Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mi az etikett ebben a helyzetben?

Mi az etikett ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Két hét múlva lesz a szülinapom és szeretnék valami összejövetelt, ahová elhívnám pár barátomat. Nem lesz semmi program csak beülünk valahová iszunk es beszélgetünk. Ajàndékot sem várok. Szóval ebben a helyzetben az etikett szerint nekem kell fizetnem vagy mindenki állja a saját fogyasztását?

2017. aug. 6. 17:10
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha te szervezed a bulit, te fizetsz. Miért? Ha te elmész vendégségbe, szoktál fizetni a kajáért?
2017. aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De nincs szervezés. Találkozunk valahol es együtt eldöntjük hogy hová megyünk.
2017. aug. 6. 17:18
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát nem tudom. Szülinapra szoktak ajándékot adni, "cserébe" az ünnepelt megvendégeli őket. Ez így fura, hogy úgy ünnepelteted magad, hogy mindenki fizeti a fogyasztását.
2017. aug. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha te hívod meg a barátaidat, akkor neked illik fizetni. Akkor nem, ha véletlenül találkoztok össze.
2017. aug. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Te döntsd el, és úgy hirdest meg az összejövetelt. Akkor mindenki tudja majd, mire számítson és úgy tud dönteni, hogy elmegy-e.


Lehet pl. az, hogy egy kör italt te fizetsz, majd a többit mindenki saját maga, meg a kaját is mindenki magának.

2017. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Az első kört biztosan Te fizesd, aztán meglátod tovább hogy alakul,vagy utána gyors rosszulétre hivatkozva befejezed az ünneplést :)
2017. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Már miért kéne neki fizetni? Hosszú évek óta az összes barátom (és én is) úgy tartjuk a születésnapunkat, hogy beülünk valahova inni, beszélgetni. Szerintem soha, senkiben nem merült fel, hogy az ünnepelt fizessen mindent... sőt, az a jellemző, hogy a szülinaposnak veszik a piát, egymás után hívják meg őt az emberek. Ha a saját lakásodban tartod, akkor te gondoskodsz az ételről, italról, vendégül látod őket, de amúgy szerintem mindenki fizeti a sajátját, és inkább téged hívnak meg.
2017. aug. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy megbeszélitek.

Ezerszer volt már ilyen összejövetel a baráti társaságban és senki sem várta el, hogy az ünnepelt fizessen mindent. Szerintem ezt nem is sokan engedhetnék meg maguknak.

2017. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek!!
2017. aug. 7. 20:11
 10/10 apababa válasza:
Csak az első kört!
2017. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!