Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Nektek is szarul esne ha...

Nektek is szarul esne ha közölné a férjetek (párotok), hogy ne számítsatok semmi extrára a 30. -szülinapotokon, mert nincs pénze?

Figyelt kérdés
3 hét múlva leszek 30,ma azzal jött haza a férjem,hogy nem akar csalódást okozni,ezért előre megmondja ne számítsak semmi extrára,mert nincs pénze.(Extra alatt most nem ékszert vagy Hawai utat kell érteni,hanem egy éttermet vagy egy márkásabb parfümöt mondjuk...)Hát sajna nem tudtam leplezni a csalódottságomat,és még rám is förmedt,hogy neki a főnöke nem fog adni azért plussz 10e forintot a fizujához,mert születésnapja van az asszonynak...Ezt igaz,de nekem se adott az enyém,és mégis képes voltam spórolni tavaly az ő 35.-ik szülinapjára.Akkor ő nem hiszem,hogy ne tudta volna ezt megtenni...Azért ez nem egy nem várt kiadás,előre lehet tudni...:-(
2012. márc. 19. 20:26
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Személy szerint én megértettem volna hogy nem kapok semmi "extrát". Én is szoktam mondani a férjemnek hogy most ne várjon semmit mert nincs rá keret. De ezek a dolgok nem pénz kérdéséből állnak, hogy van e vagy nincs. Lehet ingyen is ajándék ha jól ki van találva. Egy kényelmes fürdőzés kettesben ha szeretitek a romantikázást, egy masszázs egymásnak, stb. Így legalább érezhetitek egymás szeretetét/szerelmét.
2012. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen születésnapra sem várok extrát! Annál fontosabb dolgok is vannak. Elég,ha egy szál virágot hoz,vagy megköszönt. Nem szokásunk ebből nagy felhajtást csinálni.
2012. márc. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
Szerintem nem az a baj, hogy nem kapsz semmi nivósabb ajándékot, hanem hogy a férjed kissé bunkó módon adta ezt elő. Ahogy a fentiek mondták, nem az ajándék anyagi értéke kellene hogy számítson, hanem inkább a plusz figyelmesség. Szerintem mindketten picit anyagiasak vagytok, ha ilyen fiatalok vagytok, egy családi ünnep ne a pénzről szóljon. A férjed is szálljon magába és agyaljon ki valami szép meglepit.
2012. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Utolsó!Jól látod a dolgot,nekem is inkább a stílussal van a gondom.Ha nem szól semmit és megveszi a szokásos bonbon+virág-ot,nem lett volna semmi gond!

Az anyagiasságról meg annyit,hogy azért én annyira,nem érzem magam annak ,de pl a környezetemben,ha azt szoktam mondani,amikor megkérdezik,hogy mit kaptam(szülinapra/karácsonyra,stb),és megmondom,úgy néznek rám,mit a marsbéli zöld emberre...Ilyen lefitymálóan:Jaaa,csak egy bombont?Én arany

nyakláncot/laptpoot/okostelefont/"akármit" kaptam.Lassan már kezdem úgy érezni,nincs is ebben az országban szegénység,csak mi vagyunk szegények...?De ez már OFF egy kicsit

2012. márc. 19. 21:06
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon rosszul esne.

Nem azért mert milliós kocsit akarok meg gyémántnyakéket.

Hanem mert nem ismer annyira hogy tudja hogy lephet meg szinte a semmiből.


Egyik legjobb szüleinapi meglepim talán ha egy ezresbe került.

Hátizsák,kockáspléd,buszra fel,csodaszép helyre el,nem is tudtam hogy ilyen közel van szép rét meg tavacska,üveg pezsgő,pici párom készitette tortaszerű süti szál gyertyával,pár szendvics.

Virágokból királylánnyá koronázott,nagyot sétáltunk,stb.

Rám is furáén nézett akinek elmeséltem,hogy hol a gyémántgyűrű...

Eszébe nem jutott azt mondani hogy ne számitsak semmi extrára. Inkább megoldotta hogy annál is extráb legyen mint amiről álmodtam volna. És nem a pénzen múlott.


(ha azon múlt volna,akkor egy exem vitte volna a pálmát aki miután vérig sértett szülinapom előtt 1 nappal,engesztelésül ideadta a kártyáját hogy vegyek magamnak valamit...nagyon fel voltam cseszve,neki nem volt limit a kártyán,igy 400ezerért vettem egy nyakláncot. 7 napig hagytam dühöngeni mire visszadtam,hogy visszaviheti,visszakapja az árát,aztán kitettem)



Jogos a sértődöttséged,ha tényleg nem talál ki semmi nem pénzen múlót,akkor lehet következő pár alkalomkor én is inkább magamra költeném a rávalót.

2012. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, más is van így. Nekem ma van a szülinapom. Tegnapelőtt kaptam 5 ezer ft.-ot a páromtól, úgy, hogy ez az unokáim húsvéti ajándéka is. Osszam be. Ma meg teljesen kiment a fejéből, azt sem mondta, hogy Isten éltessen!
2012. márc. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy Rád förmedt. Miért is??? Nem figyelmesnek illene lennie a szülinapodra?

Bár ő tudja, mekkora nyomást gyakorolsz rá, hátha van ilyen Köztetek, én nem tudhatom.

Mindenesetre értékrendi és világnézeti különbségek látszanak Köztetek több területen is.

2012. márc. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát ezaz,még neki áll feljebb...Amúgy meg semmiféle nyomás nincs,tudom,hogy nincs pénzünk.:-(De szerintem inkább maga (vagy a munkatársai,ismerősei előtt akik esetleg mekérdezik és mit veszel az asszonynak) tarja cikinek...És a támadás a legjobb védekezés...Amúgy meg továbbra is fentartom,ha én tudtam spórolni(szintén a 90ezres fizumból) 4 hónapig az ő szülinapjára,ő is tudott volna az enyémre...De nem volt ez elvárás részemről,ha nem esik nekem,magamtól eszembe se jutott volna azt felhánytorgatni!
2012. márc. 19. 21:39
 9/18 A kérdező kommentje:
Cigarettára persze van havi 15e...(Én nem cigizem)
2012. márc. 19. 21:42
 10/18 anonim válasza:

Nekem nem esne szarul, mivel sose kapok semmit. :) Egyszeruen a paromnak nem fontos ez az ajandek vasarlasi mizeria... szerintem fizikailag keptelen ra, hianyzik a "meglepetes idegpalya" az agyabol. :D

De en mar megszoktam ezt. Szoval inkabb elore mondom neki, hogy tervezzunk be valamit az ilyen napokra.


A masik meg, hogy mi egy kassza vagyunk a kezdetektol, nem is tudna semmit venni a tudtom nelkul, ahogy en sem. Nem tudna sporolni a penzbol mert rogton feltunne, hogy valahova eltunt a penz. :)


Persze megertelek teged is... de ugyanakkor szerintem nem kell felfujni. O ferfi... ennyi. :D

2012. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!