Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Édesanyámnak 50. születésnapjá...

Édesanyámnak 50. születésnapjára egy kiskutya ajándékba jó ötlet lenne?

Figyelt kérdés
Volt már egy kiskutyánk, aki 10 éves kora előtt fajta betegségben meghalt. nagyon megviselt bennünket, anyukám egyik percben azt mondja soha többé nem akar semmilyen állatot, a másik percben meg azt, hogy de jó volna egy bizonyos fajta. amúgy már beszerzett egy állatot, ami nem kutya, de még mindig hiányzik neki a kutya, ki is mondja. De tudom, hogy az a kutya is egyszer lehet idő előtt meg fog halni, és egy akkor már 60 éves embernek ez gondolom még rosszabb lesz. Mit tanácsoltok? addig is lesz nekik együtt boldog éveik, és mielőtt a kutya meghalna, kap tőlem majd egy akkor még kiskutyát, így ha a régi meg is hal talán nem viseli meg annyira mert ott az új akiről gondoskodnia kell, meg addigra talán unokái is lesznek. Mit gondoltok? hülyeség, gyerekes gondolat? köszönöm Nektek, hogy válaszoltok és elolvastátok!

2012. máj. 5. 22:42
 1/8 A kérdező kommentje:
én yorkshire terrierre gondoltam. ezt szeretné. Tudtok erről a fajtáról valamit? Milyen természetű? De ajánlhattok egy egészségesebb fajta kistestű kutyust is! Tényleg köszönöm.
2012. máj. 5. 22:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp puhatolózz előtte, mutass neki kölyök képeket, mesélj arról, hogy milyen aranyos kutyát láttál az úton stb. Mindezt finoman, ne érezze erőltetésnek, csak mérd fel a terepet. Aztán abból majd kiderül.

Egy jó tanács: ne ugyanolyat vegyél, mint az előző volt, mert akkor nehezebb...

2012. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vedd csak meg neki,biztos örülni fog,hogyha meglátja milyen cuki:)Főleg,hogy ezt már mondogatta.Nekem is yorkim van,csak ajánlani tudom.Semmi gond vele,nagyon szeretetreméltó kutyus,én is azért vettem,mert egyedül vagyok,illetve a lustaság már határtalan volt nálam,most legalább jóval többet mozgok én is.
2012. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy kutya nagy dolog, ilyet ajándékba nem vennék, több okból sem:

- nem biztos, hogy a konkrét helyzetben, időben, helyen... is akar és/vagy tud vállalni egy kutyát,

- lehet, sőt valószínű, ha mégis akar kutyát, azt magának választja ki.


De, ha te mint a gyereke, ezeket a dolgokat meg tudod ítélni magadtól is, és úgy gondolod, hogy jó ajándék lenne a kutya, akkor persze vedd meg.

Csak azért írtam le ezeket, mert kérdezted. :) Én nem vennék kutyát így senkinek, az biztos.

2012. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm, utolsó Neked is! akkor lehet azt csinálom, hogy egyeztetek előre egy tenyésztővel időpontot, anyunak nem árulom el hova viszem, és ott majd kiderül. :D amúgy azt mondta pl azért nem megy menhelyre, mert tuti nem jönne haza üres kézzel.
2012. máj. 5. 23:03
 6/8 A kérdező kommentje:
menhelyes kutyákról van véleményetek? érdemes legelőször ott körülnézni?
2012. máj. 5. 23:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri a menhelyen körülnézni. Főként keverékek (játszótéri mixek) vannak, ritkábban fajkutyák. Viszont tudtok választani kölyköt, ami kistermetű lesz.

Ráadásul menhelyről befogadni kutyát jófejség!!! És Anyukádnak is lehet, hogy még jobb érzés lenne, hogy így lényegében megment egy kutyát. :)

2012. máj. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Inkább kérdezz rá konkrétan akar e kutyát.ha igen csak akkor vegyél neki.Nekünk is volt,velünk élt 4évig aztán meghalt.Azt mondtam soha többet.Rá pár évre a gyerek hozott egyet.Hát ez a kutya nagyon rám maradt,séta fürdetés etetés ha beteg gyógyszerezés.Szeretem mert aranyos,de nekem ez egyáltalán nem hiányzott.Az is biztos esetleg ő is elmegy..ide kutya max plüss jöhet
2012. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!