Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hová érdemes nyaralni menni...

Hová érdemes nyaralni menni Észak-Afrikában?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 17. 09:58
A kérdező szavazást indított:
Marokkó
Algéria
Tunézia
Líbia
Egyiptom
19 szavazat
 1/4 anonim válasza:
80%
Egyiptom.
2022. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek mindenképp Marokkót javasolnám. Elég turistabiztos, és olyan sajátos "feelingje" van, amit csak ott tapasztaltam. Domináns vörös szín, a fűszerek, illatok, tipikus Marokkó. A konyhája nagyon különleges, fűszerekben-aromákban gazdag és az európai gyomor számára sem annyira megterhelő. Gazdag kultúrájú, egy hét alatt a kötelezőket azért meg lehet ismerni, még ha kicsit szelektálni is kell. A közbiztonság jó, és saját tapasztalatom szerint a vendégszeretet is, nem annyira a lehúzásra mennek, valóban kedvelik a vendégeiket.


Egyiptom egy fokkal haladóbb. A közbiztonság nem tragikus, de azért figyelni kell, viszont az elmúlt évtized eseményei rákényszerítették a vendéglátó ipart, hogy fokozottan figyeljenek a turistákra. Ez így leírva sokkal rosszabbul hangzik, mint amilyen a helyzet valójában, nem tartom egy fokozottan veszélyes országnak. Itt inkább a vagyon, amire rámennek, lopásra, koldusokra kell figyelni, mert sajnos sok van és némelyik erőszakos, de fizikai támadástól nem igazán kell tartani, nekik pénz kell, nem Te. Olyan gazdag látnivalókban, hogy ha egy hét áll rendelkezésre, azt vagy északra, vagy délre érdemes fordítani. Érdemes többször menni rövidebb időre, mert bizony a látnivalók sokasága megfekszi az ember gyomrát. Apropó gyomor: vízfertőtlenító tabletta (pár száz forint) és kiemelt odafigyelés, ugyanis az egyszerű európai elég könnyen kaphat hasmenést, ami megnehezíti a vakációt. A fáraó átka nevű jelenségnek is érdemes utánaolvasni, én azt elkerültem, ezért nincs tapasztalatom. A két nagy tursitagettó Sharm-el-Sheikh és Gurdaka, róluk se tudok véleményt mondani, sokan mennek oda, viszont én nem vagyok egy fürdőhelyes fazon.


Tunéziában voltam - és most le fognak pontozni - de nagyon nem az én országom. Egyre jobban mennek rá a tömegturizmusra, épülnek a hotelkomplexumok, ahol ki lehet szolgálni a tömegigényeket, az átlagpolgár meg elmondhatja, hogy Afrikában volt. Másik bajom a hellyel, hogy a valódi nevezetességek sem élvezhetők a hangoskodó és pajtában nevelkedett német és olasz barátainktól. Nekem egy Marokkó light.


Algéria még egyel haladóbb szint, ott már az ország egyes területei között is szelektálni kell biztonsági okokból. Egyéni utazóként is érdemes helyi túrákra befizetni, a vezetett utakon tudják ki ki, merre hova. Amúgy különleges desztináció, viszont a pénzváltás bajos, az én tapasztalom nagyon vegyes volt egyes helyeken (pl. dollárt akartam váltani, kitaláltak random árfolyamot, mondom nem, akkor kiabálás, a másik pénzváltó már fogta a vállam, mondom akkor megyek, az meg olyan dínárt akart adni, ami véleményem szerint gazdálkodj okosanos játékpénz volt). A főváros, Algír viszont gyönyörű, a mór építészet csodás, főleg az autentikus és a francia hatás keveredése. Angolul is tökeltesen beszélnek, szükségük van arra a kevés turistára is, akik jutnak.


Líbiában nem voltam, így arról nem mondanék véleményt, de állítólag nem valami biztonságos.


Remélem tudtam segíteni. Ha valakinek más a tapasztalata, akkor normális vitára bármikor kapható vagyok, de vitatkozni nem szeretnék, így ha eltérő tapasztalataid vannak, kérlek, kulturált formában oszd meg! Kellemes Húsvétot mindenkinek!


u.i.: nyáron óvatosan - főleg Egyiptommal - mert olyan hőség van, hogy az ember lassan párolódik, mint a zöldség.

2022. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Te ugyse mesz, de Marokko. Szorfozni is.
2022. ápr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Akkor Dél-Afrikába.


Ha már egyszer úgyis eljutsz Észak-Afrikába, onnan már nem távolság. Egyszerűen lesétálsz. Állítólag tévét azért érdemes bérelni, bisztos azé hogy ne unatkozzon addig se a zember.

2022. máj. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!