Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Aki szerint a Valentin nap és...

Aki szerint a Valentin nap és a Halloween nem magyar ünnep, ezét nem kell ünnepelni, az miért ünnepli a karácsonyt? A karácsony sem magyar ünnep. Sőt, nem is keresztény ünnep. Sőt, Jézus sem karácsonykor született.

Figyelt kérdés

2019. dec. 25. 16:42
 1/10 anonim válasza:
72%
A karácsony nem keresztény ünnep? Ezt jobb, ha kimagyarázod kérdező.
2019. dec. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Én csak a hétvégéket ünnepként meg a fizetés napot :D
2019. dec. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
"Az ünnep napjának megválasztása sok problémát okozott, mert ebben az időben számos egymással ellentmondó nézet uralkodott Jézus születésnapját illetőleg. Így egyesek szerint május 20-án, mások szerint április 18-án vagy 19-én, ismét mások szerint november 25-én, vagy január 6-án született Jézus. A választás mégis december 25-re esett, hogy ellensúlyozzák az e napon ünnepelt Mithrász és Sol Invictus (legyőzhetetlen Nap) pogány ünnepét azáltal, hogy bevezették Krisztusnak, a Sol Salutis-nak (az üdvösség Napjának) ünnepét. Ezzel összefüggésben kapott új tartalmat Jézus születésének korábbi ünnepe, a vízkereszt is."
2019. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez érdekes kérdés.

Sokan azért nem ünneplik a Halloweent és a Valentin napot, mert Amerika- majmolásnak tartják. Ők jellemzően azokba a korosztályokba tartoznak, akik a szocializmusban nőttek fel és nevelkedtek, ahol/amikor a nyugati ("imperialista") dolgok követése erősen megkérdőjelezhető (vagy akár tiltott) tevékenységnek számított az emberek körében, emiatt nálunk nem tartották, ünnepelték ezeket.

Ezzel szemben azok (jellemzően a mostani fiatalok), akik a rendszerváltás után születtek és a nyugati műsorokon, játékokon, képregényeken, stb. nőttek fel, azt látták, hogy ezek a nyugati ünnepek ünneplése természetes, így kíváncsiságból, poénból ők is átvették ezt a szokást. Manapság egyre népszerűbbek ezek az ünnepek. Idén a Halloweenre már szeptemberben elkezdtek készülni az egyes üzletek.

Szerintem semmi gond nincs a Halloween és a Valentin nap megünneplésével. Csak pluszt adnak az életünkbe.

2019. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert a karácsony, mint keresztény ünnep a keresztény kultúrkör része, ami jó ideje Magyarországot is jellemzi. A Halloween és a Valentin nap ellenben nem, ezek nem keresztény hanem angolszász ünnepek, ami alapvetően nem része Magyarország kultúrájának.
2019. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, ami a 2. legnagyobb keresztény ünnepünk (Jézus feltámadása után).

A kereszténység sok helyen pogány templom helyébe tett keresztényt, pogány szokás helyébe keresztényt, ami szimbolikus: nem akart elvenni az emberektől semmit, hanem valami többet adni. A Napisten helyett Krisztust, a mi nappalunkat és világító napunkat ünnepeljük. Jézus születése a kezdetektől fogva tény, csak az ünneplés ideje került erre a dátumra később.

A niceai zsinat 325-ben mondta ki, hogy Jézus valóságos Isten és az Atyával egylényegű. A római kalendáriumban 354-ben találjuk először december 25-én a karácsonyt, de valószínűleg már évtizedekkel előtte ekkor ünnepelték.

Tehát elég régóta ünnepeljük ezen a napon Jézus születését.

2019. dec. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Mert a karácsonyt európában évszázadok óta ünneplik, A Valentin és Hallowen "ünnep" max 20-30 éve jelent meg és terjesztették el, inkább csak üztleti alapon.
2019. dec. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Sőt Jézus sem született... Nemhogy létezett...
2019. dec. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

A karácsony megünneplésének Magyarországon elég régi hagyománya van. A családok generációról generációra adták át az ünnepi szokásaikat.

Halloween és a Valentin csak nem rég jelent meg nálunk. Még nem épült bele a annyira a kultúránkba.

2019. dec. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%
Az angol királynő születésnapját sem a tényleges évfordulón ünneplik, hanem június második szombatján. Jézus születését pedig dec. 24-én. A dátumválasztás szimbolikus, ahogy már előttem is írták.
2019. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!