Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba melyik utazási...

Egyiptomba melyik utazási irodával érdemes utazni és melyik hónapban?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 14:33
 1/5 anonim válasza:
Hogy melyik irodával érdemes, azt nem tudom, de július-augusztusba ne menj, mert szinte elviselhetetlen a hőség. Amikor voltam, pár éve augusztusban, éjfélkor, amikor leszállt a repülő, akkor volt 40fok. Inkább szeptember, ami szerintem ideális, főleg, ha Kairóba, Királyok völgyébe is szeretnétek ellátogatni.
2010. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Kartago tours, Medina tours. Best Reisen,ok eleg normalis aron dolgoznak, es regota a piacon vannak.

Valoban ajulius-augusztus nagyon meleg,delen Luxor-Aswan kornyeken eleri akar az 55-58 C fokot is a homerseklet.

2010. máj. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Mi július közepén voltunk Hurghadában, és teljesen jó volt. Jó én nagyon fázós vagyok, szóval a 30 fok nekem kellemes, és ehhez mondom azt hogy Egyiptomban meleg volt... (én simán bírtam) Szóval ez egyéni beállítottságtól is függ...


Attól is függ hogy mit akartok csinálni ott. vannak akik már többször voltak és csak pihenni, úszni napozni meg búvárkodni mennek (mondjuk a búvárkodást leszámítva ehhez minek kell olyan messze menni azt nem tudom). Na de szóval akik "csak" nyaralni mennek azok simán tudnak a legnagyobb nyárba júni-júli-aug. menni. A szállodák mint tengerpartosak általában és a medence vagy tengerpatron kellemes szellőben simán bírható az ottani 40 fok is, mert száraz a levegő, és nem érzed annyinak.


Ha látnivalókért IS mennétek (márpedig gondolom igen) akkor talán a tavasz, meg ősz (itthoni mértékkel) kellemesebb... meleg van, lehet fürdeni is, de kibírhatóbb a városnézés.


Ha CSAK látnivalókért mentek akkor télen (itthoni tél) érdemes. Sokkal kevesebben vannak, és ott akkor is nagyon kellemes idő van...


Saját tapasztalat:

Mint már mondtam mi július közepén voltunk. Igen, meleg volt. amikor leszálltunk a repülőről szembe csapott a hőség, de fél nap kellett hogy megszokjuk... sokkal jobban lehet ott bírni a meleget mint itt. Száraz a levegő, ezért ha a hőmérő mutat 42 fokot is, de érzésre olyan mint itthon a 32-34... Mi rengeteg programon voltunk, és mindent lehetett bírni. Két nagy kiránduás közül lehetett választani , Kairó vagy Luxor. Mi Kairót választottuk, állítólag Luxor melegebb. Kairó meleg volt, de bírható. Sok folyadék, de ezt nyomják az idegenvezetők is, meg a szervezett utakon adnak is bőven vizet. (ugye a csapból folyót csak hasmenés terhe mellett lehet fogyazstani). Sivatagban is voltunk túrán, ott 50 fok volt, azt se éreztük annyinak, ki lehetett bírni, gyerekek is voltak, és egy rossz szó nem volt.

Szóval aki szereti az itthoni nyarakat, még ha nagyon meleg is annak mindegy mikor megy.


Bocsi a hosszú válaszért, remélem segített. Egyébként ha hasznos tanácsok kellenek hogy mire kell figyelni, mit vigyetek ilyenek, írj mélt, és szivesen segítek bármiben.

2010. máj. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anubis travel.oktoberben voltam luxor reggel 8:15 kor 32 fok volt.
2010. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kartago tours!!! Júliusban!!!
2010. dec. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!