Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen Tunézia?

Milyen Tunézia?

Figyelt kérdés

elsősorban/ leginkább olyanoktól szeretnék infókat kapni, akik már jártak ott.

kell vízum? egyénileg vagy egyedül veszélyes lenne kimenni? milyenek az árak általánosságban?

és mindent amit tapasztaltak.



2012. aug. 1. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én élveztem nagyon. Nem kell vízum, csak útlevél. A repülőn egyébként ki kell tölteni egy lapot az adataiddal, de nekünk nem sikerült, mert csak franciául és arabul volt leírva, de a belépésnél segítettek. Kedvesek az európaikkal, a férfiak egy kissé rámenősek, de nem vészes. Az árak olcsóbbak, mint itthon. Mi egyénileg utaztunk, nem volt veszélyes. Várom, hogy visszamehessek, bár mi egy nagyon jó szállodában voltunk a tengerparton.
2012. aug. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"a férfiak egy kissé rámenősek"

Kissé??

Nálunk bemásztak este a hotel ablakán!!

2012. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
XD
2012. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy kb 80éves házaspárhoz vagy egy kisgyerekes családhoz biztosan nem másznának be :)

Én Hammametben voltam, és igen vékonyak a szlloda falai - - minden áthallatszott, pl az is, amikor a szomszéd brit lányok meghívták "vendégségbe" a szálloda férfi személyzetének egy részét

2012. aug. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jé, én is Hammametben voltam. :)
2012. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszett. Külön élmény volt, hogy befizettünk egy 2 napos kirándulásra, amiben volt egy kis Szahara, tevegelés, oázisban alvás.

Ja, és a bazárban naaagyon keményen kell alkudni. Simán ajánlhatod a harmadát annak az árnak, amit mondanak.

2012. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi szállásunk Sousse-ban volt, a hotel teljesen jó volt, de 1-másfél csillagot le lehet vonni az európai színvonalhoz képest.

Mi a replőt és a szállodát a Neckermannál foglaltuk, mert így olcsóbb volt, mintha egyénileg mentünk volna, viszont fakultatív programok helyett saját szervezésben mentünk kiránulni: Tunisz, Karthago, Sidi Bou Said, Monastir, Mahdia - ezekbe a városokba helyi vasúttal mentünk Sousse-ból. Befizettünk egy 2 napos Szahara kirándulásra, mert kocsit bérelni azért nem akartunk, így kényelmesebb volt. Árak olcsóbbak mint Mo-on.

Nagyvárosok elég koszosak.

Angolul kevesen tudnak, inkább a bazársoron, bár ott még magyarul is :-) Francia nyelvvel jól lehet boldogulni, azt mindenki beszéli.


Vízum nem kellett.

2012. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Hát nekem nincsenek ilyen jó tapasztalataim...mi két éve voltunk a családommal és a párommal, Monastir és Sousse között a tengerparton. A hotel 3 csillagos volt, nagyon gyér volt a kaja minden nap...a végén már szinte alig ettünk valamit, mert mindig ugyanaz volt...

A szobák tiszták voltak, szép volt a kilátás, de két nap múlva ahogy odamentünk már mindent el is leptek a hangyák...a recepción nem voltak segítőkészek, főleg ha lány vagy, na akkor aztán le sem szarnak sok helyen...tudod ott más kategóriában vannak a nők..

Egyszer mentünk be a városba bazározni, na oda soha többé nem mennék, félelmetes, hogy mit művelnek ezek...alig vártam, hogy kikeveredjünk onnan...iszonyú nagy kosz van, és a tenger sem volt szép, semmi élővilág nem volt benne, koszos volt..

A két napos szahara túra tényleg szép volt, fárasztó de megérte, sok érdekes dolgot láthattunk, ezen kívül nem ajánlanám senkinek az országot.

2012. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
84%
Tunéziában dínárral lehet fizetni egy dínár 150 forint... sokkal olcsóbb ott minden mint magyaroroszágon de kevesebb fizetést is kappnak az emberek. Sousse-t tudom ajánlani gyönyörű hely hotelnak pedig egy Marhaba hotelt. Most nyár elején voltam ott és baromi szzép hely!!!
2012. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Tunéziába 3 csillagos szállóba menni szerintem elég merész vállalkozás, sok esetben kb. magyar munkásszálló színvonalat vagy turistaszálló szintjét fogja megütni. Nem azt mondom, hogy ezt ne lehetne kibírni, pláne ha csak aludni jártok a szállóba, de nekem az a javaslatom, hogy ha már utazik az ember, akkor érezze jól magát, és a színvonalat meg kell fizetni. Tunézia még így is bőven olcsóbb számos országnál. 4-5 csillagos szállodák között sok jó van. Nálunk is jó volt a kaja, bőséges, változatos, finom.
2012. aug. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!