Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Van itt olyan ember aki volt...

Van itt olyan ember aki volt Afrikában? Mesélne róla?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez a téma...
2009. dec. 23. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Tunáziában voltam. Méghozzá télen, tehát hidegebbre számítottunk, de kellemes volt a levegő. Kábé 1 hetes nyaralás volt (pontosabban telelés). Egy szállodában töltöttük az éjszakákat, volt reggeli, ebéd, vacsora bőségesen, mindenki annyit ehetett minden étkezéskor, amennyit akart. Tunéziában van pár picit koszos hely, de összességében nagyon szép, meleg hely jó tengerparttal. Abszolút nem veszélyes szerintem maga az ország, bár sok az őrült taxis. :D


A sivatagban is lehetett tevegelni, aztán a városokban róni a bazárokat. Pompás!


Mindemellett a tunéziai/afrikai emberek nagyon kedvesek, a piacokon is kellemesen el lehet velük akár magyarul is(!) beszélni... :):)


A sziasztokot is kábé akcentus nélkül kiejtik.


Remélem egyszer eljutok Egyiptomba is, a Nílus partvidékéhez, de kíváncsi lennék az Egyenlítő menti életre is azért.


Hmmmm, most elmennék szívesen oda :)

2009. dec. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ez nagyon érdekes!

Kedvet kaptam, hogy Tunéziába utazzak!

2009. dec. 23. 19:21
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 éve rendszeresen utazom Egyiptomba, 1 évig tartósan is éltem ott (munkáink miatt), most is van ott lakásunk és autónk (Kairóban)...


Volt úgy, hogy a karácsonyt és a szilvesztert is ott töltöttük : nagyon furcsa volt, hogy nappal 20-22°C volt, blúzban jártam karácsonykor... Az utcán mindenki kedvesen, mosolyogva "Merry christmas"-t mondogatott nekünk, mert látták, hogy külföldiek vagyunk...

Kairóban sok virágboltban lehet kapni kicsi tujákat, amiket feldíszítenek fenyőfának, vagy fehér műfenyőket...


Laktunk a sivatagban is, arabok között : egészen másképp élnek, mint mi Európában!...


Bejártam Egyiptomot keresztül-kasul, Kairót úgy ismerem, mint Bp-et... (Nagyon hasonlít Bp-hez!)


Asszuán az egyenlítőnél van, ott decemberben is 25-28°C van... Abu-Simbelben is jártunk : itt egy csodaszép sziklatemplom van...


Milliónyi élményem van, amit itt nem tudnék elmesélni, sok kedves arab barátunk van...


Európaiaknak nagyon furcsa, hogy mindenki kedves, segítőkész, köszönnek (pedig soha nem láttam azelőtt), volt aki csak azért jött át az úttesten, hogy szélesen mosolyogva üdvözöljön Egyiptomban és elmondja, hogy hallott Puskás Öcsiről, a híres focistánkról...

2009. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, elírtam : Asszuán a RÁKTÉRÍTŐNÉL van!!!

(Dehogyis az egyenlítőnél!)

2009. dec. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is Tunéziában voltam, nyáron. A tenger jó volt, a szálloda is, kaja, medence, minden. Ez volt a jó rész.

De azzal nem értek egyet az előző válaszolóval, hogy csak néhány része koszos. A legtöbb az,kivéve a szállodák környékét. Beteg,csontsovány kismacskák minden utcasarkon tízesével Sousse-ban.

Szerintem veszélyes is, mint ahogy minden üdülőparadicsom.

És szerintem az arabok iszonyú erőszakosak és rádmásznak. Nem hagynak élni, de ez komoly. Rádakaszkodnak, addig nem hagynak békén, amíg nem veszel valamit a bazárban.

Nekem ezek a tapasztalataim, valahogy Európán belül jobban szeretek utazgatni.

2009. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, természetesen nem az előző, hanem az első válaszolóval nem értek egyet, csak elírtam. elnézést.
2009. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Johannesburgba,voltam csodálatos volt rengeteget fürödtünk,hajóztunk a delfinek között,szafariztunk ezt látni kell,szeretnék még egyszer eljutni,csak a repülés nagyon hosszú.
2009. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
19.50-es mi a munkád, hogy ott dolgoztál?
2009. dec. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Na de gondolom, "fekete Afrikára" gondolsz, hiszen Egyiptim, Tunézia szinte tömeges turista célpont, aztán Dél-Szudán vagy Uganda már más kérdés.

Mire vagy kíváncsi?

Én Dél-Szudánban is voltam fél évet, bár polgárháborus övezet a mai napig is, ennek ellenére vannak csendes helyek, és még olyanok is, amelyek talán megmaradtak érintetlenül, bár ezek már nagyon ritkák.

Mire vagy kíváncsi?

2009. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mindenre:)
2009. dec. 28. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!