Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Más is igazságtalannak tartja,...

Más is igazságtalannak tartja, ha valaki azt a nevet adja a gyerekének, amilyen névnap van a születése napján, és máskor nincs is ugyanaz a névnap?

Figyelt kérdés
Esetleg ismertek is ilyet, vagy akár közületek van valaki?

márc. 24. 14:15
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
Miert lenne igazsagtalan? Hadd dontse mar el mindenki sajat maga hogy milyen nevet vagy mi alapjan ad nevet a sajat gyerekenek. Basszus. Mi a fene kozod van hozza h igazsagtalannak tartsd? Te szulted talan? Ilyen szarhazi emberek miatt elcseszett az egesz vilagunk, mert mindenki mas dolgaval foglalkozik ahelyett h a maga eletebe tenne rendet. Ugylatom neked is lenne mit valtoztatni a gondolkodasodon nem azzal szarni el az idot h felhaborodsz mert mas pont igy ad nevet a gyerekenek. Semmi.kozod hozza.
márc. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Mar ne haragudj de ez pont nem a te dolgod szerintem.
márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ez a kerded amugy most komoly?😅 remelem csak szivatasnak irtad ki am.
márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Vannak bajok emberek..
márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Egyet ertek az 1essel. Meg ugy mondjuk midenkivel ha azt veszem.
márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
A gyerek hibája, hogy nem másik napon született, a nevét már elöre kiválaszották szülök.
márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát kicsit ki..ás adhatták volna második névnek is de biztos hogy meg van az oka miért azt adták

Nekem egy nap van közte de kétszer van egy évben ami bosszantot gyerekként hogy megtartottuk egyben a 2.nál meg azt mondták hogy már megtartottuk ami igaz is csak gyerek fejjel nem értettem

márc. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
#1 Azáltal hogy válaszolsz random emberek random kérdéseire valahol nem más emberek dolgaival foglalkozol Te is?
márc. 25. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Régen ez bevett szokás volt, főleg mivel ugyebár a klasszikus névnapok különféle szentek neveihez kötődtek. Így, hogy a nevét kapta, annak a szentnek a figyelmébe ajánlották a gyermeket védelemre, akinek a napján született.
márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy adtam a fiamnak a nevét, hogy meg sem néztem, mikor van a névnapja 🙃

Mivel pár hét van a szülinapja és a (fő) névnapja között, ezért kerestem egy kevésbé ismert névnapot, és akkor tartjuk, az pont kb. fél évvel van korábban, tehát megoldottuk, mert én sem éreztem volna szerencsésnek.

De ismerek karácsonykor született Évát, akinek úgy tudom, hogy tényleg csak ezért lett ez a neve, ez régebben nagy divat volt... Viszont falun van, hogy nem is ünneplik a szülinapot, akkor meg mindegy, hogy mikor van. 🙂

márc. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!