Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Nem akarom megünnepelni a...

Nem akarom megünnepelni a szülinapom, hogy értessem meg velük?

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak, de anyámék mindenképpen azt akarják, hogy átmenjek, tortázzunk, ünnepeljünk... De én nem. Utálom az egészet, utálom a felhajtást, utálom, hogy nem értik meg, hogy ez nekem csak nyűg... De neeem. Most is úgy köszönt el, hogy oké, akkor szerda délután gyere, és felköszöntünk...
2017. okt. 15. 17:30
 1/8 anonim válasza:
100%

Talán próbálj vele kompromisszumot kötni, beszéld meg vele hogy átmész, de nincs torta meg felköszöntés, csak átmész beszélgetni, de nem kérsz felhajtást, hátha azzal megelégszik és betartja akkor amit kérsz :)

De most milyen a kapcsolatotok a válás után vele? Attól is függ szerintem hogy hogyan beszéld meg vele ezt.

2017. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sosem volt jó, többször mondta, mennyire utál, egy selejt vagyok, ő ilyen fejjel nem menne utcára, nem vagyok a lánya, ne hívjam anyámnak... Tehát igen. Válás után sem lett sokkal jobb, bár távolról könnyebb elviselni valakit, de így is állandóan cseszeget. Persze ilyenkor adja a jó anyát, de aztán jön a veszekedés, stb. Szóval... Szerintem így érthető, ha nem akarok szülinapozni, főleg velük
2017. okt. 15. 18:30
 3/8 anonim válasza:
100%

Hát így már viszont teljesen érthető hogy nem akarsz menni, így már teljesen már a helyzet, és meg is értem hogy nem akarsz menni.

Hát így hogy ez a helyzet én a helyedben el se mennék, vagy előtte nap felhívnám hogy nem megyek, valami indokkal lemondom, vagy egyszerűen megmondom hogy nem akarom és értse meg, ha teljesen hajthatatlan ebbe marad akkor az hogy közlöd vele hogy vagy nincs felhajtás és nem készül tortával se semmivel, és odamész mint máskor (nem tudom milyen gyakran mész hozzá) ha nem tartja be meg nem mész

2017. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elvileg heti kétszer kéne, de... négyre érek haza, utána tanulnom kéne másnapra, de elvárná, hogy nyolcig nála legyek. Meg két hetente hétvégén.

De nem szoktam menni, viszont ő egy csomószor átjön, turkál egy kicsit nálunk, aztán elmegy, miután közölte, hogy nagyon rendetlen a szobám-én kreatív káosznak hívom :P

Mostanában a visszaköltözéssel fenyegetőzik a pasijával együtt, de ő... Hát, egy hangember, tuti nem megy el, csak jó hangoztatni. Ez is egy ok, amiért nem akarok menni :/

2017. okt. 15. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, ha nem akarod, nyilván nem mész el, mivel mondtad, hogy nem, meg sem szabad lepődnie rajta.


Ahogy viselkedik, én sosem mennék, illetve ezt megbeszélném az apámmal, hogy nem akarom látni az anyámat, OK-e, ha megszakítjuk a kapcsolatot s nem lesz tartásdíj sem, ha ez így korrekt (nálunk eleve nem volt tartásdíj, simán kirúgtam az alkalmatlan "szülőt" az életemből, amikor megbocsáthatatlan dolgot követett el).


Persze ez a te életed, mások a prioritásaid, a személyiséged... De szülinapozni nem mennék, ha nem akarok és más dolgom van.

2017. okt. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Ezek alapján én is azt mondom hogy ne menj el, mond meg hogy nem mész és kész meg ahogy viselkedik jól mondja az előttem szóló, beszéld meg apáddal hogy nem lehetne e teljesen megszakítani a kapcsolatot vagy még ritkábbra venni a találkozásokat.
2017. okt. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd át pár hónappal korábbanra..
2017. okt. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előző, eddig ez a legjobb ötlet :P
2017. okt. 16. 06:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!