Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen Tunézia viziélővilága,...

Milyen Tunézia viziélővilága, valamint vannak e kagylók?

Figyelt kérdés
Idén nagy elkeseredésemre Tunéziában megyünk nyaralni és nagy szenvedélyem a búvárkodás( itt elsősorban a pipa+szemüveg palack nélküli búvárkodásra gondolok) es nagyon szeretek kagylót gyűjtögetni . Itt mennyire van erre legetőség? Amúgy mit érdemes megnézni ? Tudtok valami kesvcsinalót mondani a helyről?Válaszaitokat előre köszönöm !:)
2013. márc. 19. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát nem egy Egyiptom arra készülj fel...


Vizi élővilág egyenlő a nullával. Ti hová mentek? Mi Djerbára

2013. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nem túl kedvcsináló lenne amit mondanék a saját utazásunkról szóval inkább megkíméllek
2013. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kétszer voltunk Tunéziában. Egyszer 2001-ben és egyszer 2010-ben. Amikor 2001-ben voltunk egy rakás kagylót hoztunk haza, szó szerint. Akkor még nem volt ennyire felkapott a turizmus és a parton még sok halacskát és tengeri élőlényeket lehetett látni. 2010-ben viszont csalódtam, alig találtam bármi "értékeset" a parton sétálgatva. Minden eltűnt.

Kedvcsinálónak? Fhuu...engem az arab világ fog meg, szóval nem a halakért megyek. Érdemes elmenni egy sivatagi útra vagy tevegélni. De persze egy biztos, ha nem szereted a tolakodó embereket és nem fogadod el velük együtt a kupit és a szemetet, akkor szörnyű lesz. Sokan úgy jönnek haza, hogy soha többet arab ország. Pedig Tunézia még nagyon tiszta és elég jó szinten áll a többi arab országhoz képest.

2013. márc. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Utolsó : akkor mi közéjük tartozunk.Az út során határoztuk el hogy soha többet arab ország. Az utca tele szeméttel a part tele üvegszilánkkal a szállodában a plafonról hullik a vizelet és alátesznek egy szőnyeget hogy hagy szívja majd ha ez "megtelik" hoznak egy másikat és a régit valahova elviszik (O.o) a medence vízével mosnak fel (már amikor felmosnak) a mosdóban bokáig ér a vizelet szóval mi itt nagyon kiakadtunk... Az utazás végén kezdték el takarítani a szállodát valamint az utcát. A boltba szó szerint berángattak a jázminárus kisfiúk szinte a zsebedből vették ki a pénzt úgy rád másztak... Vízi élővilág=0 max a hínárt sodorja ki a víz meg a szemetet amitől még fürdeni sem lehet (üdv Yasmine Hammametben! )
2013. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Még annyit hozzátennék hogy ehhez képest Egyiptom de még Törökország is luxus!
2013. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ó hát nagyon köszönöm a válaszaitokat, tényleg :)Hát ez eléggé elkeserítő..:( Szinte minden reményem elszállt. És amúgy mit gondoltok érdemes védőoltásokat beadatni, mekkora esélye van az ételmérgezésnek?:D (Annyi a problémám, hogy rettegem a tűtől...:()
2013. ápr. 1. 22:24
 7/11 anonim válasza:
Nálunk senkinek nem lett semmi baja (az elégedetlen vagyok föntebbről). Annyi hogy vizet ne igyatok mert hasmenés és figyeljetek oda mit adnak (mi ebből a folyós tojásrántottából nem kértünk) de egy-két kajától még ígyis felfordult a gyomrunk de kifejezetten jó fogások is vannak :). Ételmérgezés szerintem abszolút elkerülhető. Mi 2 hétre védőoltás vagy akármi nélkül mentünk nem lett semmi bajunk (legalábbis nem tudok róla ) :)
2013. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
De,hogy meghozzam a kedved: az egyik ismerősomék már 4szer voltak kint és azt mondta bármikor visszamenne, megkérdeztem tőle hogy miért ők nem láttak szemetet vagy miért szeretett bele ennyire a helybe és erre csak elkerekedett szemekkel lesett rám (kb: O.O) hogy miért nálatok volt szemét? Nem kérdezősködtem nála de látod ízlés kérdése. :) Remélem jól fogjátok magatokat élvezni! (még annyit hozzáteszek hogyha a nem viszi ki a hullám a hínárokat akkor jókat lehet úszni! ;)
2013. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem buvarkodtunk, szoval a kerdesedre nem tudok valaszolni:(


Igaz tobb mint 5 eve voltunk, lehet az 6 is, de nekem nagyon tettszett, annak ellenere, hgoy az arab vilag nem jon be.

Francia parommal voltunk, es bar szinte mindehol beszelik az angolt, a francia jobban bejott a helyieknek.

Tiszta szallodank volt, minden nap jott a neni takaritani, barmikor kertem extra torulkozot (hogy levigyuk a medencehez) rogton hozta. Elso nap varosra nezo szobat kaptunk, de mikor reggel szoltunk, hogy jobb lenne vizre nezo, meg ok kertek elnezest es rogton atkoltoztettek.


A piacon setalva (anelkul hogy megszolaltam volna), az egyik arab oda ugrott es ezt mondta eros akcentussal: "szerbusz vizibusz, utazik a kalauz"... leesett az allam. Azt mondta megismeri az embereket, latta rajtam hogy magyar vagyok. Pedig angolul beszeltem a francia parommal. Nagyon kedves volt. Vettunk is nala valamit.


Minden uzletben alkudni kell, kulonben megsertodnek :)


Befizettunk egy buszos kurzusra. Elvittek El Djem-hez, elvittek szonyeg-szoves bemutatora, bormuves uzletbe, megneztuk a naplementet, tevegeltunk, es lattuk Matmata-t, ahol a Csillagok Haborujat forgattak. Nekem nagy elmeny volt az egesz.


Salatat, zoldseget nem ettunk, mert azt vizzel mossak, es a viz meghajt, fogmosasnal is palackos vizbol oblogettunk, es etteremben is figyelj, hogy a palackos vizet ott bontsak ki elotted! Ha fott kajat eszel, azzal nem kell vigyazni, mert a fozes soran a magas ho megoli a bacikat, es a jol atsult rantottaval sincs gond, (teat kavet is lehet inni nyugodtan, akarhova bementunk rogton mentolos teaval kinaltak), de salatat, gyumolcsot csak ovatosan, illetve mosd at inkabb a szobaban palackos vizzel mielott megeszed.


Ne legyenek negativ eloiteleteid egy olyan hellyel kapcsolatban, ahol meg sosem jartal, mert ugy fogsz oda menni, hogy huuu de sz.r lesz es akkor az is lesz. Tessek nyitott szemmel/szivvel erdeklodoen figyelni mindent es sajat velemenyt formalni a dologrol miutan megtapasztaltad.

2013. ápr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2013. jún. 17. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!