Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Járt már valaki a Kongói...

Járt már valaki a Kongói Demokratikus Köztársaságban? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 22:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

No, hogy haladjak szépen tovább a százalékkal: kedves lepontozó beszélgetőtársaim, ti, akik ott jártatok, lássuk milyen infóval szolgáltatok eddig:


1. Nagy. (köszi, van térképünk)

2. Kelet a veszélyes.

3. A turizmus főleg gorilla trekking, mert olcsó és keleten van. (Nem az pont a veszélyes??!) és hogy még az afrikai sem megy oda.

4. Rossz infrastruktúra (gondoltuk, hogy nem Tokyoba megyünk)

5. Kinshasa metropolisz (mivel főváros, gondolom ezzel a kérdező is tisztában volt)

6. Van a fővárosnak piaca (milyen meglepő)

7. Át lehet menni a folyón Brazzaville-be (Jéé... erre sem jöttünk volna rá térkép nélkül)

8. Keleten vannak a gomai vulkánok (megint a háborús keletet ajánljátok turistáskodni)


Hát gyerekek, jó lenne tényleg valamivel több és használhatóbb infót adni, ha már ott jártatok, mert amit leírtatok az egyenlő a nullával. Gondolom a kérdezőt is érdekelné részletesebben (hacsak nem húzott már el normális fórumra) és esetleg még én is kedvet kapnék egy kis puskaporos kiránduláshoz.


Amúgy meg nem értettétek, amit próbáltam (bár minek is...) elmagyarázni: Lehet menni Szíriába vagy Maliba is úgy, hogy nem lesz semmi bajod. Más kérdés, hogy minek. Más dolog, ha tényleg meggyőztök, hogy nincs háború, éhezés, kínlódás, az emberek normálisan élnek és nem nézik a fehér turistát két lábon járó pénzeszsáknak, akit a határőrtől és a vámostól kezdve a piaci árusig mindenki fejni akar, akkor még talán én is mennék.


Az is más, ha ti dolgozni voltatok, vagy katonák vagytok, esetleg barát/rokonlátogatóban voltatok, de akkor meséljetek légyszi érdemben, mert a kérdezőn kívül engem is érdekelne.

2013. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%

,,3. A turizmus főleg gorilla trekking, mert olcsó és keleten van. (Nem az pont a veszélyes??!) és hogy még az afrikai sem megy oda.,,


Ki mondta hogy olcsó? Több száz dollár egy gorilla trekking.


,,6. Van a fővárosnak piaca (milyen meglepő),,


Afrika egyik leghíresebb piaca. Nem értem mit kell ezen kötekedni.


,,7. Át lehet menni a folyón Brazzaville-be (Jéé... erre sem jöttünk volna rá térkép nélkül),,


Kiforgatod a szavaim. Én azt írtam hogy érdemes oda átmenni mert jó hely. Ha már kötekedsz, figyelj jobban.

2013. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Srácok, nem akarok ujjal mutogatni, hogy ki kezdett el kötözködni, mikor én csak a véleményemet mondtam el az ilyen országokba való látogatásról. A wiki idézet nem arról szólt, hogy le fognak titeket lőni rögtön, ahogy beléptetek az országba, hanem arra kellett, hogy lefesse az ottani légkört és íratlan szabályok táptalaját. Azt aláírom, hogy lehet, kicsit provokatív módon adtam elő, ezért azt javaslom, váltsunk hangnemet.


Először is reagálva a legutóbbira:


"Ki mondta hogy olcsó? Több száz dollár egy gorilla trekking." - igen, értem, de te mondtad, hogy olcsóbb, mint a szomszédban.


"Afrika egyik leghíresebb piaca. Nem értem mit kell ezen kötekedni." - OK, így már értem. Bővebben le tudod írni, hogy mivel érdemelte ki ezt a hírességet?


"Kiforgatod a szavaim. Én azt írtam hogy érdemes oda átmenni mert jó hely. Ha már kötekedsz, figyelj jobban." - itt azért érdemes lenne kitérni olyan részletekre, hogy mi is kell ahhoz, hogy átmenj Brazzaville-be. Tudtommal van kompjárat, amely minden nap du.3-ig üzemel. Kell vízum a másik Kongóba és külön helyi útvonalengedély, amit állítólag kész show beszerezni. Ti hogy szereztétek be? Hogy néz ki az átkelés? Akik a papírokat ellenőrzik, nem kötözködnek? Tudod, a kongói törvényhozás végtelen szabályt tartalmaz, miért pont a naiv és tudatlan turista tartaná be mindet? Szóval, mennyit kell nekik jattolni, hogy ne késsétek le az utolsó kompot? Kell-e egyáltalán? És ha jattolsz, tényleg békén hagynak-e utána? És mitől jó hely Brazzaville? Szép város? Mik a látnivalók? Szórakozás? Éjszakai élet?


