Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomi sivatagi túrán kell...

Egyiptomi sivatagi túrán kell attól tartanom hogy a teve megbolondul és eltevegel velem vissza a Szaharába?

Figyelt kérdés

Családdal mennék két hétre.Nílus környéki túra és Szaharai sivatagi túra lenne.

Több helyen olvastam hogy a tevékkel vigyázni kell.

Tényleg előfordul hogy a turistával a hátán megbolondul a teve és elvágtat velem vissza a Szahara belsejébe,ahol befogták és azóta teljesíti turistacipelő szolgálatát?


2023. márc. 5. 19:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Be kell menned a biztosítóhoz és TEVE International biztosítást kell kötnöd. Kiadják a zöld kártyát is az egész Szaharára.
2023. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
96%
A teve-sprayt majd ne felejtsd otthon, ha már Alaszka helyett ide mész.
2023. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha akarod, akkor tarthatsz ettől. De a bekövetkezése főként az ostoba turista miatt történik. A teve tulajdonosának (a vezetőnek) elemi érdeke, hogy semmi se történjen, hiszen ebből él. Ezért ő pontosan tudja, melyik tevéje biztonságos, ami egy bénát is elvisz, és melyik tevéje igényel okosabb turistát (az okosabb nem tevéhez értést jelent, hanem a vezető tanácsainak értését). Ha több tevével megy, feltehetően egymáshoz köti őket, azért, hogy minden teve ugyanarra menjen. Kizárt, hogy bármi egyénieskedést enged, az neki a vagyonába kerülhet. Sőt, láttam ostoba turistát, aki nem hallgatott a jó szóra, a segéd leszállította a tevéről, és gyalogolnia kellett.

Egyszóval minden aggodalmad a dolog nem értéséből fakad. Az aggodalom fölösleges, de ennyi erővel repülőre se ülj, mert ott sűrűbb a baleset. Igaz, ahhoz képest meg az autóbaleset szinte folyamatos.


Érezd jól magad, ezért mész. Tartsd be a tanácsokat, kérdezz, ha valamit nem értesz, és semmi baj nem lehet. A baj mindig az adott ember hülyeségéből következik. Másokéból rendkívül ritkán.

2023. márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon vigyázz, én Ausztráliából írok, olyan pechem volt, hogy egy itt befogott tevére ültem Egyiptomban, és idáig szaladt velem. Szerencsére mostanában egyre több tevekolóniát látok, ahogy haladunk, remélem, hamarosan hazaér és megállunk végre.
2023. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!