Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szomália nyáron biztonságos...

Szomália nyáron biztonságos lesz utazás szempontjából?

Figyelt kérdés

2020. febr. 26. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Bár nyilván pontosan tudod, hogy vírus helyett a teljes anarchia, fegyveres milíciák, kalózok és terrorveszély jelenti a fenyegetést.
2020. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Aligha
2020. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
2020. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Klassz kis ország,de hogy jutott eszedbe épp szomália? Szerintem soha nem lesz biztonságos ország. [link]
2020. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Szomáliföld relatíve rendben van, ozz voltam is, de az ország többi részén még én sem közlekednék testőrök és páncélozott autó nélkül, pedig sok olyan helyre járok, ahova épeszű ember be nem tenné a lábát.
2020. febr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Meton ***** válasza:
80%
Nekem az egyik tanárom volt háborús országban. Persz nem Szomáliában, hanem Ugandában. Az emberek kedvesek voltak, énekeltek, táncoltak, élvezték az életet. Ez egy kis faluban volt és eddig nagyon szép is volt. Aztán egyik nap jöttek fegyveresek és egy csomó embert lelőttek. Ott nincsenek törvények, csak erőszak, de ha valaki ezzel meg tud barátkozni, akkor menjen. Szomália sem nagyon más. Megy a szervezett fosztogatás. A Szomáliak nagyon szegények és egy kevés pénzért bármit megtesznek. Hajókat fosztanak ki az életüket kockáztatva, de a zsákmányból ők alig kapnak valamit. Nyilván a szárazföldön is működik hasonló. Egy törvény nélküli ország, ahol a bűncselekmény legális.
2020. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
@6 Ugandát meg Szomáliát egymáshoz hasonlítani nagyon nem jó megközelítés. Uganda afrikai viszonylatban egy biztonságos ország, nem teljesen szakadt infrastruktúrával, pár gazdagabb várossal. Szomália Szomáliföldön kívül eső része a Föld egyik legveszélyesebb része, ha nem fekete vagy, akkor gyakorlatilag biztosan elrabolnak vagy megölnek 1-2 napon belül testőrök nélkül.
2020. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Meton ***** válasza:
92%

A válasz első részéhez nem nagyon tudok mit hozzáfűzni, viszont arról nem tudok, hogy ennyire ellenségesek lennének a fehérekkel. Nincsenek törvényeik, ez igaz, de azért emberileg nem hiszem, hogy annyira gonoszak lennének. Sokan kihasználják a Szomáliában dúló káoszt, fegyvereket adnak el, illetve rablásra, kalózkodásra veszik rá a helyieket. Erről egy nagyon jó film is készült, Phillips kapitány címmel. A hajókat nem saját szakállukra rabolják ki, hanem megbízásból. Erre nem is lennének képesek, hiszen a hajók konvojban közlekednek, katonai támogatás mellett. Az a kalózok taktikája, hogy a kiszemelt hajónak nem adnak indulási engedélyt, csak ha már lemaradt a konvojtól. Ezután a kalózok a nyílt vízen megtámadják és bekísérik egy biztonságos kikötőbe, ahol az áruját kipakolják. A hajón mindig van pénz, hátha a kalózok azt is elfogadják. Ugyanígy személyhajókat is elfognak, de miután megszerezték a zsákmányt, szabadon engedik. A lényeg, hogy embereket szerintem nem rabolnak és főleg nem öldösnek, csak értékeket. Azt is megbízásból.

De találtam egy linket, ami talán hasznos lehet:

[link]

2020. márc. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Ott nem működik az állam. A különböző részekért háborúk dúlnak.

Volt olyan,hogy egy börtönből szélnek ereszették a rabokat és szállodát csináltak belőle.

Emberileg lehet hogy rendesek de mindig lesz egy olyan aki nem az. És a csordaszellem jegyében együtt beleznekki.

2020. ápr. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Remélem igen, ugyanis megismerkedtem egy nagyon csinos szomáli lánnyal, talizni szeretnénk Mogadishu-ban.
2020. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!