Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Valaki, aki már Nigériában?...

Valaki, aki már Nigériában? Mesélne róla?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 00:14
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
32%
Ja, és a hozzászólásodból ha jól veszem ki lány vagy, akkor meg végképp felejtsd el, ha nem akarod hogy udzsunbunzsuék halálra erőszakoljanak az első utcasarkon, csak úgy szórakozásból.
2011. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%

"... Kimondottan ilyen viszonyok közé szeretnék kerülni, hogy később sokkal jobban becsüljem visszatértemkor azt, amim van... elkényeztetett pcsának érzem magam, ha az ottaniakra gondolok, pedig szegény a családom..."

===== ===== ====== ======= ===== ======= =======


Kedves Kérdező!

Tévedsz, ha azt gondolod, hogy Afrikáig kell utaznod, ha mélynyomort akarsz látni...

Itt Mo-on menj el egy hajléktalanszállóra önkéntes segítőnek, ott is belekóstolhatsz, milyen a mindennapi küzdelem, betegség, éhezés, nincstelenség...

Vagy menj be egy öregek szociális otthonába : örömmel várják az önkéntes segítőket!

Menj el dolgozni kórházba, vagy állami nevelőotthonba...


Van Mo-on jónéhány karitatív segélyszervezet, akik éhezőknek visznek élelmiszercsomagokat, segítő kezet (idős tanyán élő embereknek segítenek), stb...


Csak menj el egy cig@nytelepre, egy nap után értékelni fogod azt, amid van... :-[[


Lehet, hogy a szomszédodban is él egy idős, rokkant néni vagy bácsi, akinek segíthetnél!...

2011. aug. 9. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Lehet, hogy te egy "22 éves felnőtt ember" vagy, de azt látom, hogy annyira sem vagy talpraesett, hogy megkeresd a neten a Nigériáról szóló információkat...


Mit csinálnál ott Nigériában egy szál magadban, a helyi nyelv ismerete nélkül?!


Lehet, hogy nagyon önfejű vagy, de ez csak arra jó, hogy életveszélybe sodord magad!


Múltkoriban, kb. 1 hónapja egy nő kiutazott Nigériába önkéntes segélyszervezet tagjaként a helyi gyerekeken akart segíteni... Magával vitte két kislányát is, hogy ők majd ott kinn élnek ezután...

Nos, a kiutazásuk után 1 héttel mutatták őket a TV-ben : a segélyszervezet 25ezer dollár készpénzét fegyveresek elrabolták tőlük, kútba esett a tervük, sőt a fegyveres szervezet megfenyegette őket, hogy takarodjanak az országból... :-[

Most ez a segélyszervezet egy szomszédos másik országban fog segíteni az embereken...


Nigériában az élet nem romantikus lányregény!

2011. aug. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

3:13:


Itt már voltam eleget. Segítettem eleget. Igen, az utcánkban élő szegény cigány családnak, az állomáson kéregető hajléktalannak, és akinek csak tudtam. És tudod mit? Elegem lett belőle, hogy minden kárba vész...hogy olyan, mintha semmit nem tettem volna, sőt, még én vagyok a végén a szemét. Mert a hajléktalan téged is leránt és röhög egy jót, ha ki akarod húzni a szarból, amiben ücsörög, egyszerűen jó ott és úgy neki ahogy van. Nem AKAR másképp élni. Márpedig olyanon segíteni nem lehet aki nem akarja, aki nem is érdemes rá, csak beleharap a kézbe, ami etetni próbálja.

AZ öregek szociális otthonába mégis miért mennék? AZ öregség természetes folyamat, emberi dolog, és azért van az otthon, hogy legyen aki gondozza őket. Most abban mi az érdekes, ha Mariska néni szájába én kanalazom az ételt az ápoló helyett, mikor már ezzel nem fogom a jövőjét megváltoztatni. Mert nincs szegénynek, de ő már leélte azt az életet, amin segíteni lehetett volna. Ez teljesen természetes dolog, a természet rendje, nem kegyetlenség. Olyanokon akarok segíteni, akik tényleg rászorulnak és elfogadják és még sokáig hasznosíthatják, akár egész életükben. A nevelőotthonok nálunk tele vannak cigányokkal, akik a hajléktalanokhoz hasonló kaliberűek, időt vesztegetni nem érdemes rájuk, ha kiemelnéd őket a látszólagos nyomorból, nem tudnának panaszkodni és több pénzhez jutni. Cigánytelep mellett lakom. Láttam, hogy nézett ki mikor újonnan felépítették a házakat. 2 év alatt lett olyan, amilyen egy cigánytelep lenni szokott. A nyomort maguknak köszönhetik, cseppet sem sajnálom őket. Rengeteg segítséget kapnak, de nem ér semmit, elherdálják. Olyan, mintha egy lyukas tányérba szednéd a levest.


