Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Így hívtak meg a születésnapi...

Így hívtak meg a születésnapi bulira, és még én vagyok a bunkó mert nem megyek el? Miért alakult úgy, hogy én lettem a rossz? Érdemes magyarázkodni?

Figyelt kérdés
Egyik munkatársam akivel eddig nagyon jóba voltam meghívott a születésnapjára facebookon. Berakott egy mappába ez volt a meghívás, nekem meg jeleznem kéne, hogy csatlakozom-e az eseményhez vagy sem. Nem reagáltam semmit mert azt gondoltam kivárom a személyes meghívást, de ez nem jött neki eddig össze(3hét alatt kb ). 6napot dolgozunk egy héten, sokat beszélgetünk, de még csak meg sem említette, hogy akkor mi a helyzet, pedig számomra idegen városban lesz többnyire idegen emberek között, ezt pedig jól tudja. Úgy döntöttem semmit nem reagálok a helyzetre, így csak teltek a napjaink. Tegnap meg azt hallom vissza hogy minden bunkó parasztnak elmond mert hogy nem igazoltam vissza hogy elmegyek és hogy egész nap jópofizok neki de a születésnapjára nem vagyok hajlandó elmenni. Itt döntöttem el hogy biztos nem megyek el. Most komolyan ilyen világban élünk ? Ma köszöntem neki, kérdéseire válaszoltam, de amúgy levegőnek néztem és nem hatott meg a nyájaskodása mert amúgy ugyanúgy viselkedik velem. És akkor a munkatársak azt mondják nekem a nap végén, hogy miért viselkedek úgy ahogy és miért bontom meg az egységet mikor olyan jó kis csapat vagyunk. Nem mondtam semmit, mert mit magyarázkodjak nekik... a "kedves" kollégának segítettem ugyanúgy mint mindig, együtt működtem vele. Szerintetek ? El kéne magyaráznom a munkatársaknak, hogy miért cselekszem úgy ahogy? Magánéletben nem foglalkoznék ilyennel, de ha már megtámadnak, hogy bontom az egységet muszáj kiállnom magamért. A születésnaposnak mondjam meg hogy nem megyek el, vagy hanyagoljam a témát?
2013. febr. 20. 00:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg elég gáz, hogy az emberek Facebook-on bátrak és ott élik az életüket )én is, de az életben is vállalom, amit ott irok vagy bejegyzek). Undoritó, hogy ott betesz a csoportba - nem meghiva - az életben, a Való Életben meg mint ha mi sem történt volna. Annyit megkérdezhetett volna, hogy láttad a bejegyzést, vagy hogy akkor eljössz? Most minden megbeszélés nélkül odamész egy más városba, aztán vagy beengednek vagy nem. Mert jaaa, az csak egy bejegyzés volt, bocsi. Sokmindent láttam már és sokmindent átéltem már. Igaza van a kérdezőnek. Szard le, hogy ki mit gondol. Majd akkor esnek pofára, ha odáig eljutunk, hogy Face-en szakitanak velük, stb. Az a baj, hogy nem jól használjuk ezt az eszközt. Megtanit alakoskodni, felületesnek lenni. Tarts ki az elgondolásod mellett. Ha ezzel bomlasztod a hülyék társaságát, hát akkor bomlszatod. Ez nem igy megy. Nem a dedóban vagytok. Szerintem te értelmesebb vagy, mint az a társaság.
2013. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Lehet lepontozni, de én meg egy iszonyat nagy gyökérségnek tartom ezt a fb mániát, meg hogy már lassan kötelező, mert ha nem vagy rajta, nem vagy ember. És parasztság ezen meghívni a barátot szülinapra. De! Az is biztos, hogy nem rugóznék hetekig ilyen piti hülyeségen, hanem elmondanám neki a problémámat. Szóval 1-1.
2013. febr. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11-es nagyon igazad van. Ezért nem tudom én sem komolyan venni az ilyen bejelölgetéseket.
2013. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy sokszor már a Gyk-t emberközelibbnek találom, még akkor is ha anonim, itt legalább ha ír valaki, válaszolnak. A fészen azt is utálom, hogy felvesznek ismerősnek, aztán le sem szarnak, akkor meg mi a f..nak jelölgetnek?
2013. febr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mindenféle érkezett, amit meg is értek, kívülről lehet én is másképp állnék a szituhoz, különböző emberek vagyunk :) Van akinek belefér ez, van akinek nem. Egy éve én is fbon kerestem fel a volt osztálytársakat osztálytalálkozó szervezésében, de azt utána személyesen is átbeszéltük. De ez így... számomra egy olyan dolog, hogy nem tudok átsiklani felette. Eleve ott van 52 ember a mappába, kb. húszan jelöltek vissza h ott lesznek... ennyi ember... ez már bennem fura érzést kelt.

Nem vagyok maradi, eléggé gépmániás vagyok, mondhatni kicsit függő, de azért érzékelem mi az ami nem való oda. Ember akarok maradni, a valóságban akarok élni a szentségit!

2013. febr. 20. 22:27
 16/17 anonim válasza:

Szerintem igazad van, engem ha meghívnak csoportba, azzal a lendülettel ki is lépek, akinek ennyire nem vagyok fontos, hogy személyesen, sms-ben, telefonon szóljon, főleg ha minden nap találkozunk, jó barátom.


Osztálytalálkozót szerveztek így pár hete, nem tetszett... nem is akartam elmenni, főleg hogy az osztályfőnök nem volt fent facebookon. Na? Végül valaki felhívta nagy nehezen... végül elmentem, de nem voltak annyian, mint egy NORMÁLISAN szervezett találkozón, szerintem a szülinapokkal is így van. Főleg, mivel régen se legyártottunk le tucatjával meghívókat a szülinapunkra, és adtuk oda mindenkinek akit alig ismerünk, hanem névre szólóan átadtuk. Ennek még ma is így kéne lennie, és a mai napig így szervezem a dolgaimat. Hozzáteszem, 23/L

2013. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van. Ha minden nap találkoztok az a minimum,hogy személyesen. Ha nem akkor meg üzenetben. Nem csoportban. Bunkó a munkatársad
2013. febr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!