Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mikor jött be Magyarországra...

Mikor jött be Magyarországra a Valentin napi ajándékozás?

Figyelt kérdés

Én speciel egy külföldről behozott idegen szokásnak tartom, ami felesleges pénzkidobás, és a kereskedők bevételét szaporítja. Azok a buta ajándékok, amiket erre az alkalomra szoktak adni teljesen feleslegesek.

Nekem mint lánynak ez a véleményem.

Nektek?



#párkapcsolat #Valentin nap #ajándék szokások
2013. febr. 2. 18:04
 1/7 anonim válasza:
83%

Ugyan igy vagyok vele.

Asszem 2-3 éve....

De iszonyatosan idegesitö...... Nekem nincs nagyon mit mondani szinte mindent leirtál.

Én eddig is semmisnek vette most is semmisnek fogom venni és mindig is ugy fogok arra a napra nézni( bármikor is legyen...), MINT EGY ÁTLAGOS BHASZOTT HÉTKÖZNAPOT!!!

Na ez a véleményem...!

2013. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Van kb. 20 is az a 2-3 év!

A rendszerváltás után nagyon trendi volt minden, ami Ámerikából jött. Az egyre több és egyre könnyebben hozzáférhető amerikai film, a reklámok, a ki- és átalakuló fogyasztói társadalom, a nyugatiasodó média hozta el nekünk a Valentin-napot, meg a Halloween-t...

2013. febr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

19 éves Lány vagyok!

Ez azért zavar, mert több srác is meg szokott lepni butábbnál butább ajándékokkal, amitől fel áll a szőr a hátamon, meg ott is. Nekem pedig semmi indíttatásom viszonozni a rózsaszín szőrös kulcstartó szívecskét egy másvalami ajándékkal. Ajándékot csak annak szeretek adni, akinek a szívemből adom.

Én egyedül élek, és az sem mindegy, hogy hány srácnak és mennyi ajándékot kellene viszonoznom.

Mindig meg is jegyzem, hogy nekem ne adjanak ajándékot, de még is hoznak, azzal a megjegyzéssel, hogy nem kell viszonozni. Ez olyan ciki.

2013. febr. 2. 18:14
 4/7 anonim válasza:
100%

Kérdező, teljesen igazad van! :) Én huszonéves férfiként ezt jó nagy m@rhaságnak tartom. Nem azért, mert nem szeretnem kifejezni a szeretetemet, szerelmemet az aktuális barátnőm felé (aki most sajnos nincs), hanem azért, mert ez csak egy újabb indok arra, hogy az amúgy is pazarló emberiség hangot adjon az egójának: "Bezzeg én ezt és ezt vettem neki". Mintha számítana akármit is a párkapcsolatban ez a nap. Rengeteg férfinek okoz ez gondot és rengeteg nőnek, egyrészt anyagilag, másrészről lelkiismereti kérdést csinálnak belőle, ami nem a kapcsolati kohéziót erősíti, hanem inkább gyengíti. Csomó ki nem mondott sértődést láttam már, nekem ez nem hiányzik. :)


F25

2013. febr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de kimehetne. Halloweennel egyetemben...
2013. febr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5-ös Egyet értek veled! Kapsz egy pacsit.
2013. febr. 2. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
A televízió csatornák riportrei a felelősek az elterjesztésért ők foglalkoztak vele állandóan mintha ez magyarországon is szokás volna.Több mint 15 éve volt az egyik csatornán egy műsor ahol a riporter az utcán kérdezte milyen nap lesz holnap?Senki nem tudta! A riporter. hát Valentin nap!
2013. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!