Továbbá:


Mi kell ahhoz, hogy akadálytalanul és zaklatásmentesen bejuss Kinshasa-Kongóba? Tudtommal vízum, amit csak az útleveled kiadásának országában szerezhetsz be (ha magyar az útleveled, már ez alkalmat ad visszaélésre és hatalmi túlkapásra, mivel vízumot csak Belgrádban szerezhetsz, tudtommal) és igazolás sárgaláz elleni oltásról. Mik a belgrádi követség vízumkövetelményei? Meghívót (ha kell) honnan szerzel? Gondolom vannak erre szakosodott utazási irodák, vagy hotelek?

Elvileg kell még szállodafoglalást is mutatni beutazáskor a határon. Nektek kellett?


Szeretnénk azt is megtudni, hogy mi volt a célotok a látogatással, mit láttatok, hol és milyen emberekkel találkoztatok, tudtok-e franciául, hol és mit ettetek-ittatok, milyenek a csajok, sikerült-e emberi kapcsolatot kialakítani valakivel, milyen a helyi zene, képzőművészet, vannak-e kocsmák és mit isznak bennük, stb.


Végül (és nem utolsó sorban) érdekelne a véleményetek, hogy mi az, amiatt támogatjátok az utazást ebbe az országba. (én még mindig ellene vagyok, a káosz miatt és mert nem nagyon izgatnak sem a gorillák, sem a dzsungel, de Afrika nagyon mozgatja nekem is a fantáziám és tudni szeretnék minél többet)


Köszi és paix.

2013. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, #13, már látványosan "utánajártál" a témának a google segítségével csak azért, hogy neked lehessen igazad. Mondjuk nyilván orbitális blődségeket írsz, mint pl. vízum csak az útlevelet kiadó országból jöhet és kötözködsz, hogy miért híres egy piac (mert a kontinens egyik legnagyobbika), meg miért érdemes odautazni.


Mi is leírtuk, hogy átlagos turistaszempontból kevés érdemi része van és a régióban is instabilnak, alulfejlettnek számít. Ha az eredeti kérdezőben meg is fordult a gondolat valami NatGeos dokumentumfilm láttán, mára már rég elillant.


De valahogy van egy olyan érzésem, hogy te inkább csak niggerezni meg felsőbbrendűsködni szeretnél, arra ott a Politikába írogató igazi majmok tömege.

2013. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Na gratulálok. Szépen lehet veled is hangot váltani.


Azért jártam utána, mert érdekel, hogy mi a helyzet. Ha vetted volna a minimális fáradtságot és a kérdéseimnek a töredékére válaszoltál volna, akkor nem írnék én sem "orbitális blődségeket" és talán aki érdekelt a témában és később véletlenül idetéved, tudott volna érdemben is olvasni róla magyarul is.


Ha pedig blődség az, amit az Egyesült Államok Konzuli Szolgálata ír, akkor én kérek elnézést. Idézem:


"Please note that in most cases visa applicants must apply in their country of residence... ...Congolese immigration has denied entry to some foreigners with visas issued by Congolese embassies not in their country of origin."


link: [link]


Újra magyarázom, ha esetleg más is olvassa, aki oda készül: az országban uralkodó káosz lehetőseg ad rengeteg bürokratikus túlkapásra, amin pórul jár a "hülye turista". Lehet, hogy veled épp nem, de mással megtörténhet, hogy visszarakják ugyanarra a gépre amellyel jött, ha bármi (nemcsak a fenti ellentmondás) "nincs rendben" az útiokmányaival. Ezt meg lehet oldani pénzzel, vagy sehogy, attól függ, mi éppen a célja a határőrnek, ami ha olyan, azt európai agy fel sem foghatja, ezért ha csak visszaküldenek, az még lehet, hogy a jobbik eset.


Ami meg a piacot illeti, lehet bármitől híres, nem volt a kérdésnek semmilyen hátsó gondolata. A Fővám téri piac is híres, mert egyedi az építészete, a paprika, a lángos, sült kolbik, magyar cuccok, stb... Ilyesmiket vártam volna. Ha nincs ott semmi, azon kívül, hogy nagy, mondd ezt, én megértem.


Úgy érzem, hogy innentől kezdve már nem is fogunk érdemi infót kapni a látogatásról, nincs értelme feszegetnem. Újra elkönyveltem magamban, hogy valaki feljött böffenteni egyet, hogy "én bizony jártam ott és nem esett bajom, aki azt írja veszélyes, az hülye".


