Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik az ideálisabb hónap az...

Melyik az ideálisabb hónap az Egyiptomi nyaraláshoz? Augusztus vagy október?

Figyelt kérdés

Sok különbség van?

Hurghadára és Kairóba mennénk.


2015. jan. 15. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább augusztus....októberben már nagyon hamar sötétedik!mi szeptemberben voltunk,este fél8-8kor már sötét volt!
2015. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb hány fok volt akkor? :)
2015. jan. 15. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
egy szóval tudom leírni...vagyis kettővel......DÖG MELEG!!!!
2015. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meleg, de kibírható.
2015. jan. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Namost augusztusban nagyon meleg van. Tehát éjjel is bőven 30 fok felett. Napközben 40-45. Mi egyszer voltunk augusztusban, az iszonyat meleg volt. Nem tudsz vacsorázni a kerthelyiségben mert leég a pofádról a bőr. Július, csak egy fokkal volt jobb. Legutóbb májusban voltunk, hát az remek volt. Éjjel csak 25 fok, nappal csak 35-40. Úgyhogy elhatároztuk hogy többet nem megyünk nyáron. Ráadásul az a főszezon, drágább is minden.


Spec októberben még nem voltam, de Hurghadában egész héten 25-27 fok van most februárban (úgyhogy nem kell aggódni hogy októberben már fázni fogtok). Szóval én egyértelműen októberben mennék. Olcsóbb, nincs olyan meleg, ellenben a tenger akkor a legmelegebb. Kiválóan lehet búvárkodni.


Imádom Egyiptomot! :) Mondjuk én Kairóba nem mentem el. Szerintem az borzalmas egy program. Utazol a buszon 9 órát a sivatagban 50 fokban, megérkeztek, fél óra fotózás a piramissal, a beduin gyerekek leszedik rólatok a ruhát az ékszert és a kaját, aztán elindultok vissza a szállásra. Az egynapos hajótúrát semmiképp ne hagyjátok ki, lehet merülni palackkal is, én sznorkelezni jobban szeretek, de a párom merül mindig. De ha nem mentek a vízbe, akkor is gyönyörű. És a sivatagi quadozást is csináljátok meg, gyönyörű!

2015. jan. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- április vége-május-június eleje

- szeptember-október

ezek az ideálisak szerintem


július-augusztus olyan forró, hogy élni sincs kedve az embernek :/ télen meg változékony, hol szeles, hol havazik, hol szemerkél, néha meg szétsül az ember


szeptembertől már korán sötétedik és sok helyen sötétedés után nem engednek bele a medencébe/tengerbe, ami szívás, de olyankor mehetsz sétálni a bazárba vagy kávézni a Marinára :)

2015. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hurghadában még nem voltam, de Kairóban voltam október végén is és egyszer két teljes hetet augusztusban. Attól függ, mennyire bírjátok a meleget. Mondjuk úgy kell elképzelni, hogy mindennap jó 5 fokkal melegebb van, mint Magyarországon a legeslegmelegebb nyári napon. A piramisoknál pl. konkrétan 50+ fok van ilyenkor árnyékban. Viszont töredékannyi turista jelenlétében lehet megnézni mindent, mint októberben.
2015. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!