Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hogy lehet kimenni Afrikába...

Hogy lehet kimenni Afrikába segélyszervezet által?

Figyelt kérdés

Régi álmom kimenni Afrika valamely országába egy segélyszervezet által.Mindig is érdekelt az afrikai élet,és az ottani emberek,szokásaik.


Kérdésem,hogyan lehet kijutni ilyen céllal fekete-Afrikába?


2015. febr. 20. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Ezt gondold azert at. Afrikaban a Boko Haram, meg isis legkedveltebb idotoltese az europai/feher segelyszervezetek tagjainak lefejezese.
2015. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

#1 Az ISIS nem tartozik a térségbe, a Boko Haram pedig kb. Afrika 0.005%-án van jelen. Tudatlanságodat ne rettegésre, hanem érdeklődésre fordítsd inkább.


OP: Általában ez úgy megy, hogy a segélyszervezet nevében kalapolsz pár hónapot nyugat-európában, összegyűjtöd a saját kiutazásod árát, aztán beszerveznek a kiválasztott lehetőségbe. Nekem számos ismerősöm volt kinn Afrikában 1-2 évet, én is voltam itt-ott, bár nem önkénteskedni.

Ha rendelkezel valami hasznosítható tudással (pl. egy ivókút megtervezése, implementálása, üzemeltetése, vagy bármi olyan technikai dolog amire egy humanitárius szerveztnek TÉNYLEG szüksége van) akkor lényegesen könnyebb és olcsóbb kikerülni. 25 évesen 2-3 év szakmai tapasztalattal lehetsz UNV is.

2015. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Digo: a másik témában Egyiptomot pocskondiáztad most meg már egész Afrikát. Megdug.t valami afrikai bennszülött?

Ráadásul totál hülyeségeket beszélsz. Van pár veszélyes ország de nyilván nem oda akar menni a kérdező.


Keress meg segélyszervezeteket, sokkal ki lehet menni akár tanítani, természetvédelemben dolgozni stb.

2015. febr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Aki lepontoz, az kérlek indokolja, hogy miben nem ért velem egyet, és fogalmazzon meg konstruktív javaslatokat a kérdező felé. Egyébként pedig süllyedjen el.
2015. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy nem békés országokba akarok menni. Segélyszerevezet által,de egyfajta haditudósítóként.
2015. febr. 20. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
hat ez eleg ellentmondasos; eloszor azt mondod, hogy az afrikai embereket es szokasokat akarod megismerni, utana meg azt, hogy oda akarsz menni, ahol gyakjak egymast. Na inkabb nem is mondok semmit.
2015. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Mi ebben az ellentmondás?A polgárháború nagyban formálta ott az embereket,effektíve hozzájárul a szokásaik egy részének kialakulásában is,életvitelüket és életüket pedig teljesen átalakította.Az,hogy meg szeretném ismerni az ottani embereket,és egyben haditudósító is szeretnék lenni,hol zárja ki egymást?

A legtöbb haditudósító úgyis megismerte a tudósítás helyszínén élő embereket,hogy nem is akarta.Gondolom ezt nem kell részletezni.


Na,tehát várom a kifejtést,hogy miért ellentmondásos,ha már ilyen lefitymálóan írtál nekem.

2015. febr. 23. 16:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért ellentmondásos, mert a segélyszervezetek nem haditudósítókat küldenek oda. Egészen más profil. Haditudósítókat hírügynökségek és egyéb médiaelemek foglalkoztatnak. Ehhez viszont komoly média&kommunikációs ismeretekre, esetleg helyi nyelv ismeretére is (minimum) szükséged lesz. Egészen más profil, mint az átlagos segélyszervezeti önkéntes.
2015. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na,így sokkal korrektebb volt.

Akkor átfogalmazom a dolgot.Ha nem is haditudósítónak mennék,akkor segélyszervezettel,de háborús övezetbe.Nem tudom,hogy olyan van-e.

2015. febr. 23. 20:34
 10/12 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy felkészületlen, tapasztalatlan önkénteseket bármelyik szervezet veszélyes helyre vinne. Ha ilyesmivel akarsz foglalkozni, akkor pár év tanulás, pár év gyakorlat (non-háborús övezetben, de fejlődő országban) és utána jelentkezel valamelyik ilyen emergency humanitárius szervezet kötelékébe.
2015. febr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!