Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Líbiába mennyire egyszerű...

Líbiába mennyire egyszerű elmenni? Könnyen adnak turista vízumot?

Figyelt kérdés

Tehát benyújtom a vízum kérelmem, azt megadják és ennyi?

Nem kell semmi egyéb specifikus dolog?


Anno éltem Tunéziában, arabul is tudok valamennyire. Líbiába is elmentem volna, de az már messze lett volna autóval. Mivel beszélem a nyelvet meg a "környéken" életvitel szerűen is éltem, igazából sok líbiai ismerősöm is volt még anno Tunéziában, ezért olyan válaszok nem nagyon fognak megijeszteni, hogy "felrobbantanak a terroristák ha majd odamész!"


Viszont azzal nem vagyok tisztában, hogy kell-e valami egyéb dokumentum oda a vízumon kívül? (tekintve, hogy magyar állampolgárként vízumköteles ország Líbia)



dec. 10. 03:05
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Most nem tudom, hogy egy troll kérdés-e ez vagy sem...


Líbiába nincsen túrista vízum. Egyéni vagy magán célra bejutni az országba nem lehet. A legtöbben munka miatt látogatják, nem is tudom, hogy állítanak-e ki vízumot más céllal.

dec. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Csak uzleti vizum van es csak vadaszoknak es spray arusoknak adjak ki es csak medvere illetve medve ellen.
dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Részlet a koniznfóról:


Vízum turista célú beutazás esetén: Líbia a külföldiek beutazását szigorú feltételekhez köti. Egyelőre nem fogadnak turistákat és egyéni magán látogatókat, így ilyen céllal vízumot sem lehet kérni. Líbia Állam budapesti nagykövetségén csak üzleti, vagy hivatalos célú vízum („mission visa”) kérhető, amelyhez be kell mutatni a líbiai partner meghívólevelét.


szívesen.

dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kár
dec. 10. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez is kamu kérdés, de ha később valaki rákeres, azért adok egy hasznos választ is. Az egyik legmacerásabb és legdrágább vízum, néhány fű alatt működő iroda fel tud készíteni kamu üzleti vízumra meg vannak fedőcégeik erre a célra, jellemzően valami olajipari hülyeség. Az ország déli része így is kuka, még egy 20+ év katonai tapasztalattal rendelkező arcról is tudok, akit majdnem két hónapra rabosítottak meg vallattak, akit megcsíptek ott. 4-5 napos túrák is simán kerülnek 1.5-2 millió forintba a bürokrácia meg a kenőpénzek miatt. Gyakorlatilag csak azok mennek, akik jártak már 180+ országban és cél a 193.
dec. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Igen ahogy a fentiek írták jelenleg turista vízumot nem adnak ki,de én láttam videókat ahol nyilvánvalóan turista célból érkeztek tripoliba elvileg üzleti vízummal ugyhogy szerintem valahogy biztos ki lehet kerülni a rendszert. Mellesleg már vannak repülőjáratok Tripolibol Isztambulba is
dec. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És ha elveszek feleségül egy líbiai nőt akkor kapok vízumot?

Tehát ha a "vízum miatt beházasodok" egy líbiai nőhöz, akkor könnyen beléphetek az országba?

(érdekességnek megjegyzem, hogy Qaddhafinak magyar felesége volt)

dec. 13. 20:29
 8/9 anonim válasza:
Hát elvileg muszlim nő csak muszlim férfival házasodhat,kereszténnyel zsidóval stb haram. De ha muszlim vagy és el veszel egy libiai nőt akkor nyilván mehetsz líbiába
dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tarabulus nem biztonságos!
ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!