Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Az Egyiptomba utazók elkerülhe...

Az Egyiptomba utazók elkerülhetik a hasmenést ill. hasfájásos megbetegedéseket magasabb alkoholtartalmú italok (pl. itthonról elvitt pálinka) napi néhány kupica fogyasztásával?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

A gond az hogy nem vihetsz pálinkát ki. Rögtön elveszik.

Egyébként én nekem nem volt hasmenésem, és hasfájós sem voltam. Pedig elég finnyás a gyomrom. Ennek az volt a titka hogy csak üzletben vásárolt originál palackvizet ittam..

2013. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Badarság, hogy elvennék. Nyugodtan vihetsz ki. Én abszintot vittem (80% alkoholtartalmút), abból ittam minden nap minimum egy felest. Semmi bajom nem volt. De ez szerntem azon is múlt, hogy körültekintően étkeztem-italoztam. Frissen mosott gyümölcsöt nem lehet enni, jeget szintén nem lehet, italban se. Én spec fogat is ásványvízzel mostam, de az lehet, hogy túlzás volt. Mindenesetre nem akartam elrontani a nyaralásomat, nem is lettem beteg még egyszer se, pedig 3x voltam.
2013. jan. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
mi vittunk ki palinkat, (senki nem vette el) amit minden etkezes elott es utan meg is huztuk. Odaig nem is volt semmi gond, de a cairoi kirandulasra elfelejtettuk magunkkal vinni es ejszaka mar az infozion logtunk :D amugy nem gaz, csak ha erzed hogy elkaptad akkor ne probald meg antinallal kezelni hanem menj be a hotel sajat orvosahoz vidd magaddal a kotvenyedet es kerj infuziot. Reggelre mar nem is volt semmi gond, kint fekudtunk a parton. Lehet iden ujra bevallaljuk, bar amikor az orvos kerdezte hogy ez az elso alkalom e hogy egyiptomban vagyunk akkor az volt a valaszom hogy az elso es valoszinuleg az utolso is :D
2013. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitookat.Ezek szerint akkor a pálinka hatásos és a fakultatív kirándulásra is vigyük magunkkal.

A rerepülőn kapott étellel is érdemes vigyázni?Esetleg az ellen miként védekezzünk?

2013. jan. 18. 00:47
 5/10 anonim ***** válasza:
a repcsi kajatol nem kell felni, azt innen viszik szerintem a haza utra is. De altalaban olyan kaja van ami amugy sem lenne gaz. rizs rantotthussal. Nem az ilyenekkel van a baj kint sem, mert a rizs amiben fo viz az fel van forralva es ugy mar nincs vele gond.
2013. jan. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fogatmosni asvanyvizzel? Egyaltalan nem tulzas! Mi is ezt csinaltuk es az utazas vegeig megusztuk. Utolso napi ebednel bevallaltunk egy kis friss salatat (salatalevel, paradicsom, oliva bogyo), amit termeszetesen csapvizben mostak meg elotte es elkaptuk mind a ketten a hasmenest, pedig az akkori parom Afrikaban szuletett es nevelkedett evekig, gyerekkoraban semmi gondja nem volt, de felnott korara neki is elszokott a gyomra tole...
2013. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsaitokat.A hotelben leves és kávé fogyasztását ajánljátok?A fagylatokat is kerüljük gondolom,mert ahhoz sem ásványvizet használnak.

Ha valaki véletlenül "nyel" a szálloda medencéjének vizéből pl úszás közben attól is meg lehet betegedni?

2013. jan. 18. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:

a forralt eteleket/italokat (tea, kave, leves) nem kell kerulni, mert a forralas elpusztitja a bacikat, amik egyebkent nem karosak (az Egyiptomiak ezekkel elnek) csak a mi belunknek szokatlan

a medence vizet kezelik (klorral legtobbszor) az is biztonsagos, de azert ne idd ha nem muszaly :)

2013. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és bárkinek bármi hasznos eszébe jut a témával kapcsolatosan szívesen fogadom.
2013. jan. 19. 14:42
 10/10 anonim válasza:
Nekem soha semmigondom nem volt ilyen helyeken! Ki tudja mi igaz belőle demi is mindig iszunk reggel es este egy kupica Jägert! Amúgy máskor soha sem fogyasztok alkoholt csak a nyaralás alatt!
2013. jan. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!