, stb de ezekkel tisztában vagyok minden ember más és mások a szokások..De tényleg most nem vágyom semmire valamiért, lehet büntetni akarom ezzel magam a korábbi rossz döntések miatt, az engem ért sulis szekálások miatt meg ezek miatt is de ezen felül nem vágyok most ajándékokra főleg olyanokra amikre nincs szükségem.

Ti éreztetek már így szülinappal kapcsolatban?

23l



2021. márc. 12. 20:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is és Kishugom is sokszor mondtuk már Édesanyánknak,hogy nem kell hogy vegyen semmit sem a születésnapunkra,mert nem vágyunk semmire sem.Na persze vágytunk mi,de szegények voltunk és tudtuk hogy Édesanyánk nem keres sokat.De Édesanyánk azt mondta hogy ne hülyéskedjünk már vele,mert olyan nincs hogy ő ne vegyen nekünk semmit se születésnapunkkor,legfeljebb csak valami olcsóbb ajándék lesz akkor.És hiába erősködtünk neki hogy nem és nem kell,ő akkor is mindig vett.Mert nálunk mindig is úgy volt minden ünnepen,hogyha az egyikünk kapott valamit,akkor a másikunk is.Szóval lebeszélni nem lehetséges szerintem mást se erről,mert mondhatod neki,meg is esketheted hogy nem fog rád költeni,de ő nagy valószínűséggel akkor is fog.Szóval ez szerintem abszolút esélytelen.
2021. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

hányszor de hányszor éreztem már így... anyáék nem gázak, de a barátaimat iszonyúan nehéz meggyőzni, hogy nem akarok harminc embert nekem énekelni és engem ünnepelni... szívesen ünneplek mindenki mást, de engem tessék szépen békén hagyni.

esetleg ajánld fel nekik, hogy keressenek valami önkénteseket (macskamenhely, gyerekkorrepetálás, ami hozzád közel állna), és adják az ajándékra szánt pénzt nekik. az ilyen van is meg nincs is, és jobb érzés mint a huszadik fura szagú illatgyertya...

2021. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

"Mentálisan lefáradtam, mostanában rossz napokat élek meg, depressziós vagyok egy ideje"


Keress fel egy szakembert, az segíthet.

2021. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3.ilyen kommentektől kíméljetek jó?

már folyamatban van...

2021. márc. 12. 22:26
 5/17 A kérdező kommentje:
2.illatgyertya helyett zoknikat kapok sokszor meg pólókat amik nem kellenek szinte már :D
2021. márc. 12. 22:27
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Az ajándékozás a szeretet nyelve. Ha neked nem kellenek tárgyi ajándékok, akkor kérj élményt. Depis vagy - ez a segélykiáltás egyértelmű. Mozgás, élmény, közös program segít ezen átlendülni. A valahova tartozás boldogsághormonokat termel, a teljesítmény boldogsághormonokat termel.


- Jó példa a közös jótékonykodás. Kutyamenhelyre elmentek 10 alkalommal közösen.

- Közös borkóstoló otthon - jó játék.

- Közös sütés-főzés szintén megoldható.

- Közös kirándulás.

- Közös bringatúra. Bármilyen célpont jó, de egy konkrét ajánló: Velencei tó kör. 30km. Ha úgy mész, hogy jobb oldalt legyen a tó. Koca bringásoknak 2-5 óra. Sok helyen meg lehet állni pihenni. Szép kilátások vannak. Maga a kör megtétele egy teljesítmény, egy sikerélmény. 1-2 szendvicses móka.

- Társasjáték - segít kiüríteni az agyat!


Ezek is ajándékok. Nem csak a tárgyakat lehet ajándékozni.

2021. márc. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6.de nekem ilyenek se kellenek semmi sem..

csak egyedül szeretnék a szobámban lenni ennyi.

2021. márc. 13. 02:47
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

És erről közösségben akarsz beszélni.

Érdekes. Miért van szükséged másra, ha egyedül akarsz lenni?

Mi okozza nálad a kimerülést? Mitől érzed magad kimerültnek?

2021. márc. 13. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8-mi az hogy közösségben? nem értem

mert kérdést tettem fel amire várom a válaszokat talán?

Hogy érhetném el, hogy a családtól ne kapjak semmilyen ajándékot születésnapomra?


kimerülésbe ne menjünk most bele ha lehet.

2021. márc. 13. 02:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy érhetném el, hogy a családtól ne kapjak semmilyen ajándékot születésnapomra?"


Megmondod nekik az anyanyelvükön.

Ők meg vagy teljesítik, vagy nem. Felnőttek, nem tudod irányítani őket.



Elutazol, nem érnek utol, nem kapsz ajándékot.

2021. márc. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!