Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mi a véleményetek a Valentin-n...

Mi a véleményetek a Valentin-napról/Bálint-napról? Van értelme? Vagy nem kellene ünnepelni?

Figyelt kérdés

Vannak emberek, akik kritikával illetik ezt az ünnepet, jelszóval "nyugatról importált hülyeség" vagy "nem csak ezen a napon kell szerelmesnek lenni és meglepni a párunkat".


Tényleg rossz lenne ez az ünnep? Mi a véleményetek? Hogy vélekedtek róla?



2022. febr. 13. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

A Valentin nap pusztán kereskedelmi haszonszerzés. Ócsak, primitív giccsaparádé. Nem tartozik a kultúránkhoz.

De a Bálint naphoz keresztény hagyományaink fűződnek. A kereskedelemhez, a lehúzáshoz semmi közük.

.

"(...)a Bálint-nap az ókorból eredő keresztény vallási ünnep. Szent Bálint a szerelmesek, jegyesek, ifjú házasok, továbbá a lelkibetegek és az epilepsziások védőszentje volt. A történet úgy tartja, hogy mielőtt keresztény hite miatt II. Claudius római császár idején kivégezték, Bálint a hite erejével a börtönőre vak leányának visszaadta a látását. Kivégzése előtt, február 14-én, búcsúüzenetet küldött a lánynak, amelyet így írt alá: „A Te Bálintod.” Innen eredeztetik a Bálint-napi üzenetküldés szokását."

.

[link]

2022. febr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1.

De latinul a Bálint Valentin. Szóval gyakorlatilag ugyanaz a kettő.


Akkor, ha jól értem, olyan, mint a karácsony? Eredetileg nem fogyasztói és egy szép, kulturális ünnep, de rátelepedett a fogyasztói társadalom?

2022. febr. 13. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit felesleges ünnepnek tartom. Nem azért, mert savanyú és magányos lennék, van párom, de megbeszéltük, hogy mi ezt nem tartjuk. Elmegyünk aznap együtt sütizni, mert az egyik cukrászdában nagyon finomnak hangzik a valentin napi ajánlat, de igazából ez is csak ürügy. :D Aki szeretné tartani, szerintem az is rendben van, nem vagyunk egyformák.
2022. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Mindenki azt ünnepel, amit akar, és azzal, akivel akarja. Csak ne legyen kötelező, elvárás stb.

Egy dolog bánt csak, de az általánosabb ennél a napnál. Mi szégyellni való van a magyarságukon? Miért jobb az idegen? Haladni kell a korral, változunk, és ez jó. Ha befogadunk idegen szokásokat, amelyek előnyünkre válik, remek dolog.

De mi szükség van a Valentin-napra, a Halloweenre, miért van szükség a thx-re a köszi helyett. Mi szükség van a crush-ra úgy általában?

Miért gyros a gírosz? És így tovább.

Azt látom, kultúránk nem gazdagodik az új dolgok révén, hanem szürkül és szegényedik.

2022. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4.

A halloweent gyakorlatilag az amcsik az európaiaktól lopták. A kelta samhein ünnepe egy az egyben fogyasztósítva.


A Bálint-napnak vannak gyökerei a magyar hagyományokban is. Sok esküvőt ilyenkor tartottak, mivel nagyböjt alatt nem lehetett, illetve a fiúk és a lányok meglepték a kiszemeltjüket.

2022. febr. 13. 16:24
 6/8 A kérdező kommentje:
*samhain
2022. febr. 13. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal megbeszéltük, hogy ne legyen belőle félreértés, az első közös valentin napunkat megünnepeltük, ( ezt én kértem), azok az ajándékok azóta is megvannak:) szép emlék. De a többit már nem tartottuk meg. A páromat eleve nem érdekelte soha, én meg nem erőltetem rá, elvagyok nélküle is. Az évfordulóink pl milliószor fontosabbak, azokat sosem hagyjuk ki:)
2022. febr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
49%
Szerintem semmi rossz nincs abban ha van a szerelmeseknek egy dedikált nap :) Aztán az már a párok dolga, hogy megünneplik-e vagy sem.
2022. febr. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!