Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hogyan oldjuk meg az ebédet?

Hogyan oldjuk meg az ebédet?

Figyelt kérdés
Szülinapi összejövetelt szervezünk, de nem tudjuk hogy legyen. Férjemnek és 2 kisgyereknek ünneplünk szülinapot, nagyjából úgy 20-23 fővel számolunk. Általában én szoktam főzni, vagy bográcsolunk. Ilyenkor viszont nincs időm részt venni az ünneplésben, mert csak jövök-megyek. Férjem dettó, pedig hát ő az egyik ünnepelt. Idén úgy gondoltuk, hogy valami más opciót kellene kitalálni. Gondoltunk arra, hogy megspórolván a házimunkát és a kiszolgálást, elmegyünk étterembe. Így viszont a költség lenne valószínűleg jóval több. Ti hogyan oldjátok meg a nagyobb családi összejöveteleket? Szeretném, ha mi is tudnánk ünnepelni és jól érezni magunkat a rokonokkal, de azért nem szeretnénk dupla annyit sem kiadni rá, mert alapból sok azért több, mint 20 embernek ételt, italt, süteményt beszerezni. Örülnék minden tippnek, jótanácsnak!

2017. júl. 31. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A bográcsozásnál miért nem lehettek a vendégekkel?

Mindenki legyen a kertben, a kaja fö magától,csak néha kell ránézni.

A körítés/saláta meg elöre elkészíthetö

2017. júl. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bográcsozós kaja mellé általában szokott lenni más is, mert valaki ezt nem szereti, valaki azt. Gyerekek pláne nehezebb ügyek, így mindig van azért legalább 2 féle étel.
2017. júl. 31. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj főzni?

Én előtte nap sütnék. Sósat, édeset. Csinálnánk kis falatkákat. És mire jönnek a vendégek már minden kész és lehet egymással foglalkozni, nem a főzéssel.

Esetleg lehet húsos tálat rendelni. És ahhoz készíteni salátákat, venni finom kenyeret, és már kész is az ebéd.

Nem kell túlbonyolítani.

2017. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ajándék gyanánt kérjétek hogy minden vendég család hozzon valamit, beszéljétek meg előre hogy mit.. van aki sültet, van aki salátát, a harmadik család süteményeket stb ti meg álljátok az innivalót és a tortákat.


Esetleg süssetek szalonnát, azt mindenki megcsinálhatja magának max a saját gyerekinek de mégis együtt lehettek.Előtte nap egy-két féle salátát összedobhatsz hozzá, de a legjobb a sima friss kenyér, paprika, paradicsom, hagyma.

2017. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyrost szoktam csinálni a szülinapomra a vendégseregnek (ált 15 fő)

többféle körettel többféle öntettel és sok zöldséggel! Mindenki abból szed amit szeretne. Aki előbb betoppan a vártnál azt beállítom segíteni ( persze itt nem gyerekzsúrról beszélünk) Gyorsan kész, nem egy túl drága dolog, 3-4 kg húsból 3 kiló krumpliból meg egy zacskó rizsb megeteted a társaságot és még marad is.

Volt olyan is, hogy semmi kedvem nem volt főzni, és rendeltem 6 nagy pizzát. Azt is mindenki szereti.

Soha nem volt panasz :) pizzát összeirattam ki mit szeret, és aszerint rendeltem így nem volt finnyázás a gombára vagy a sonkára... a vega is kapott vega pizzát.

2017. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!