Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Valaki aki szintén pórul járt...

Valaki aki szintén pórul járt a Karya Tours nevű utazási irodával?

Figyelt kérdés
Lefoglaltunk egy utat ami 3 főre kb 350 ezer Ft-os nagyságrendű Törökországba.Ki is fizettük 2 részletben.Augusztus 15-én mentünk volna,de az iroda csődöt jelentett és az utazás elúszott és a pénzünket sem tudjuk hogy mikor és hogy és hogy mennyit kapunk vissza.Ha esetleg valaki pórul járt volna rajtam kívül írjatok!
2010. júl. 13. 20:13
 1/6 anonim válasza:
100%
igenigen. nekem egyis barátom járt pórul ugyanezzel az irodával
2010. júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, mi is elbuktuk az utazást!Mi is Törökországba és ennyi pénzért, csak nekünk júliusban.Péntek este telefonáltak, hogy csődbe ment az utazási iroda, mi meg másnap reggel utaztunk volna.Ha nem hívnak fel...

Azóta a két gyerek sír, ők ezt nem értik meg teljesen.Erre gyűjtöttünk és most se nyaralás, se pénz.Remélem azért valamit visszalátunk belőle...


Ha megengeded, akkor írnék neked priviben is, hogy a fejleményeket meg tudjuk osztani...Hátha..:S

2010. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Májusban lefoglaltunk egy törökországi utazást 3 főre kb. 350 ezer Ft-ért (mostpontosan nem emlékszem mert nincs előttem a szerződés,de nem is az összeg alényeg) ebben a hónapban ki is fizettük az összeg 40%-át és a fenmaradó 60 %-otpedig júniusban.Az utazás a Karya tours-tól lett volna augusztus 15-én,csakhogyez az utazási iroda egy pár napja csődbe ment.Az utazási iroda biztosítója aQBE és azt olvastam az interneten,hogy kell levélben küldenünk egy kézzel írottlevelet,amiben felsoroljuk a kárunkat illetve el kell küldenünk az összesszerződés és hivatalos papír fénymásolatát.Ezt meg is tettük egyből a csődutáni másnap.Ezért a pénzért mi rengeteget dolgoztunk és megbíztunk az utazásiirodában és kifizettük nekik és akkor ők csődöt jelentenek és bezárják azirodát,a telefont nem veszik fel.De hol van a pénzünk?Hogyan kaphatjukvissza?Tudom,hogy itt már minden a QBE-n múlik de azt szeretném kérdezni,hogy szerintetek mennyi az esély rá,hogy visszakapjuk a teljes összeget és a másikkérdésem az,hogy mikor?Kétségbe vagyok esve,akinek volt már hasonló helyzetben része az írhatna valami bízt

atót.

Nem igazán értem,nekem ebből egyáltalán hogy lehet károm,hisz az én pénzemértnem kaptam szolgáltatást,és még nekem kell futnom a pénzem után,sőt a QBEbiztosítónál egy hölgy a telefon vonal végén azt mondta tegnap,hogy még semmitsem tudnak,most mérik fel a kárt és hogy kinek tudnak kártérítéstfizetni,türelem.Ilyen esetben az ember nem lehet türelmes,amikor kifizetettennyi pénzt tavasszal,hogy majd nyáron elutazik.


Nyugodtan írj emailt: petrus0015@citromail.hu

2010. júl. 18. 23:29
 4/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok!

Egy ismerősünk (aki bennfentes az utazási irodák és a biztosítók körében) puhatolózott a kártérítés lehetősége felől és jó híre van.

A magyar cég és a kinti képviseletnek is van kellő kezdőtőkéje, hogy a kártérítéseket kifizessék.A menete pedig az következő: aki nem ment el az utazásra az kapja meg valószinűleg leghamarabb, és a legtöbb összeget (akár az egész befizetett összeget) akik meg elmenetek az utazásra azok esete komplikáltabb.Ők később és kevesebb összeget kapnak majd...ha marad a részükre..


A kifizetések pedig leghamarabb szeptember október felé lehetnek majd...szóval van remény

2010. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hú köszi szépen,most egy kicsit jobb kedvem lett ettől,de én már úgy vagyok,hogy akkor hiszek el bármit is ha már a kezemben lesz a pénz.Az egészben tényleg az a dühítő,hogy sajnos mi már nem tudunk befizetni még egy nyaralásra plussz költőpénzt összeszedni.Szóval ez a nyár most ilyen lesz sajnos.Ha hallasz valami új fejleményt nyugodtan írd meg,én is megírom ha hallok valamit.
2010. júl. 21. 21:58
 6/6 anonim ***** válasza:

2.válaszoló vagyok!

Gondoltam szolok,hogy mi a napokban visszakaptuk a penzunket.Igaz,hogy 30.000-el kevesebbet, mert levontak a kozvetitoi dijat és a biztositási dijat, de ennek is nagyon orultunk.


Remelem hamarosan ti is megkapjatok!!!

Udv.

2010. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!