Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Más is igazságtalannak tartja,...

Más is igazságtalannak tartja, ha valaki azt a nevet adja a gyerekének, amilyen névnap van a születése napján, és máskor nincs is ugyanaz a névnap?

Figyelt kérdés
Esetleg ismertek is ilyet, vagy akár közületek van valaki?

márc. 24. 14:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyet, ő Gábor és március 24-én született. Nem panaszkodott, hogy zavarná.

Illetve Ismerek dec. 27-én született Istvánt, aki ettől függetlenül dec. 26-án tartja a névnapját is. Nagy ünneplés van a családdal, neki jó így.

Illetve keresztfiam születés-és névnapja között egy hét van. Ott az anyukája már kb. kislány kora óta elhatározta, hogyha fia lesz, akkor azt a nevet adja neki, mert ez a kedvence.

márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Ádám ismerősöm van, december 24-én született karácsonykor. Mindig mondta is, hogy kiba szott vele a sors mert így mindig kevesebb ajándékot kapott mint ha a fentiek 3 különböző napra estek volna.
márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

nálunk egy koraszülés volt a családban, ahol az anya eldönthette, hogy még aznap éjjel, vagy másnap reggel császározzák meg, aznap éjjel lett belőle, már majdnem az első születésnapját ünnepeltük a kölyöknek, amikor valamelyik rokon kiszúrta a dolgot a naptárban XD ráadásul egynévnapos név.

baja nincs vele sok a lánynak, mondjuk arra is figyelünk, hogy mindig két ajándékot kapjon, szüli-és névnapra, még ha egy napon van is, hogy ne legyen belőle vita a tesókkal-rokongyerekekkel. egyszer megkérdezte, hogy ez tulajdonképpen miért így van, akkor elmondták neki a szülei, meg felajánlották, hogy ha zavarja, kijelölhetünk egy neki szimpatikus másik napot is névnapnak, de még nem élt a lehetőséggel. 14 lesz idén nyáron.

márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Pont nem érdekel, ha x név tetszik ezer éve, a névnap eleve mióta azonos súlyú ünnep a születésnappal? Sosem értettem, minek kell torta, nagy ajándék stb csak azért, mert valakinek az a neve, ami.

Na meg mintha a szülés dátumát lehetne napra pontosan tudni, nem születnek gyerekek picit előbb, később, neadjisten koraszülés stb. Biztos egy koraszült kismama legfontosabb dolga az lesz, hogy új nevet keressen, kukázza, ami tetszik neki, mert nehogy valaki cikinek találja, hogy közel vagy egyszerre van a szülinapjával.

ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!