Az utolsó mondatodra meg, hogy "De valahogy van egy olyan érzésem, hogy te inkább csak niggerezni meg felsőbbrendűsködni szeretnél, arra ott a Politikába írogató igazi majmok tömege." csak annyit tudok reagálni, hogy :-)

2013. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 11:58!


,,"Ki mondta hogy olcsó? Több száz dollár egy gorilla trekking." - igen, értem, de te mondtad, hogy olcsóbb, mint a szomszédban.,,


Én nem mondtam hogy olcsóbb mint a szomszédos Ruandában vagy Ugandában. A gorilla trekking(meg a szafarik) komoly bevételi forrást jelentenek az afrikai országoknak, amíg a fehér ember hajlandó mélyen a zsebébe nyúlnia hogy állatok lásson nem is lesz olcsó mulatság.


,,"Afrika egyik leghíresebb piaca. Nem értem mit kell ezen kötekedni." - OK, így már értem. Bővebben le tudod írni, hogy mivel érdemelte ki ezt a hírességet?,,


A Kongói Demokratikus Köztársaság a mai napig egy antropológiai svédasztal, sokféle törzs el egy hatalmas országban, a piacot ez a törzsi sokszínűség teszi izgalmassá, rengeteg olyan portékát vásárolhatsz itt amik a klasszikus afrikai kézművesség jelképei.


,,Tudtommal van kompjárat, amely minden nap du.3-ig üzemel.,,


Van kompárat, minden további nélkül áttudsz kelni.


,,Kell vízum a másik Kongóba és külön helyi útvonalengedély, amit állítólag kész show beszerezni.,,


Kell vízum amit könnyen megkaphatsz Kinshasaban.


,,Ti hogy szereztétek be? Hogy néz ki az átkelés? Akik a papírokat ellenőrzik, nem kötözködnek?,,


Sok afrikai határátkelőn próbálnak plusz pénzre levágni. Ez rajtad áll hogy mennyit alkudsz belőle, vagy eljátszod a hülyét és úgy teszel mintha nem értenéd mit akarnak.


,,És mitől jó hely Brazzaville? Szép város? Mik a látnivalók? Szórakozás? Éjszakai élet?,,


Mindenhol szól a zene, magnóból vagy kis jazz klubokban.

Afrikában a falvak a legérdekesebbek, a fővárosok-nagyvárosok kontinens szerte hasonlóak. Brazzaville az érdekesebbek között van.


,,Mi kell ahhoz, hogy akadálytalanul és zaklatásmentesen bejuss Kinshasa-Kongóba?,,


Megválaszoltad a kérdést, Belgrádban lehet kapni, igen borsos áron, megjegyzem Afrikában sem olcsóbb a KDK vízum(az egyik legdrágább vízum a kontinensen


,,és igazolás sárgaláz elleni oltásról.,,


Tőlem még egyszer sem kértek az oltási könyvet. Ha szub-szaharai régióban akarsz utazni amúgy is megkapod a sárgaláz elleni oltást a hepatitis a,b meg a kolera oltás mellett.


,,Meghívót (ha kell) honnan szerzel?,,


Nem minden követség kér meghívó levelet(inkább az európai követségeken jellemző hogy több feltételt szabnak.


,,Szeretnénk azt is megtudni, hogy mi volt a célotok a látogatással, mit láttatok, hol és milyen emberekkel találkoztatok, tudtok-e franciául, hol és mit ettetek-ittatok, milyenek a csajok, sikerült-e emberi kapcsolatot kialakítani valakivel, milyen a helyi zene, képzőművészet, vannak-e kocsmák és mit isznak bennük, stb.,,


KDK az egyik legérdekesebb afrikai ország, egy Afrika utazónak kihagyhatatlan. Én barátságos emberekkel találkoztam, helyi kajákat ettem. Sört imádják.


,,Végül (és nem utolsó sorban) érdekelne a véleményetek, hogy mi az, amiatt támogatjátok az utazást ebbe az országba. (én még mindig ellene vagyok, a káosz miatt és mert nem nagyon izgatnak sem a gorillák, sem a dzsungel, de Afrika nagyon mozgatja nekem is a fantáziám és tudni szeretnék minél többet),,


A KDK-t afrikai mércével érdemes megközelíteni, azoknak ajánlom akik kibírják ha 2napot zötykölödnek egy bozót-taxiban. Miért ajánlom Afrikát? Mert az biztos hogy az egész életed megváltozik egy ilyen út után.

2013. máj. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nagyon szép válasz, köszönöm szépen)))) komolyan én is kedvet kaptam)) nézegetem az országleírásokat a neten, elég szép lesz eldönteni, 54 ország közül melyik legyen az első))
2013. máj. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

tegnap 18:27


Szívesen. Első Afrika élménynek Ghánát vagy Ugandát ajánlom.

2013. máj. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hmm...
márc. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!