Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ha Egyiptomba nem szervezetten...

Ha Egyiptomba nem szervezetten, utazási irodával akarok menni, ha csak úgy magam, drágábban jön ki?

Figyelt kérdés

Nehéz elintézni a vízumot? Milyen árban szoktak lenni a repjegyek?

Nem akarok több csillagos szállodákat, mert nem azért mennék ki, de nem tudom, amúgy milyen ügyintézések vannak.


2010. dec. 11. 10:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem jönne ki sokkal olcsóbban. A vízumot a nagykövetségen kell kérni, nincs vele semmi gond.
2010. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nézegettem és tényleg nem sok különbség van árban, mert drága a repjegy. Viszont szállások vannak olcsón, jók is. Ráadásul Kairóban, és nem üdülőtelepüléseken....Hát majd meglátom, hogy megyek, még úgysem most lesz, talán jövő tavasszal vagy ősszel...
2010. dec. 11. 18:34
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Érkezéskor is intézheted a vízumot, olcsóbb is mint itt a követségen.

Azért azt tudnod kell, hogy Kairo nem a leg tisztább város.

Értsd patkány, csótány meg amit el tudsz képzelni az mindd van.

Csótány 10 cm-es kategória.

Másfelöl nem tudod az árakat és sosem fogod megtudni mi a valós a legtöbb helyen nem írják ki angolul, és a taxis úgy számol ahogy akar.

Mivel nem ismered Kairot így még a fehér taxis (fehér auto taximeterrel) is átvághat, mert arra túráztat meg a városba amerre szeretne.

Ha mégis bevállalod egyedül akkor próbálj neten pl. index.hu-n infót szerezni már más által kipróbált szállásról, és Kairoban csak fehér taxit használj!

2010. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

A fekete-fehér taxis simán a tényleges viteldíj 10-15 szörösét fogja mondani.

Ez kb egy itthoni árnak felel meg.

Egy fehér taxis kb 10 fonttal probál meg átvágni az csak 360 Ft körül van :)

2010. dec. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A csótányokhoz képest a taxisok átvágása semmi:-) Tényleg 10 centisek? Én még a kis 5 centiseket is gyűlölöm. Nagyon gyakoriak? Mert voltam már Marokkóban, Tunéziában, még egy-két helyen Afrikában, és ott szerencsére nem láttam egyet sem. Csak nem gyakoribbak, mint nyugatabbra. Bár gondolom nem számít ez sem, mert én a legtöbbet Spanyolországban láttam. Vagyis még csak ott láttam csótányt...Brrrrr...utálom őket.
2010. dec. 13. 18:45
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

Cairoban sajnos gyakori.

És a patkány is.

Természetesen a luxus szálodákban erre nagy mértékben odafigyelnek.

Én kinnt éltem és az van, hogy gyakorlatilag tök mindegy milyen tisztán tartod a lakásodat, meg melyik kerületben laksz egyszerüen bejön.

A hotelekbe (legalábbis a luxus kategoriákban) hetente van írtás.

Persze van kicsi csótány is.

De szerintem ez két különböző fajta.

El se tudom képzelni, hogy pl a nálunk is ismeretes megnőjön ekkorára.

Tunézia jóval tisztább ország mint Egyiptom bárhol.

Marokkoban még nem voltam.

Abból a szempontból megéri magán akciót szervezni kinnt, hogy te magad rászánhatsz 2 napot Cairora ami egyébként kell is, hogy mindent nyugodtan megnézz.

Ehhez ugye meg is kell szálljál, úgyhogy ahogy említettem szállás ügyben kérdezz az indexen ;)

Magát az innen kiutat és ott létet jobb ha utazási irodán keresztül oldod meg, mert maga a repjegy, dollár állásától függöen kb 80-125 ezer közt mozog. Meg attól is függ, hogy a repülögép mely szakaszába kapsz helyet.

Ami amúgy azért egy nagy baromság mert ugyanazon a szar ülésen tudsz ülni mindenhol, ugyanazzal az ellátással.

Heti 1 gép van asszem amin van business, hát a legnagyobb vicc amit életemben láttam és 450 ezer a jegy :D:D:D

Szóval érdemesebb kimenj irodával, szépen Hurghadán behéderelsz egy 4-5 csillagos hotelba, és akkor onnan nyugiba tusz mozogni.

Egyiptom déli részét, Luxor, Karnak inkább csoportosan ajánlom.

Biztonsági, idegenvezetési, mit szabad és mit nem szempontok miatt.

2010. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hello én anno voltam kint hátizsákos túristaként és töredék áron meg volt mint utazási irodában!

Iszonyat nagy a lehúzás!


Ha pedig nem nagy az igény akkor pláne. Pl nekem volt olyan szállásom, ami 350ft/nap/fő!

2010. dec. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Eszembe jutott néhány ár:

- A Kairó-Luxor vonat (nyugatiaknak készült bár csak itthon is ilyen lenne) kb 5500Ft volt.

- Gyülytő taxi a sinai fensikra 3600Ft.

- Egy tál meleg kaja (Kushari nagyon finom) 80-120Ft

2010. dec. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!!! És szerintetek tavasszal jobb kimenni, vagy ősszel? (nyáron tuti nem megyek, mikor sokan vannak és forróság van) Mikor van esetleg kevesebb csótány?:-)

Mentek a zöld kezek is:-)

2010. dec. 14. 17:48
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Haha! Csótányból sosincs kevesebb :D

Annyira nincsen hideg, bár már kinnt is egyre hidegebbek a telek.

Az tény, hogy egyénlieg olcsóbb.

Magán véleményem, hogy ha már nyaralok legyen benne némi luxus, de legalább kényelem és tisztaság.

Úgyhogy jól nézz utána hol szállsz meg egy Cairoi túrán.

Május és oktober ideális az utazásra.

Esetleg egy hepatitisz-A és egy tifusz elleni szuri nem árt.

Januárban már be is adathatod.

2010. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!