Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Nagytestű kutyákkal (négy...

Nagytestű kutyákkal (négy komondor, vagy újfunlandi) sem biztonságos a hátizsákos utazgatás fekete Afrikában?

Figyelt kérdés
A biztonságosabb országokra gondolok, mint pl. Uganda, Namíbia, Botswana, Kamerun.

2013. júl. 16. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Tudod milyen könnyű lelőni egy kutyát? És arrafelé kb. mindenkinek fegyvere van...(kis túlzással).
2013. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami troll kérdés?


Amellett, hogy jó eséllyel 6 hónapos karanténba vágnák a dögeidet: 1. hogy tervezel utazgatni négy szekrényméretű kutyával? 2. hol tervezel olyan hotelt találni, ahova be is engedik őket? 3. a kutyák párezer eurós repjegyét (már ha vállalják, ilyen őrző-védőket nem szoktak szállítani) majd puszira fizeted? 4. miért gondolod, hogy egyáltalán szükséged lenne rájuk?


Namíbia, Botswana olyan drága, hogy a tipikus odalátogató turista 4-6e dolláros luxusszafarikra jár, nem az átlag hátizsákos célpont, főleg nem a magyar hátizsákosoké


Uganda gyönyörű, népszerű és feljövőben lévő célország a kenyai és tanzániai tömegturizmusra ráunók között, rengeteg hostellel és millió holland meg brit fiatallal. Én is voltam (kutya nélkül!), ráadásul az ex-polgárháborús, nem turistás északi részen is munkából kifolyólag, semmi gond nem történt.


Kamerunról tapasztalataim nincsenek, de biztonságban az is biztonságos. Egész szubszaharai, nem-arab Afrikában csak DK Kongót, Angolát, Guineát és Bissau-Guineát kell kerülni biztonsági megfontolásból a többi mind jó, ha ésszel él az ember bizonyos helyeken.

2013. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Meg a kutyának bírnia kellene az éghajlatot is.

Ezekben az országokban a meleg, a páratartalom olyan magas, hogya akutya is leginkább a földön fekve heverészik.

Ezek a nagyszörü kutyák kb 2 lépést mennének, majd laudnának egészen estig. Aztán a hátizsákba a kutyáknak kaját is bele kell tenni, napi 1 konzerv/kutya a minimum hát légy férfi azt magaddal cipelni.

2013. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a kommenteket. Ételt nem vittem volna magammal, hanem vettem volna (már ahol lehet) nekik is. Azért gondoltam, hogy szükségem volna rájuk, mert pár kérdéssel odébb olyan válaszokat kaptam (valamilyen szinten érthető is), hogy semmiképp se menjek Afrikába hátizsákos turistaként, rengetegen tűnnek el ilyen módon odalent. De engem pont az ilyen több ezer eurós luxus utak abszolút taszítanak, ugyanakkor szeretném ezt a gyönyörű kontinenst látni is (típusidegen pucc nélkül). Más: Namíbia és Botswana miért lenne felfoghatatlanul drága? Valahogy nem látom magam előtt azt a képet, amelyen busmanok saját 747-400-asukkal repülnének a kunyhójuktól az óceánparti üdülőjükig...
2013. júl. 16. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te azt hiszed egész Afrikára, hogy mindenhol 20Ft-t odadobsz az első rendőr elé és cserébe a hadsereg díszkísérete felvonul, hogy elkísérjen az ország egyetlen szállodájához, az ötcsillagos Hiltonhoz, ahol 500Ft egy éjszaka ez még nincs így.


Namíbia és Botswana a prémiumturizmusra szakosodott, a nemzeti parkokon belüli luxuslodgeokban éjszakánként 2-300USD-ért megszálló amerikai meg dán nyugdíjasokra, üzletemberekre.


Nyilván a helyiek nem itt szállnak meg, de te nem vagy helyi. Az olcsó turistáskodás alapfeltételeit kevésbé alakították ki a turizmusuk pozicionálása miatt: nincs vagy csak kevés hostel van, tömegközlekedés lassú és nem kiterjedt, a legérdekesebb helyek sokszáz km-re vannak egymástól.


Arra meg, h GYK-n tanulatlan hülyék mit mondanak neked kompletten egy egész kontinensről ne hallgass. Ilyen marhaságot is csak a panelben havi 90-ből megrohadó prolik gondolnak, hogy "Afrikában" eltűnnek a fehérek nyomtalanul, akik nemhogy Namíbiába és Botswanába de még Németországba és Bibionéba se fognak egész életükben eljutni.

2013. júl. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az milyen, amikor alamik vvalakit abszolút taszitanak ? Magyarul hogy szólna ?
2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
?
2013. júl. 18. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!