3:28:


De igen, vagyok olyan talpraesett. Már minden leírást megkerestem és elolvastam. De mégiscsak jobb egy olyan beszámolót hallgatni/olvasni, amit valaki személyesen, a saját szavaival, saját tapasztalatai alapján mesél el nekem.


Tudok angolul. Ami ott a hivatalos nyelv. Ott mindenki tud angolul, mivel 250 féle nyelv van, így egymást sem értenék meg a közös angol nyelvismeret nélkül. Hát így érteném meg magam ...


A nő egy komplett idióta, hogy a saját gyerekeit teszi ki ilyen veszélynek. Akinek családja van, akikért felelősséggel tartozik, az üljön a fenekén. Épp ezért akarok most menni, még amíg fiatal, független és teljesen egyedülálló vagyok. Nincs senkim, akiért felelősséggel tartoznék, magamon kívül.


Ha romantikus lányregényt akarok, Angliába megyek vagy más felkapott helyre. Képzeld, nem azt akarok, sőt, soha nem is szerettem a romantikus csöpögős szarokat...



De azért jó, h még mindig nem tanult meg olvasni a gyk népe. Nem tanácsot kértem, nem véleményt. Senki sem kérdezte... legalábbis itt nem. Ebben a kérdésben az áll, JÁRTÁL E MÁR OTT? és ha igen, ÍRD LE, MIT LÁTTÁL ÉS TAPASZTALTÁL, MI TÖRTÉNT VELED?


most komolyan, mi olyan nehéz ezen? már eleve azokat szólítom meg, akik jártak ott....más minek lép be a kérdésbe?

2011. aug. 9. 07:35
 15/32 anonim ***** válasza:
0%
Menj akkor nyugodtan és ölesd meg magad, szerencsétlen.
2011. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:

Helló!

Én még nem voltam Afrikában, úgyhogy ebben nem tudok segíteni. Szerintem szép dolog ez az önkénteskedés, én is foglalkoztam már ezzel a gondolattal, d én először is semmi esetre sem csak egymagam mennék, hanem szervezett körülmények között, valami misszióval. Másrészt egyetértek a kommentelőkkel abban, hogy nem kellene feltétlenül Nigériához ragaszkodnod, más biztonságosabb afrikai államokban is van szegénység, ott is elkel a segítség.

2011. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim válasza:
86%
Szia! En voltam kinnt elozo evben, 2 hetet. En csak jot tudok mondadni rola, valoszinuleg ki is koltozok majd. Az emberek a vilagon a legboldogabbak, es ha ilyen emberek vesznek korul, te sem leszel allandoan buvalbaszott, mint az atlagos europai emberek. Annyi a negaiv, hogy nagyon nagy a pära, nekem csak az volt a gondom. Ez ami velem tortent, boztos van akinek nem tetszett, de nekem nagyon bejott, ugyhogy remelem tenyleg kimesz, es egyszer madj osszefutunk kinnt...:) Sok sikert!!!!!!
2011. aug. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
56%
Miután hazajöttél onnan, (ha meg nem öltek), leírod majd a tapasztalatod?
2011. aug. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Persze, de még messze van, egyelőre terv...
2011. aug. 15. 17:12
 20/32 anonim válasza:
85%
Óóó, te jó Isten! Hát én nagyon csodálkozva nézem ezt a sok badarságot! :D Na, akkor Kedves Kérdező, megpróbálok neked értelmes választ adni. Csak, hogy tudd (és tudjátok) nekem a párom nigériai, gyermekünk is van, és szerintem abszolút nem vagyok "elveszve" emiatt. Szóval, mi most nemrég jöttünk haza Nigériából és egyszerűen fantasztikus volt! Soha nem voltam még ilyen jó helyen. Igaz, sok védőoltás kell, de ha megvannak, akkor semmi bajod nem lesz! Beuazni is nagyon egyszerű, és nagyon barátságosak. 8 hónapot éltünk kint, laktunk Lagosban, Kadunában, valamint Abuja-ban. Életem legszebb 8 hónapja volt, amit ott tölthettem. Nincsen semmi baj a közbiztonsággal, persze most megy ez a muszlim - nem muszlim csata, de tökéletesen rendben tartják a helyzetet. Az emberek barátságosak, és toleránsak. Szerintem nyugodtan indulj útnak, hiszen hiába mesélek én itt most minden szépet és jót, tény, hogy szükség van segítségre. Sok sikert!! :)
2011. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!